BIOS-UEFI-KERNEL PANIC Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#51 Příspěvek od math29 »

zeleno píše: 03 led 2022, 17:26 Tie originál ovladače robia veľa, nedávno som kúpil za 100 euro takýto notebook https://datacomp.sk/toshiba-qosmio-x500 ... 58715.html s tým, že mrzne a má blikajúce bodky na obrazovke. Po nainštalovaní správnych ovladačov ide ako hodinky.
Niekedy podobné problémy robí aj slabá baterka pre bios.
Super 👍
Aj ja chcem takú veľkú a dobrú kravu 😀 dám 200 € 😀

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#52 Příspěvek od alojz »

...este trisqel...ma len slobodné ovladace...wifi možno nebude fungovat...ale je svižny... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#53 Příspěvek od pepestar »

no ja mám tiež asi taký pocit,že s tou grafikou by to mohlo byť,aj keď v MX je možnosť automaticky dať install nvidia driverov čo som aj dal.a aj v debiane 11 som mal nainštalovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce 920M,presne podľa návodu uvedeného na nete.debian mi aj šiel,len som mal pocit,že nejako spomalene.neviem.zaťial teraz do večera mi Ubuntu 21.10 ide.dal som túto verziu úmyselne a ide dobre.grafika sa prepína ľahko,nainštaloval som ju a budem testovať ako to pôjde.
Přílohy
Snímka obrazovky z 2022-01-05 20-15-44.png

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#54 Příspěvek od pepestar »

druhý obrázok
Přílohy
Snímka obrazovky z 2022-01-05 20-17-14.png

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#55 Příspěvek od pepestar »

a tretí grafika
Přílohy
Snímka obrazovky z 2022-01-05 20-17-29.png

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#56 Příspěvek od pepestar »

som tu späť a musím zhodnotiť,že mi to nezamrzlo ani raz.dnes som začal testovať verziu ubuntu mate 20.04,nainštaloval som oficiálne ovládače graf.karty NVIDIA a nemrzne to.tak keď niekto bude mať podobný problém tu je návod.dík každému kto mi poradil.jediná maličkosť čo som si všimol na MATE je to,že pri prehrávaní filmu mi niekedy prebehne pár čiaročiek.niekedy mi to robilo v Minte,ale to bolo v predchádzajúcich verziách,možno tak Mint 18.neviem už.asi to zamŕzanie bolo v tých ovládačoch a v tom,že bola nainštalová druhá slabšia graf.karta.ešte raz dík

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#57 Příspěvek od Ventero1 »

Tearing se řeší pomocí konfigurace GK - což je u dvou trochu problém a nebo konkrétně v UBU nebo LM Mate či jiných verzích Mintu to řeší přepnutí na Compiz - ale to už je pro stroje, které na to mají dosti výkonnou grafiku. Myslím, že je tady - Menu > Nastavenia > Nastavenia plochy >
Základní článek pro orientaci o tom je zde plus se dá dohledat podrobnější pro nVidia. Co to však dělá u kaskády 2 GK nemám odzkoušené - takovým NTB se vyhýbám z několika velmi dobrých důvodů - muselo by se laborovat, zda nastavit obě či jen jednu z nich apod ..
viewtopic.php?p=22321#p22321
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#58 Příspěvek od pepestar »

nainštaloval som do NTB Debian 11,lebo okrem Ubuntu mi idem aj Debian a ľahko sa inštaľuje Grafická karta
1-update systému
2-otvoriť terminál-install graf.karty podľa kroku 3 až 5
3-sudo apt install nvidia-detect
4-sudo nvidia-detect
5-sudo apt install nvidia-driver
6-doinštaľovať celý systém-aplikácie+čo potrebujete
7-týždeň ide všetko.dúfam,že vydrží-napr. chromium vr. 97 a pod.,jediné čo neviem,na začiatku mi vypisuje ACPI.nevypisuje to len pri Ubuntu a Fedore.pri ostatných distrá príše ACPI error.niečo také.
https://www.youtube.com/watch?v=NneK2ozWCng

Zamčeno