PCI vs ACPI Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

PCI vs ACPI

#1 Příspěvek od pepestar »

Po viac ako dvoch horrorových týždňoch mi NTB ide na Debiane 11.2.okrem toho mi šiel na Ubuntu na viacerých verziách.problém bol v tom,že mám dve grafické karty a nebola nainštalovaná správna graf.karta.v Debiane a v Ubuntu sa ľahko inštaluje a NTB už nemrzne.šiel by aj mint-ubuntu.
s jednou vecou čo som sa pri installe stretol je,že pri štarte systému mi pri niektorých Linux distrách píše PCI ale ACPI error.niečo také.čo som si všimol,tak mi to nevypisuje len pri ubuntu a pri fedore.ale pri fedore som graf.kartu nevedel dobre nainštalovať tak mi to mrzlo.pri ubuntu mi to nepísalo.pri ostatných distrách mi to písalo pri štarte systému.ale napr. teraz mám debian a pri štarte systému mi to píše,ale ide mi systém bez problémov.po toľkých problémoch čo som s tým mal nechcem moc do toho špárať,ale je to asi len nejaké nastavenie v biose alebo niečo a na chod systému to asi nemá veľmi veľký vplyv.neviem.lebo teraz mi Debian ide už týždeň.ak niekto vie nech napíše čo to je

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: PCI vs ACPI

#2 Příspěvek od pepestar »

Momentálne mi všetko ide,tak to nechávam tak

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: PCI vs ACPI

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Že Linux vypisuje na noťasech několik řádků s ACPI error je celkem běžné - zvláště u hodně nových, hodně starých nebo exotických strojích. Většinou to uživatel nepozná, někdy je problém s uspáváním nebo probouzením apod. ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: PCI vs ACPI

#4 Příspěvek od pepestar »

pri používaní som si nevšimol nič.oproti tomu čo sme riešili nedávno s dvoma grafickými kartami a ovládačmi keď mi nič nechcelo ísť...toto je paráda.zaujalo ma len to,že pri Ubuntu a Fedore mi to nevypisovalo..ale teraz mi už ide NTB v pohode.install graf.karta NVIDIA.ja mám LENOVO G70-80 a dve graf.karty.keď som nenainsťaloval správnu graf.kartu tak mi to mrzlo...teraz mi už ide.na tých pár písmen teda kašlať.OK

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: PCI vs ACPI

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Přesně. A je možné, že po nějaké budoucí aktualizaci už to nebude vypisovat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno