Pomale spustanie systemu

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Pomale spustanie systemu

#31 Příspěvek od labeent »

broukal píše: 24 led 2022, 22:59 T...
Sice už se v tom trochu ztrácím, ale viděl bych to v blízké budoucnosti asi tak:
1) Koupě nebo půjčka od známého velkého HDD
2) Záloha všech důležitých dat ze systémů (ne blbosti) na velký hdd
3) Odpojení záložního disku a odložení stranou
4) Kompletní nová instalace celého pc ideálně i včetně Windows (klidně třeba instalace Win 11 - ať to nemusíš upravovat zase třeba za 9 měsíců)
5) Až bude kompletní nová instalace (tj, včetně kompletních formátů a přerozdělení hdd, tak připojení záložního velkého hdd a obnovení datových disků
6) Odpojení záložního hdd
7) Doladění nainstalovaných systémů s daty ze zálohy

Teprve pak, až bude vše v pohodě, tak pak formát velkého hdd a návrat kamarádovi.
A tohle Tě asi v budoucnu opravdu bude nutně čekat.

Jinak za mě jeden můj soukromý názor - nervi na svůj funkční komp milióny systémů. Je to zbytečné. Ideální je nejlépe 1 hlavní systém (třeba MX nebo Mint) a druhý k němu (Widle). Proč tam mít neustále x jiných systémů? Na to si buď sežeň nějaký levný testovací pc, nebo flashku a spouštěj to z ní.
A tím pak vyřešíš i ty Tvé problémy, co jsi popisoval v diskuzi - problém s čistou instalací, doinstalování hromady kravin a pak máš systém, kde když aktualizuješ jednu knihovnu, půlka věcí neběží ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pomale spustanie systemu

#32 Příspěvek od Ventero1 »

redhawk píše: 24 led 2022, 21:26 ktory vznikol upgradom alebo aktualizaciou GRUB2 kde sa neponechali povodne nastavenia ale dali sa nove.
Nebo možná spíš naopak - ponechalo se staré nastavení, kde není plně kompatibilní syntaxe oproti nové verzi GRUB2. Už jsem to také řešil - raději jsem při aktualizaci OS zvolil ponechat původní konfiguraci a pak jsem musel studovat manuál na GNU a přepisovat některé řádky GRUBu novými výrazy ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Pomale spustanie systemu

#33 Příspěvek od broukal »

Ventero1 píše: 25 led 2022, 09:01 Nebo možná spíš naopak - ponechalo se staré nastavení, kde není plně kompatibilní syntaxe oproti nové verzi GRUB2. Už jsem to také řešil - raději jsem při aktualizaci OS zvolil ponechat původní konfiguraci a pak jsem musel studovat manuál na GNU a přepisovat některé řádky GRUBu novými výrazy ...
Presne o tomot som pisal, len asi sa to stratilo medzi mnozstvom komentarov... Pri aktualizacii LM z 19.2 na 19.3 som ponechal stare konfiguracne subory prave koli nastaveniam ktore som zadaval rucne a koli vzhladu ktori poskytuje grub customizer, takze to vyzera ze tu bude nakoniec pes zakopany... Presne pre toto nemam rad aktualizacie, vylepsusju co netreba a sposobuju spatnu nekompatibilitu...
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Pomale spustanie systemu

#34 Příspěvek od alojz »

:roll: .vzhlad grubu mozes doinstalovat aj bez kustomizeru...mozes vybrat z X (slovom iks) vzhladov,kde iks znamená-viacej...jasnacka???... :oops: :oops: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Pomale spustanie systemu

#35 Příspěvek od menom »

broukal píše: 25 led 2022, 09:42 Pri aktualizacii LM z 19.2 na 19.3 som ponechal stare konfiguracne subory prave koli nastaveniam ktore som zadaval rucne a koli vzhladu ktori poskytuje grub customizer, takze to vyzera ze tu bude nakoniec pes zakopany...

.

Je dobre, ze si na to nakoniec prisiel, LM je v tom nevinne.
Pre povysenie verzie je doporuceny postup a vramci neho Nahradit konfiguracne subory.
Pisalo sa o tom na blogu LM:
.
replace.them.png

.
Podobne aj u nas v postupe:
nahradit.png
.
.

Zamčeno