Nejde mi nainstalovat antivir Comodo Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#11 Příspěvek od Livan »

Fitness píše: 28 led 2022, 04:25 Tak dobrý , nainstaloval jsem si antivirus ClamTk. Já vím, že na Linuxu nemusí být antivir, ale chci ho tam mít. Díky
Používam win10 aj linux. Vo windows antivir používam (defender), na linuxe nie. Antivir je na linuxe zbytočný a iba ťa bude zdržiavať. Potom sa nečuduj, keď bude spomalený PC, pretože mu nepotrebný antivirák bude odoberať časť výkonu. Na linuxe som nikdy vírus nechytil, čo sa o windowse bohužiaľ nedá povedať.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#12 Příspěvek od Fitness »

Já mám 2 notebooky , jeden rok starý , tam mám Windows 11 , na druhém notebooku starém 8 let mám Linux Mint .
Chtěl bych se ještě zeptat , pokud dám na ten novější, rok starý notebook, tady je https://www.czc.cz/asus-x571gd-cerna/283870/produkt
Linux Mint , není to škoda, kvůli hraní her , na tom novějším notebooku mám Windows 11 . Díky

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#13 Příspěvek od vxmery »

není to škoda, kvůli hraní her
Nejako nerozumiem otázke.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#14 Příspěvek od Fitness »

To je starej thread , teď samozřejmě vím, že díky wine běží spousta windowsáckých her na linuxu , stačí se podívat na www.protondb.com .
Ten thread je půl roku starý, to jsem začínal s linuxem , teď už trochu zkušeností mám .

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#15 Příspěvek od gusto1 »

Fitness píše: 28 led 2022, 04:25 Tak dobrý , nainstaloval jsem si antivirus ClamTk. Já vím, že na Linuxu nemusí být antivir, ale chci ho tam mít. Díky
Sorry, ale zrejme si ostal poznaceny mrkvosoftom. Linux mint je bezpecny po cistej GUI instalacii a nepotrebujes (z hladiska bezpecnosti) nic doinstalovavat. Ja sice nepouivam linux dlho (asi od roku 2007), tak isto mam dualboot s MS Win 10/11 (kvoli autocad, ale uz mam silnejsi PC, takze to pojde asi do virtualboxu).
Nikdy som v linuxe ziadny antivirusovy program nepouzival.
Co sa tyka Win 10, resp. uz som dal do dualboot Win 11, takisto nepouzivam ziadny externy firewall a antivirus. Win 11 je z hladiska bepecnosti tiez OK. Pokial nevystrajas blbosti, nelezies, kde nemas, nestahujes a neotvaras vsetko co vidis, tak by to malo byt OK.

Inak antivirus existuje aj pre linux, pouziva sa hlavne v spojeni s mailovymi servermi a hlavny dovod pouzitia je scanovanie priloh aby sa virusy nedostali na klientske PC, ktore pouzivaju MS Win.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#16 Příspěvek od Fitness »

Díky , o antiviru jsem mluvil v začátcích práce s linuxem , antivirus na linuxu nemám , používám akorát firewall . Měl jsem taky dual boot s Windowsi 11 , ale napadl mě hacker ( to jsem nikam na nebezpečné stránky nechodil ) a dělal mi průsery na některých servrech , tak mám teď dual boot , 2 linuxy , protože mám v notebooku 2 disky ( SSD + HDD ) , díky .

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#17 Příspěvek od gusto1 »

Aj tak ti asi celkom nerozumiem. Dualoot su 2 rozdielme particie na disku. Ak si nainstaloval linux ako druhy OS v poradi, tak mas tam aj grub, ak si nainstaloval windows ako druhy OS v poradi, tak win zavadzac prepisal MBR a do linuxu sa nedostanes (jednoduchym sposobom).

Ked nabootujes Windows a hacker, alebo nejaky virus ti poskodi particiu kde ma win, tak stale mozes nabootovat linux. Ak by nahodou poskodil aj MBR (co je velmi malo pravdepodobne), tak cez live si vies spravit update grub. Ak si vo Win, tak Win nevidi linuxovu particiu, resp. ju vidi ako neznamy oddiel (ano vo win ju dokazes odstranit).

Ked nabootujes Linux, tak vidis partiaciu Win a vies ju tiez poskodit, vymazanim dolezitych suborov.

Z coho vychadzas, ze ta napadol hacker ?

Ked mas NTB s dvoma diskami, tak nemusis mat 2 linuxy. Avsak vsetko je to uz na tebe

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#18 Příspěvek od Fitness »

Ten Hacker psal sprosťárny na forum Fedora linux mým účtem . A když mi bootoval Windows 11 tak jsem měl černou obrazovku a něco mi to tam napsalo , tak jsem restartoval a dobrý , ale dělalo mi to při každým startu , musel jsem proto, když jsem zapínal notebook vždy restartovat a antivirus Avast free mi napsal, že je na mě někdo napojenej a že si mám koupit avast internet security , že mě toho napojení zbaví , nemám internetový bankovnictví, tak jsem Windowsi 11 smazal i se skrytým oddílem instalačky Windows , teď mám na SSD linux Mint 20.3 cinnamon a na HDD mám Manjaro linux . Za těch 6 měsíců jsem vyzkoušel 8 distribucí linuxů a vrátil jsem se k linuxu Mint a mám ještě to Manjaro linux .

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#19 Příspěvek od gusto1 »

Mi ti do OS Win 11 nevidime, takze tazko povedat co tam mas. Sprav si ciste instalacie OS Win 11 a aj Linuxu. Nikto nevie na ake stranky chodis, co stahujes a co otvaras. Ak ides na pofiderne weby, tak by som pouzil nieco v sandboxe (zatial som to nikdy nemusel), alebo si nainstaluj do vboxu masinu na navstevovanie nebezpecnych webov, alebo pouzi tails a pod.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#20 Příspěvek od Fitness »

Dobrý instalačku Windows 11 mám smazanou ( nechce se mi to zpátky formátovat na NTFS a dávat tam Windowsi, já jsem s linuxama spokojenej , i hry windowsácký se na nich dají pomocí wine hrát , takže spokojenost .

Zamčeno