notebook a externy monitor - neviem nastavit

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Patrik
Příspěvky: 37
Registrován: 23 úno 2015, 16:07

notebook a externy monitor - neviem nastavit

#1 Příspěvek od Patrik »

Ahojte, mam NTB z 1366x768 60Hz (mint mate) a externy monitor ktory dokaze 1680x1050 60 Hz. Mam to spojene cez HDMI.
V ovladacom paneli/zobrazovacie zariadenia mam nastavene dve nezavisle obrazovky s vyssie uvedenym rozlisenim.
NTB ide fajn a namonitore vidim len pozadie plochy, ktora je posunuta oproti obrazoke NTB, do prava t.j. ako keby som mal vedla seba dve obrazovky, po ktorych viem prechadzat mysou.

Chcem vidiet na monitore to, co na NTB, avsak v max rozliseni monitora.
Ak dam len klonovat obrazovku NTB, rozlisenie na monitore aj na NTB sa prepne do 1024x768, co nepostauje.

Viem teda posunut obraz monitora, dat na monitor tu istu plochu, alebo upravit nieco ine ?
Dik.

kamowski

Re: notebook a externy monitor - neviem nastavit

#2 Příspěvek od kamowski »

nepíšeš aké máš prostredie, ja mám xfce ale teoreticky je to tak isto ako u teba
menu - nastavenia - monitor
zobrazujú sa ti dve obrazovky, ntb a externý
klikni na externý aby bol aktívny a vpravo si uprav jeho vlastnosti
ext_monitor.png
klikni na "použiť" a ak ti to vyhovuje, tak okno s nastaveniami zatvor inak si skús ďalšie nastavenia a opäť "použiť", .......
---
prenosný je čierny lebo ho mám zatvorený, inak je modrý aj ten

Patrik
Příspěvky: 37
Registrován: 23 úno 2015, 16:07

Re: notebook a externy monitor - neviem nastavit

#3 Příspěvek od Patrik »

takze po dlhsom hrani je to takto: hlavne treba nastavit ext. monitor ako primarny (mate) resp. hlavna obrazovka(xfce), aby sa na nom zobrazil ovladaci panel. potom som na neho presunul ikony z NTB obrazovky a NTB obrazovku teda mozem vypnut (do polohy off), aby mi tam nezabiehala mys.
podotykam, ze toto je riesenie pre moj vyssie uvedeny ucel. je to teda akesi obidenie klonovania obrazovky v mode pre dve nezavisle obrazovky.

dik za typy.

Zamčeno