Unable to mount 4.1GB volume

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Unable to mount 4.1GB volume

#1 Příspěvek od proud »

Mi pise pc po vlozeni usb flash disku. Asi hodne zacatecnicka otazka, ale jsem vlastne vecnej zacatecnik:-). Nevi nekdo co s tim v nejnovejsim Mintu cinnamon? Deje se to jen u jednoho usb flash disku, ostani slapou jak maji. Jak se dovedet co na nem je, nebo aspon jestli je to fat,ntfc. Chystam se ho formatovat, jestli to pujde a dat na nej distro, ale rad bych vedel co je na nem, abych si zbytecne neco nesmaznul. Diky za kazdou pomoc, treba jak ho otevrit z terminalu, pokud to jde.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Unable to mount 4.1GB volume

#2 Příspěvek od Ventero1 »

A proc to je v teto sekci, kde se v souladu s nazvem, poskytuji jiz ucelene navody?

Flashka je pravdepodobne v haji, kdyz ostatni to nedelaji ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: Unable to mount 4.1GB volume

#3 Příspěvek od proud »

Kdybych nasel vhodnejsi, otevrel bych to v ni. Takze muzu zkusit ten format, na obsah teda asi uz nedosahnu?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Unable to mount 4.1GB volume

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Tak muzes zkusit mountnuti z terminalu s parametrem read only a popr. vynucenim - z hlavy to nedam, tak zkus dohledat na netu.

Pokud jsou data dulezita nejprve udelat bitovou kopii (dd, Disky apod.) a zkusit zachranny nastroj. V Linuxu DMDE tusim nebo Testdisk

Lepsi kategorie by jiste logicky byla napr. Hardware nebo Obecna podpora.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: Unable to mount 4.1GB volume

#5 Příspěvek od proud »

Tak nic, diky vsem :-). Dopadlo to jak muselo, usb bylo pravdepodobne z woken, nedostal jsem se do nej, prepsal jsem ho distrem linuxu, konec pribehu. Admina prosim at to cely smaze, kdyz je to na spatnym miste, diky :-)

Zamčeno