po aktualizaci černé chrome

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
nonferatus
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2022, 23:15

po aktualizaci černé chrome

#1 Příspěvek od nonferatus »

Vždy po větší aktualizaci systému stejná závada. Do té doby fungující chrome políčka výběru, vyhledávání, začne mít černá. Zkrátka políčka, která normálně bývají bílá, nečitelně zčernají. Dříve na to pomohlo odinstalovat chrome a natáhnout chromium. Teď už po druhé aktualizaci je závada stejná pro oba. Jediné co na to pomáhá je znovu panenská instalace a do ní nově instalovat chrome, nebo chromium. To pak do další aktualizace chodí normálně....

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: po aktualizaci černé chrome

#2 Příspěvek od menom »

.

Ked sa to znova stane mozno skusit zmenit nastavenie podobne ako sa pise v odkaze:

https://forums.linuxmint.com/viewtopic. ... e#p2123900

.
.

nonferatus
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2022, 23:15

Re: po aktualizaci černé chrome

#3 Příspěvek od nonferatus »

ne, ne, nepomáhá nic z toho...
Ani nemůže. Sami tam píšou, že jim to pomáhalo pouze částečně.
GTK+ bylo první, co jsem zkusil, než jsem položil dotaz.
Hlavně je nesmysl ty rady s úpravami témat, jestliže se jedná o systémovou chybu.
Jakékoliv téma, které se pokusím změnit, neovlivní ty chybně černé řádky. I když by v tématu měly mít jinou barvu, jsou černé. Změna témata má vliv jen na nepostižené části vzhledu chrome. Ty postižené se s tématem nemění.
Stačí doinstalovat nechtěného firefoxe, a ten je naprosto v pořádku. Jenže já ho nechci...

Ještě dodám, že před lety jsem přešel na Mint proto, že mi toto začalo dělat Xubuntu a mint to v té době nedělal. Mint to dělá asi od předminulé verze. Dřív se to na něm nestávalo. Xubuntu to dělá už cca 6 let.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: po aktualizaci černé chrome

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Konfigurace PC - hlavně GPU? Mint máš xfce? Nějaký snímek by nebyl? - takhle se jen dohaduji o co jde
Jestli to však dobře luštím, tak tu zkušenost mám se slabými, starými grafikami a zejména AMD - tehdy jsem užíval Lubuntu a Xubuntu. Řešilo se to někde kolem hintingu písma a změně jeho osy tuším. Ne vždy však pomohlo. Nicméně jsem toto tak asi 6 let neřešil - od doby, co používám Intel od čipsetových GMA, přes procesorové HD až do dnešních UHD popř. GeForce 210 a dále - též na APU AMD A-řady nebo Radeon HD4xxx a dále.

A proč máš problém s FF? - jen tak pro názor ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

nonferatus
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2022, 23:15

Re: po aktualizaci černé chrome

#5 Příspěvek od nonferatus »

ano to sedí
AMD, slabá grafika, XFCE...
Firefox? Nevím, prostě jsem si zvykl na chrome. Dokud nebylo, používal jsem jenom firefox... Teď mi přijde chrome rychlejší.

Zamčeno