Hry ve Wine

Sekce pro uživatele, kteří usilují o hraní her na Linuxu
Zamčeno
Zpráva
Autor
HORIZON
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022, 22:46

Hry ve Wine

#1 Příspěvek od HORIZON »

Prosím Je někde seznam her, které lze ve Wine snadno rozjet?
Já jsem snadno rozjel Spore. Prostě jsem jej jenom spustil.
Ale Sims 3 se mi bohužel nepodařilo nainstalovat. Hru City Life jsem sice spustil, ale kurzor myši se mi zobrazoval někde jinde a někde jinde klikal. Avšak podle těchto stránek https://appdb.winehq.org/ jede City Life i Sims 3 ve Wine skvěle.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Hry ve Wine

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Latest Wine Version Tested: 6.18 Tohle tam píšou, že je potřeba, asi, minimálně. Mě nejde šestka na LM 20.2 xfce vůbes instalovat, píše to furt, že mám porouchaný balíčky. Takže smolík ...
Co máš za LM a wine?

HORIZON
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022, 22:46

Re: Hry ve Wine

#3 Příspěvek od HORIZON »

redhawk píše: 17 led 2022, 14:32
HORIZON píše: 17 led 2022, 00:02 Prosím Je někde seznam her, které lze ve Wine snadno rozjet?
Já jsem snadno rozjel Spore. Prostě jsem jej jenom spustil.
Ale Sims 3 se mi bohužel nepodařilo nainstalovat. Hru City Life jsem sice spustil, ale kurzor myši se mi zobrazoval někde jinde a někde jinde klikal. Avšak podle těchto stránek https://appdb.winehq.org/ jede City Life i Sims 3 ve Wine skvěle.
Tak SIMS 3 idu bez problemu na Manjaro 21.1.5 s wine 6.18 maju problem na debian ...
zoznam je na wineHQ
linka s filtrom na platinum (bez problemu) a kategoria hry

Inak mnohe su priamo na linux alebo idu napr cez lutris popripade Heroic Games (Epic games) ci cez GOG mini galaxy

ale je pravda ze casto maju v Debian, Ubuntu alebo LM problem.
Já mám Manjaro. Ale potřeboval bych nějaký návod pro lamy, jak to Sims 3 rozjet. V současné chvíli je pro mě jednoduší si nainstaloval windows a do něj sims 3. Asi to dá rozum, že je to jednodušší.
Hry hraju na Windows, ale nechodím z něj na internet, protože je to špehovací systém.
Jsou pěkné hry pro Linux, ale je jich málo. A WindowsHry ve wine hned tak něco nerozjedu, a pokud dojde na problém, nemám páru, jak jej řešit. Z pravidla rozjedu ve wine takové hry a aplikace, které jsou jednoduché. No ale povedlo se mi rozjet Sims Medieval a to je skoro to samé jako Sims 3.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Hry ve Wine

#4 Příspěvek od alojz »

...so STEAMom je ako???nainstalujem steam,a kupim hru,a hram???alebo su aj hokuspokusi???... :?: :?: :?:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Hry ve Wine

#5 Příspěvek od alojz »

...nuž redhawk,musim ta sklamat,o nič nie som mudrejsi ohladne hier...na STEAMe som nasiel premna hratelnu hru settlers...a rad by som zahral...len zatial ani hmlisto neviem ako... :oops: :oops: :oops:
...settlers jednotku som skusal vo vine,nechce fungovat...potom som hral linuxovy wideland...nevyhovuje mi grafika,a zostavenie...totiž bud čitam návod k hre,alebo hram...wideland je kombinacia obidvoch...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Hry ve Wine

#6 Příspěvek od alojz »

:mrgreen: ...este dvojku nemám dohratu...naposledy som hral na win sedem... :shock: :arrow: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

LaraB2
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2022, 09:57

Re: Hry ve Wine

#7 Příspěvek od LaraB2 »

I am still playing this game, very disappointed due to the loss.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Hry ve Wine

#8 Příspěvek od milhouse »

Moc jsem to nečetl, ale pro Win hry používej nějakého správce. Osobně používám Lutris. V Steam stačí spustit hru v režimu kompatibility Proton. Seznam her a jejich funkčnost najdeš na protondb.com
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zamčeno