Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#11 Příspěvek od vxmery »

zatiaľ ešte okrem Ethernetu nenašiel niečo iné čo by nešlo
LM 21 je postavené na Ubu 22.04 LTS. Treba trocha času, pokiaľ sa bugy vychytajú. Na to, že je to LTS sa divím, že to pustili bez Ethernetu. To je ostuda.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#12 Příspěvek od pepestar »

tomu rozumiem, že to nejde z minúty na minútu a ani z hodiny na hodinu a tak. Používam Linux nejaký čas a asi sa vrátim k Mintu lebo tento NTB to už nejako nezvláda s inými distrami. Mám pocit, ako by sa začali zameriať len na novšie PC alebo čo...Včera som dal Mint 21. Na kámošovom PC nešiel- mohla to byť moja chyba, neskontroloval som USB. Okrem Ethernetu mi šlo všetko. Mám dve grafické karty. Integrovanú Intel+ NVidia. Už sme to tu riešili. Nainštaloval som Ovládač NVidia 470 ,Včera mi to šlo. Prepol som na výkonný režim- NVidia. Ráno som to zapol. Ukázala sa aktualizácia ovládača graf. karty Nvidia 470, tak som to dal. Keď som dal reštart NTB, zostala čierna obrazovka a v pravom rohu blikala biela polmčka a nič sa nedialo. Nechal som to tak dobrých aj 10 minút a nič. Čierna obrazovka a blikajúcia biela pomlčka. Dal som CTRL+ATL+DEL a reštartol sa notebok. Pri vypínaní písalo Failed...NTB sa zapínal a zase Failed. Zapol sa ale nevedel som čo to je, tak som Mint 21 vymazal..Dal som Mint 20.3

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#13 Příspěvek od pepestar »

našiel som tu článok a môj typ je,že sa mi mohlo stať to čo popisuje tento článok a to, že nainštalovaný ovládač grafickej karty asi nebol dobrý na môj NTB Lenovo G70-80. Článok som našiel teraz tu.Ale nechám to už tak.Nechám si Mint 20.3. Aj tak asi potrebuje Mint 21 nejaký čas na doladenie.
Myslíte si, že ovládač graf. karty nemusel byť dobrý keď po inštalácii som mal takúto čiernu obrazovku a išlo mi to tak ako som popísal? Tu je článok

https://www.linux-mint-czech.cz/2016/07 ... cke-karty/

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#14 Příspěvek od pepestar »

píšem znova,našiel som článok na nete ale ja sa v tom nevyznám. Čítal som ho a je tam popísaná kopa opráv. Aj network Manager+ Ovládače graf. kariet. Môže byť že by to od apríla konečne ten Ethernet opravili? Skúsim znova keď vyjde Ubuntu 22.04.1 tak o týždeň install Mint 21 alebo si radšej počkám okolo vianoc? Môže to byť opravené konečne? Čo mylíte? Skúsim to Ubuntu 22.04.1 alebo nový Mint 21 alebo to mám nechať radšej tak? Tu je článok:

https://discourse.ubuntu.com/t/jammy-je ... nges/29835

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#15 Příspěvek od pepestar »

vxmery píše: 03 srp 2022, 11:00
zatiaľ ešte okrem Ethernetu nenašiel niečo iné čo by nešlo
LM 21 je postavené na Ubu 22.04 LTS. Treba trocha času, pokiaľ sa bugy vychytajú. Na to, že je to LTS sa divím, že to pustili bez Ethernetu. To je ostuda.

teraz na to prišli?? :roll:

https://www.root.cz/zpravicky/networkma ... -ethernet/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#16 Příspěvek od Ventero1 »

Tedy není to bug, ale další polodemence vývojářů - změna koncepce na více kostrbatou ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#17 Příspěvek od pepestar »

Hádam to opravia čím skôr

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#18 Příspěvek od menom »

pepestar píše: 11 srp 2022, 13:44 Hádam to opravia čím skôr

.

Ked je to zmena koncepcie, pristupu k manažovaniu zariadení, tak je velmi mala sanca, ze to pojde opacnym smerom.
Ved si cital co treba urobit, skontroluj ci mas nainstalovany balik netplan.io, ak neni nainstaluj.

Ak to po reboote nebude fungovat, tak vytvor ten subor allow-ethernet.conf s obsahom

Kód: Vybrat vše

[keyfile]
unmanaged-devices=*,except:type:wifi,except:type:gsm,except:type:cdma,except:type:ethernet

Bud ho priamo vytvor tam, alebo kopiruj do miesta /etc/NetworkManager/conf.d/

.
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#19 Příspěvek od pepestar »

to hej,čítal som. Ale keď som napr. skúšal Ubuntu 22.04 Lts tak som to nedokázal ani nainštalovať bez internetu a nie a nie prísť na to kde je problém. Potom som len tak skúsil vybrať kábel-Ethernet, pripojil som Wifi a už mi to šlo. Dá sa fungovať aj s wifi tak som používal Ubuntu s Wifi, ale mal som tiež viac vecí čo sa mi nezdali, tak som ho vymazal. Skúšal som Mint 21, ale Ethernet mi tiež nešiel. Dal som Mint 20.3 na Lenovo g70-80. Ale mám aj stolový PC, kde Wifi nemám. Tam som skúšal Ubuntu 22.04 a za pár dní sa mi PC sám od seba nekontrolovane reštartoval. sám od seba. Ethernet- pripojenie cez kábel mi šlo! Tam som Ubuntu vymazal, lebo za 1 minútu sa mi reštartol aj 3 krát

mintFish
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2022, 17:39

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#20 Příspěvek od mintFish »

Zdravím, dneska jsem provedl upgrade na mém nt Lenovo IdeaPad C340 na Vanessu a vyskytl se mi problém při minimalizaci oken. Po kliknutí minimalizace se stává že se okno nezminimalizuje zůstane vyset a to dokonce na všech plochách a je mrtvé. Nevíte nějakou čím by to mohlo být. Potupně jsem po vypínal všechny applety včetně Plank lišty a bez výsledku. Chyba je náhodná jednou se okno zminimalizije a někdy se projeví tato chyba. Na předešlé verzi Mintu noťas chodil parádně. Dík

Zamčeno