bezdrátové promítaní obrazu

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Kupec
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2023, 18:40

bezdrátové promítaní obrazu

#1 Příspěvek od Kupec »

Zdravím odborníci,mám dotaz.Lze přehrávat (promítat) bezdrátově obraz jako např. Windows 10?
Ve Windowsů to jde...v OS X to jde....i v Androidu... a že by to nešlo v LINUXU bych se divil. Zkoušel to někdo?
Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: bezdrátové promítaní obrazu

#2 Příspěvek od milhouse »

... bezdrátově obraz...

Co to je?
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Kupec
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2023, 18:40

Re: bezdrátové promítaní obrazu

#3 Příspěvek od Kupec »

možná jsem se špatně vyjádřil,omlouvám se. Ve windows 10 je to promítání(Win+P). V u Applu to je Airplay. Google chromecast,přenos obrazu .
Prostě nepotřebuješ např.HDMI kabel.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: bezdrátové promítaní obrazu

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Zkus prosím přesně popsat, co je tvým cílem. Protože u Win+P se ve Win jedná jen o to na jaká zobrazovací zařízení a v jakém režimu se bude promítat obraz.
Pokud jde jen o to, že máš bezdrátový displej a na něj to promítat, tak jestli zde někdo nebude mít zkušenost, tak bych hledal na netu něco jako

Kód: Vybrat vše

wireless display ubuntu

Kód: Vybrat vše

wireless display linux mint
Pravděpodobně budeš potřebovat aplikaci gnome-network-displays, popř. zde jsou zmíněny i jiné možnosti:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=345842
https://www.linuxquestions.org/question ... 175668925/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: bezdrátové promítaní obrazu

#5 Příspěvek od alfisko »

A nemas na mysli chromecast v TV ? Potom sa prenasa napr. Netflix cez google chrome pravym klikom vybratim "prenasat" tam vybrat zdroj ze ci kartu alebo obrazovku.

Kupec
Příspěvky: 4
Registrován: 30 led 2023, 18:40

Re: bezdrátové promítaní obrazu

#6 Příspěvek od Kupec »

Děkuji za tipy ,ale vypadá to,že tento projekt na linuxu trochu zamrzl. Jmenuje se GNOME Network Displays (2021).Byly i jiné projekty od Intelu,ale ty jsou mrtvé, co jsem vygooglil. A ještě je experimentální.... Tento samotný program se spustí,ale není vidět moje smart TV na stejné WIFI síti. i po restartu.Zkoušel jsem to rozchodit dle návodu,ale bez úspěchu. Je to o nastavení sítě či co , nevím už , takový hacker nejsem.Ve Windows 10 je to otázka 2.. 3 kliknutí... Jediné ,co mi jde jen youtube...Odeslat... HDMI to jistí. Škoda,třeba se toho někdo ujme. Ještě jednou děkuji za Tipy.

Zamčeno