nezobrazení hlavní lišty - jak to spustit z příkaz. řádky

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
daggomann
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2023, 13:34

nezobrazení hlavní lišty - jak to spustit z příkaz. řádky

#1 Příspěvek od daggomann »

Dobrý den. Prosím o radu (LM 19). Po vložení nové GK, která mi zvládne zobrazení na třech monitorech (hdmi) jsem nastavoval jejich pořadí a hlavní.
Jenže jsem nějakým nedopatřením/blbostí "zrušil" zobrazení na hlavním a jednom vedlejším monitoru-monitory jsem "softwarově" vypnul.
(Při startu pc se sice na všech zobrazuje logo a tapeta k přihlášení, ale po přihlášení se zobrazuje jen na tom vedlejším)
Takže se mi na jednom zobrazují všechny ikony ze všech ploch, kromě hlavní lišty ("nabídky start"), ze které bych si mohl opět spustit nastavení/zapnutí monitorů.
Lze z příkazového řádku zapnout na aktivním monitoru tuto hlavní lištu, nebo spustit příkaz displej (nabídka/volby/displej)?
Děkuji vám předem za rady.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: nezobrazení hlavní lišty - jak to spustit z příkaz. řádky

#2 Příspěvek od menom »

.
daggomann píše:Takže se mi na jednom zobrazují všechny ikony ze všech ploch, kromě hlavní lišty ("nabídky start")
Nabídka start bude "whisker menu", ktora sa zvykne objavit po stlaceni tlacidla s logom windows na klavesnici.

Pre opravu panelu mozno zadat prikaz do terminalu pre reset nastaveni cinnamonu:

Kód: Vybrat vše

gsettings reset-recursively org.cinnamon

Asi bude nutne po restarte si znova veci nastavit.

.
.

daggomann
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2023, 13:34

Re: nezobrazení hlavní lišty - jak to spustit z příkaz. řádky

#3 Příspěvek od daggomann »

(menom) Postup od tebe jsem nepoužil, možná se bude hodit příště, díky za radu.
Jak jsem se s tím laicky vypořádal: na jiném pc jsem spustil LM kouknul na procesy, které běží. Pak jsem spustil Nastavení systému, kouknul jak se proces jmenuje (cinnamon-settings).
Pak jsem vyzkoušel spustit tento proces z příkaz.řádku, fungovalo - Nastavení systému se otevřelo. Tak jsem to provedl i na "problematickém" pc a už běžím na všech třech monitorech.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: nezobrazení hlavní lišty - jak to spustit z příkaz. řádky

#4 Příspěvek od menom »

.
S panelom a whisker menu to sice nepomoze, ale
to je dobrý sposob ako riesit problem, ked postacuje.

Este mi napada jedna moznost mimo terminalu, stlacit dve klavesy spolu Alt F2
a tam zadat prikaz .....
Pre xfce mozno spustit nastavenia prikazom xfce4-settings-manager
Nastavenia pre display je to xfce4-display-settings.

.
.

Zamčeno