Nový přestup na Linux Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový přestup na Linux

#91 Příspěvek od Ventero1 »

Jsem si to myslel, že to bude i v nabídce MX přímo. Jinak ze stránek apky se dají stáhnout deb-balíky a ty instalovat pomocí apt nebo gdebi v jakémkoliv Debian-base OS
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pivson
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2023, 18:58

Re: Nový přestup na Linux

#92 Příspěvek od pivson »

Tak jsem,nainstaloval Smplayer a je to výrazně lepší.
Pokud vynechám děj ponoření filmu tak v určitých časech lze vysledovat záchvev nedokonalosti přehrávání a tudíž,se chystám na stažení Mplayer jak zde jeden člen,apeloval na používání. 👍

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Nový přestup na Linux

#93 Příspěvek od labeent »

pivson píše: 31 kvě 2023, 19:06 Tak jsem,nainstaloval Smplayer a je to výrazně lepší.
Pokud vynechám děj ponoření filmu tak v určitých časech lze vysledovat záchvev nedokonalosti přehrávání a tudíž,se chystám na stažení Mplayer jak zde jeden člen,apeloval na používání. 👍
Mplayer se instaluje stejně jako Smplayer: MX tools - MX instalátor softwaru. Oblíbené aplikace - Video a zaškrtnout požadovaný Mplayer ...

Jinak i když samozřejmě je rozdíl v tom přehrávání a zpracování obrazu v jednotlivých softech, základ je uvědomit si, že tvůj hardware je už opravdu hraniční. Ještě jsem přes několik upozornění od Tebe nezaznamenal reakci typu, že to chápeš.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový přestup na Linux

#94 Příspěvek od Ventero1 »

To už si nijak nejspíše nepolepšíš - protože SM Player je Mplayer s nějakými funkcemi navíc - obojí jede na jádru MPV.

Ale zkusit můžeš - coby ne ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pivson
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2023, 18:58

Re: Nový přestup na Linux

#95 Příspěvek od pivson »

labeent píše: 31 kvě 2023, 19:16
pivson píše: 31 kvě 2023, 19:06 Tak jsem,nainstaloval Smplayer a je to výrazně lepší.
Pokud vynechám děj ponoření filmu tak v určitých časech lze vysledovat záchvev nedokonalosti přehrávání a tudíž,se chystám na stažení Mplayer jak zde jeden člen,apeloval na používání. 👍
Mplayer se instaluje stejně jako Smplayer: MX tools - MX instalátor softwaru. Oblíbené aplikace - Video a zaškrtnout požadovaný Mplayer ...

Jinak i když samozřejmě je rozdíl v tom přehrávání a zpracování obrazu v jednotlivých softech, základ je uvědomit si, že tvůj hardware je už opravdu hraniční. Ještě jsem přes několik upozornění od Tebe nezaznamenal reakci typu, že to chápeš.
Ano chápu

pivson
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2023, 18:58

Re: Nový přestup na Linux

#96 Příspěvek od pivson »

tak xsem zkusil LUBUNTU, graficky se zdalo parada ale vypinani systemu, beh zdaleka neni co xfcm.
Tak u nej dal zustavam .
Jak se dela bezna udrzba ? neco jako vymazaní cache ard. proste hladky chod systemu

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nový přestup na Linux

#97 Příspěvek od alojz »

...ubuntu cleaner...bleachbit...alebo termináliticky...alebo nie je potrebné... :lol: :idea: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový přestup na Linux

#98 Příspěvek od Ventero1 »

Určitě pokud není stroj úplný šnek, tak nemá smysl jít do LX nebo pak do ultrlightů jako Fluxbox apod. XFCE je prostě supr volba jak pro slabší PC, tak třeba i s Compizem pro silnější PC - když si někdo potrpí na efekty a grafiku.

Údržba se dělá opět buď z příkazového řádku nebo jsou na to aplikace. Určitě je na to mnoho vláken.
Základní údržba je svatá trojice příkazů:

Kód: Vybrat vše

sudo apt clean #smaže uložené balíky, které byly instalovány
sudo apt autoclean #smaže balíky, které nebyly instalovány
sudo apt autoremove #smaže všechny nepotřebné a z hlediska závislostí nadbytečné balíky a mě v Xubu 18.04 i stará jádra
Jinak je tady známá aplikace Ubuntu Tweak na zákl. čištění nebo pro pokročilé Bleachbit a pak jsou tady pomocníci na správu diskového prostoru jako Baobab, Filelight (ten ale nedoporučuji - tuším, že je pro KDE a natáhl by si půl systému knihoven, takže by jsi si systém spíš zanesl, než vyčistil), JDiskReport, QDirStat, SquirellDisk nebo Duc - projdi si, pohledej a zvol si jaká alternativa má dobré recenze a funkce, které se ti hodí.
Nějaké základní srovnání třeba tady:
https://alternativeto.net/software/tree ... form=linux
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pivson
Příspěvky: 43
Registrován: 17 kvě 2023, 18:58

Re: Nový přestup na Linux

#99 Příspěvek od pivson »

Obrázek[/img]okk,
tak jsem neco promazal dle screnning
Snímek obrazovky_2023-06-11_12-53-11.png

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový přestup na Linux

#100 Příspěvek od Ventero1 »

Aha - ty jedeš na MX - tak to má prakticky na všechno svoje apky. To je třeba napsat. Vlastně je nejlepší na každý dotaz zakládat jiné vlákno - pak je to zmatečné.
Ty příkazy však platí univerzálně pro všechna distra, která mají balíčkovací systém APT. Jinak v MX byl tuším výchozí správce Synaptic - ten také myslím umožňoval základní očistu ..

Nezapomínej také, že tady jsi na LM fóru, takže pokud se už ptáš na věci ohl. jiné distribuce, tak založ vlákno v příslušné sekci.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno