LAN mezi Linuxovými počítači.

WiFi, drátové sítě atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Darina Lakovičová
Příspěvky: 13
Registrován: 28 kvě 2024, 09:14

LAN mezi Linuxovými počítači.

#1 Příspěvek od Darina Lakovičová »

Čau kluci. Požádám o radu - pomoc s problémem sítě. Nikdy jsem to nepotřebovala a nikdy jsem to neřešila. Teď, kdy pomalu přecházím trvale na linux, to hledám. Jak si mám nastavit síť, abych viděla ostatní počítače s linuxem? Mohu v linuxu pracovat stejným způsobem jako ve Windows? Děkuji za rady.
A poprosím o GUI rady, ne terminál.
Na pslib.cz jsem stálou návštěvnicí ale nejsem zastánkyní terminálu v dnešní moderno-ai době.

Děkuji.
menom
Příspěvky: 2846
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LAN mezi Linuxovými počítači.

#2 Příspěvek od menom »

.

Linux Mint ma na prenos suborov medzi PC program Warpinator.

Podrobne nastavit siet, to tu asi nikto neriesil, na webe je k tomu clanok, kde sa mozno inspirovat

https://www.linux-mint-czech.cz/2013/05 ... u-mezi-pc/

.
.
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1416
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: LAN mezi Linuxovými počítači.

#3 Příspěvek od alojz »

...v minulosti som riesil na ubuntu...trebalo vypnut aj firewall...asitaknijak... :roll: :shock: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual
Uživatelský avatar
Darina Lakovičová
Příspěvky: 13
Registrován: 28 kvě 2024, 09:14

Re: LAN mezi Linuxovými počítači.

#4 Příspěvek od Darina Lakovičová »

menom píše: 04 čer 2024, 00:28 Linux Mint ma na prenos suborov medzi PC program Warpinator.
Odeslání dat v tom Warpinátoru je v pohodě. Oželela jsem to, že mi data letí ubohou rychlostí 10 MB/s. Firewall jsem nikde vypínat nemusela. Jen udělat výjimky, povolení a oprávnění. Ale není to vůbec ono. Nemohu si v síti najít počítač, vybrat si jeden z jeho disků, na něm si najít soubor a ten si stáhnout k sobě. Proč nemohu mít ostatní počítače v sekci síť, kde se mi automaticky ukázala tiskárna?
menom
Příspěvky: 2846
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: LAN mezi Linuxovými počítači.

#5 Příspěvek od menom »

.
Linux Mint má v základu nainstalován SSH klient s integrací do souborových manažerů Caja a Nemo. Stačí tedy jít do menu a najít položku „Připojit se k serveru“.


Toto si skusila ? Ak to neide, tak este nainstalovat balik openssh-server

.
.
Uživatelský avatar
Darina Lakovičová
Příspěvky: 13
Registrován: 28 kvě 2024, 09:14

Re: LAN mezi Linuxovými počítači.

#6 Příspěvek od Darina Lakovičová »

menom píše: 05 čer 2024, 12:42
Linux Mint má v základu nainstalován SSH klient s integrací do souborových manažerů Caja a Nemo. Stačí tedy jít do menu a najít položku „Připojit se k serveru“.

Toto si skusila ? Ak to neide, tak este nainstalovat balik openssh-server
No nádhera. To je přesně ono. ;) Děkuji :P
Je to sice krkolomny na psaní ale toto už je jen o udělání konkrétních spouštěcích úloh na jednotlivy počítače.
Openssh jsem ale musela doinstalovat na všech počítačích.
alfisko
Příspěvky: 349
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: LAN mezi Linuxovými počítači.

#7 Příspěvek od alfisko »

Možno že radím zbytočne. Ak dáš privátne klúče do počítačov tak sa spoja bez hesla.
Odpovědět