Podivnost po instalaci nového kernelu 3.15

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Podivnost po instalaci nového kernelu 3.15

#1 Příspěvek od Sikkim76 »

Ahoj, mám takový dotaz, spíše ze zajímavosti. Mám LM17 Cinnamon a včera jsem nahradil originální jádro z distribuce, což byla 3.13.24 tím zbrusu novým jádrem 3.15.5. Podotýkám, že jsem sledoval zrychlení systému a rozjelo se mi i nefunkční HDMI. Asi po 2 hodinách používání se mi dole na displeji v systémové liště zdeformovaly písmenka v názvu minimalizovaných programů. To jsem vyřešil restartem, ale po cca 3 restartu s naběhnutí loga výrobce notebooku a před naběhnutím loga Linux Mintu LM se v horní části displeje objevil cca na 2 vteřiny nápis FAST TSC CALIBRATION FAILED a něco jako 0x00000. Dál systém naběhl výborně, deformace písmenek zmizela a vše šlapalo. Napadlo mně, že nainstaluji nové systémem doporučené ovladače pro NVIDII. Stalo se, systém se opět dle mého soudu trošku zrychlil a ta chybové hláška zmizela. Ale dnes se ta hláška o chybné kalibraci objevila znovu. Podotýkám, že vše funguje skvěle a nenašel jsem s ničím jediný problém, ale co to je? Vysvětlí mi to někdo, prosím? Děkuji moc předem.
Přílohy
screen1.png

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Podivnost po instalaci nového kernelu 3.15

#2 Příspěvek od ulo »

V úplně posledním příspěvku první stránky (číslo #35) nalezneš řešení a asi i vysvětlení o co jde (podle mě nejde o nic tragického, jen zablbnul jeden modul jádra při nabíhání systému a lze to opravit načtením jiného - víc o tom nevím): https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=1210044
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno