Mint na starších počítačoch

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
tomkom18
Příspěvky: 18
Registrován: 31 led 2014, 11:16

Re: Mint na starších počítačoch

#11 Příspěvek od tomkom18 »

satapouch píše:S KOLEGOU nesouhlasím, autor topicu se ptá zkušenosti s MINTEM na podobném hardwaru a ani nesouhlasím s tvrzením tomkom18, že je možné psát na našem fóru kde chci a co chci. V pravidlech fóra je jasně napsané co se zde může a nemůže prezentovat a o čem se na jakém místě může psát. Z toho jasně vyplývá, že o jiných distrech je možné diskutovat na přesně vymezeném místě a nikoliv na místě vyhrazeném pro Mint, což ostatně funguje i na fórech jiných dister.
V žádném případě zde nebudu vyvolávat flame, ale také trvám na dodržování jasně stanovených pravidel.

TAK V TOM PRÍPADE TU KONČíM. ZBOHOM DEMOKRATICKÉ FÓRUM. :!

EDIT
...ešte teda s odchodom počkám a dám si pozor ;) Myslel som si ,že keď diskutujeme o otvorenom systéme, tak bude aj fórum otvorené, resp. otvorenejšie. Ale beriem to. Spravil som "priestupok" proti pravidlám, tak som bol upozornený a život ide ďalej. A ospravedlňujem sa, že to píšem sem, ale iné miesto by nebolo vhodnejšie.
Naposledy upravil(a) tomkom18 dne 12 úno 2014, 10:13, celkem upraveno 1 x.
-->HP Pav DV5-C2D 2GHz+4G RAM+LM17.1 Cin -->Bratislava -->Nokia 206 dual SIM+Samsung GT i9001

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint na starších počítačoch

#12 Příspěvek od ulo »

tomkom18 píše:... A mimichodom, GNU GPL a otvorené zdroje a čo ja viem aké licencie a nelicencie nám dávajú možnosť písať o hocičom a hocikde...
Ale ne na soukromém fóru, které má svá pravidla (stejně tak jako všechny ostatní fóra). Jsou tu od toho, aby se tu lidé vyznali a nebyl tu za chvíli zmatek v tématech. Proto jsou právě ty pravidla a témata se prostě třídí, aby vše bylo přehledné - nechápu, jak taková jednoduchá věc nemůže být někomu jasná.
My to máme kvůli té přehlednosti přímo v pravidlech fóra: 4. Ve všech tématech kromě Obecné diskuse je zakázáno psát příspěvky a uvádět odkazy nesouvisející s operačním systémem Linux Mint

Založ si své fórum a nech tam lidi chvíli psát podle tvé logiky kamkoliv a cokoliv nesouvisející s tématem fóra či dané sekce. Po čase si povíme, jak se ti to líbí a hlavně, co na to budou říkat ostatní uživatelé.
A mimochodem - s pravidly našeho fóra jsi souhlasil tím, že jsi se zde dobrovolně a bez nátlaku sám registroval. Máš si nejdříve přečíst pravidla, než se registruješ a potom bychom si všichni ušetřili čas (ty, že bys tu nebyl a nemusel bys nám tu psát, že odcházíš a my tím, že bychom ti takto nemuseli polopatě vysvětlovat, že si nemůžeš všude dělat, co chceš).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MilosSramek
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2014, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint na starších počítačoch

#13 Příspěvek od MilosSramek »

Ďakujem za všetky odpovede na moju otázku. Mint Mate som si teda aj vyskúšal, zatiaľ len vo VirtualBoxe. Trochu som mu sťažil život: 512MB pamäte, 1 procesor, stiahnutý na 30% výkonu (odhadujem, že to zodpovedá asi 700-800 Mhz). Rýchlosť bola OK (flashplayer, libreoffice). Pri 20% už začal trochu otravne dlho štartovať. Vážne teda nad ním uvažujem.
--
Miloš

kamowski

Re: Mint na starších počítačoch

#14 Příspěvek od kamowski »

MilosSramek píše:Napríklad: 512-1024 MB pamate, grafika bez akcelerácie, 40GB disk
na pc s cpu 900MHz, 1GB ram, 40GB hdd som inštaloval LM13 Mate. Nie je to žiadne delo ale dá sa na tom pracovať.
Samotné Mate 1,2 je dosť nenáročné, najviac dáva samozrejme zabrať webbrowser. S flash-om bol trochu problém ale nainštaloval som starší mint-flasplugin (tuším tam bola v.10) a bolo to ok.

Meny
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2013, 19:52

Re: Mint na starších počítačoch

#15 Příspěvek od Meny »

Standartně instaluji MINT13 Cinnamon na CPU 2GHz 512mb RAM a Gk jakou najdu (viz můj podpis). Super fofr to není, otevření programů chvilku trvá. Jinak net valí slušně. Kancelářská činnost taktéž.

Meny
NTB
Mint17.1 cinnamon - IBM T61 / 2xLenovo T400

Babičkovské mašinky
Mint 17 MATE - Pentium4.64bit + Intel GK
Mint 17 MATE - Pentium4.32bit + ATI GK
Mint 17 MATE - Pentium4.64bit

Luban
Příspěvky: 79
Registrován: 25 lis 2013, 09:27

Re: Mint na starších počítačoch

#16 Příspěvek od Luban »

Na starší notebook s RAM lehce přes 400 MB jsem instaloval postupně LM16 XFCE, LM13 MATE, LM13 XFCE. Nejsvižnější se jevilo LM16 XFCE. Ale chtěl jsem LTS, tak jsem nakonedc skončil u LM13 XFCE (řešením je asi LM16 a po vydání LM17 LTS přechod).
O MATE se psalo, že by vě výsledku mohlo být méně náročnější než XFCE, nicméně mi příjde na oko pomalejší. Snažím se vždy o instalaci verze s daným prostředím. Jak moc pak "pomůže" doinstalování jiného prostředí (třeba "LXDE") do některé z výše uvedených verzí? Verze s výchozím prostředím mi příjde odladěnější a svižnější, ale možná je to jen subjektivní pocit.
Kdysi jsem na netbook instaloval verzi s LXDE a bylo to velmi svižné a i oku lahodící. Škoda, že uživatelů bylo tak málo, že tato verze se již nevydává.

petrun
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2014, 09:41

Re: Mint na starších počítačoch

#17 Příspěvek od petrun »

Když už je to tohle téma, tak se připojím. Když ukončil Microsoft podporu XP, instaloval jsem Linux místo XP na čtyřech starých vykopávkách (procesory 1,2 až 2,0 Ghz, RAM od 1 do 2 GB a HDD od 80 do 160 GB, grafiky od Intel HD (Atom) až po staré herní vykopávky). Všude jsem instaloval Xubuntu 14.04 LTS. Na všech starých plečkách běží rychleji než původní XP, ale obsahuje programy které nejsou úplně ideální. Na všech čtyřech jsem musel doinstalovat Libre Office, VLC, formátovač disků, nesvobodné doplňky, atd... Na jednom svém novějším stroji mám Mint s Cinnamonem a nemusel jsem doinstalovávat ani jeden program, vše co potřebuji je již v základu. Proč to píšu? Na začátku června jedu k rodičům a na chatu kde mně čekají další dvě XP které potřebují nahradit Linuxem. V jednom případě bude k dispozici pouze 3G internet od ufona a tudíž nechci stahovat dlouhé hodiny software které má Mint již v sobě. Chci tedy použít Mint s Xfce. Potřeboval bych vědět jestli někdo z vás neví jak je na tom Mint Xfce ve srovnání s Xubuntu co se týče rychlosti na starých strojích? Díky.
Mint 17 Cinnamon + W8 - ACER 5520G, AMD 2x2,4Ghz, 4GB RAM, Radeon 3650, SSD 64GB, HDD 500GB
Debian 7,6 LXDE - ASUS EEE 1005, Atom 1,6Ghz, 2GB RAM, HDD 500GB
Mint 17 XFCE - 12 let staré PC, Athlon XP 2400+, 2GB DDR1, GeForce 6600GT, 160GB HDD

Mario Hlas
Příspěvky: 1
Registrován: 16 črc 2014, 20:33

Re: Mint na starších počítačoch

#18 Příspěvek od Mario Hlas »

Existuje nějaký Mint pro starší železa bez PAE ? (konkrétně pro Lenovo X32 s podporou pro vestavěný Intel WLAN , pokud možno s Firefoxem + Skypem)
JE TO DOTAZ - ne odpověď, sorry, snad jsem měl založit nové téma ?

Pavol
Příspěvky: 1
Registrován: 18 čer 2014, 08:49

Re: Mint na starších počítačoch

#19 Příspěvek od Pavol »

Ahoj chlapi mám problém potrebujem vašu radu chcem nainštalovať linux mint na starý a slabý pc akú verziu mám vybrať upozurnujem že ten pc je totalny šerbel len ho zatial nechcem vyhodiť pokial šlape ten vergel mint sa mi veľmi pozdáva je oveľa prívetivejší ako ostatné verzie dakujem za každú radu

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint na starších počítačoch

#20 Příspěvek od ulo »

Mario Hlas píše:Existuje nějaký Mint pro starší železa bez PAE ? (konkrétně pro Lenovo X32 s podporou pro vestavěný Intel WLAN , pokud možno s Firefoxem + Skypem)
JE TO DOTAZ - ne odpověď, sorry, snad jsem měl založit nové téma ?
Viděl bych to na LM13 Xfce nebo nejnovější LM17 Xfce.

Odesláno z tydlyfounu, omluvte překlepy.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno