Nefunguje skener - HP Deskjet 2546 Ink Advantage

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Luky83
Příspěvky: 25
Registrován: 25 čer 2014, 07:48

Re: Nefunguje skener - HP Deskjet 2546 Ink Advantage

#11 Příspěvek od Luky83 »

To je ten balíček, ktorý som už nainštaloval, ako som písal vyššie... žiaľ, cez Wifi to nejde, tvári sa, že tam žiadny skener nie je.
Manjaro x64 Cinnamon (3.8.4), (kernel 4.17)

kamowski

Re: Nefunguje skener - HP Deskjet 2546 Ink Advantage

#12 Příspěvek od kamowski »

mal si skener pripojený káblom, keď si to inštaloval?
mal by byť pripojený, počas inštalácie v termináli by sa ťa malo opýtať, či bude skener pripojený káblom alebo cez wifi
aspoň pri canon-e to tak funguje, potom kábel odpojím a skener funguje

edit:
skener by mal byť káblom pripojený k wifi routeru a treba ho nastaviť, ak ti funguje tlač, zrejme to už máš
pri inštalácii ovládača napr. v NB, k nemu pripojený byť nemusí, ak má komunikovať cez wifi,
počas inštalácie mi môj ponúkne voľbu, či to bude cez kábel alebo wifi
Naposledy upravil(a) kamowski dne 02 říj 2014, 10:30, celkem upraveno 1 x.

Luky83
Příspěvky: 25
Registrován: 25 čer 2014, 07:48

Re: Nefunguje skener - HP Deskjet 2546 Ink Advantage

#13 Příspěvek od Luky83 »

Bol pripojený káblom, nakoľko to vypisovalo, že aj pre pripojenie cez Wifi, je potrebné dočasne pripojiť tlačiareň káblom. Čo je logické.. pre nastavenie pripojenia na Wifi...
Manjaro x64 Cinnamon (3.8.4), (kernel 4.17)

e-vys
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2014, 21:35

Re: Nefunguje skener - HP Deskjet 2546 Ink Advantage

#14 Příspěvek od e-vys »

Dobrý den,
navazuji na tuto odpověď.Mám HP deskjet 3525 ink advantage a na ntb HP nainstalován LM Mint 16.Tisk mi šel hned,ale nejde mi skenovat.Mam to zatím připojeno přes USB.Zkoušela jsem to různými způsoby:přes hplip,ALT+F2 a taky přes to výše uvedené...
už nevím..poradí prosím někdo??Tiskárna hlásí nenalezen žádný počítač a jestli mám nainstalovaný software tiskárny a v něm povolena fce skenovat do počítače...


Zamčeno