distro Simplicity Linux 14.10 Alpha alias PUPPY 5.9.3

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

distro Simplicity Linux 14.10 Alpha alias PUPPY 5.9.3

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Nedavno jsem koukal na http://distrowatch.com/ a zaujala mne distribuce Simplicity Linux 14.10 Alpha http://distrowatch.com/?newsid=08586 Jde o linux puppy 593, v docela solidni kondici. Ja jsem stahl Desktop1410Alpha.iso (580MB) a pres unetbootin pripravil pro butovani z USB flešky. Je to nenaročná distribuce, takže jsem použil na vyzkousení notebook Asus EEE pc (atom 1.6GHz, grafika intel 945). Behem cca dvou trí hodin sem vyzkoušel treba TOR prohlízec, Firefox ESR 31, stahnul sem si Operu 12.16, flash prehravač, a bezelo to uplne v pohode. Distro obsahuje VLC 2.1.5, zkusil sem mistni prijem DVBT (media-open capture device) a vytizeni CPU bylo nekde kolem 20%, a to jeste bezel MPlayer s dalsim videem, a ten vytizil CPU asi na 15%. Fungovala hw regulace podsvicení displeje, regulace hlasitosti uz ne. Na štourani se v systemu je dost programu, ackoliv by tomu velikost distribuce prilis neodpovidala. Co chybi, lze snadno stahnout pres Puppy Package Manager. Česka lokalizace v zakladu neni, je treba ji dohledat, nepokousel jsem se o to. Ovsem nejlepší "vychytávku" teto distribuce vidím v tom, že co si behem testovani nasosáte a nastavíte, mate moznost ulozit, napr. na pouzivanou flesku, a pri dalsim spusteni se ulozene programy ci nastaveni aktivuje, nic se neztraci. Vsechno jde do jednoho velkeho souboru (lze i sifrovat) a system si muzete postupne abgrejdovat dle libosti. Mala perlicka nakonec - pred par tydny jsem byl u toho, jak se marne muj znamy pokousi otevrit soubor docx, ve svych obstaroznich ixpečkách. Neslo mu to, tak sem mu rekl - hele, ukazu ti kouzlo s linuxem. Nabutoval sem z flesky puppyho a dokument otevrel v OpenOffice, a bylo to ... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: distro Simplicity Linux 14.10 Alpha alias PUPPY 5.9.3

#2 Příspěvek od Allconius »

Jsi mu měl dát ten OpenOffice do těch Xp, jinak ti bude pokaždé volat :-D
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Zamčeno