WoT klávesnice

Sekce pro uživatele, kteří usilují o hraní her na Linuxu
Zamčeno
Zpráva
Autor
koxx33
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2014, 08:26

WoT klávesnice

#1 Příspěvek od koxx33 »

Zdravím,mám problém s klávesami 2,3,4,5 ...atd ve wotku.Nainstalováno přes pol,linux mint 17 64bit.Když přepnu klávesnici na anglickou tak stejně nejdou namapovat klávesy doplňků.Pod ubuntu 14.4 to po přepnutí fungovalo - neví někdo co stím ? Jinak na linuxu jedu poprvé a toto je jediná hra kterou hraju.Díky za pomoc.

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: WoT klávesnice

#2 Příspěvek od Andreas »

Ahoj,
při instalaci WT mi nereagovali klávesy 2,3,4, atd. musel jsem ve hře - nastavení ovládání - nastavit co ty klávesy mají dělat. To jsi zkoušel? :idea:

koxx33
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2014, 08:26

Re: WoT klávesnice

#3 Příspěvek od koxx33 »

Jako přemapovat v nastavení ve hře? Jasně že jsem to v nastavení zkoušel,v ubuntu to nefungovalo s českou klávesnicí - po přepnutí na anglickou pak šli normálně přepsat.U mintu se mě to nepovedlo.Proto se tu ptám - jsem asi jedinej komu to nejde.Zkoušel jsem instalovat i jiný klávesnice a pořád to samí. 1 funguje jak pod cz tak pod en. 2,3,4 ... ne ,funkční klávesy jsem nezkoušel páč to používám přes Z.Jedu na notesu a nefunguje to ani na externí klávesnici.

Edit: Tak F4 atd funkční 2,3,4 ... nejdou nastavit.

Tak jsem zkoušel přes numpad a ty běží.Nevím v čem je problem,že mě nejde nastavit horní řada číslic.

1.10.2014 Tak jsem to konečně vyřešil - stačilo v nastavení klávesnice dát anglickou na první místo a českou na druhý a šlape to.

Uživatelský avatar
Ronoath
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2014, 20:02
Bydliště: Prajzsko

Re: WoT klávesnice

#4 Příspěvek od Ronoath »

Asi to není úplně okay, že to píšu do tohodle vlákna, ale naprosto stejným způsobem jako ty jsem vyřešil nemožnost střelby lukem v Gothicu2 (nefungovalo mi stisknutí "2" na horní řadě kláves, potom, co jsem anglické rozložení klávesnice nadřadil nad české to funguje).
Dell Latitude E6400 @ LinuxMint 17.2 Xfce

Zamčeno