Nejdou spustit programy CCleaner, PokersStars přes Wine

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
stistko2202
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2015, 12:50

Nejdou spustit programy CCleaner, PokersStars přes Wine

#1 Příspěvek od stistko2202 »

Dobrý den.
Mám LinuxMint 17.1 Rebeka jen chvíli a potřebuji vychytat mouchy.
Můžete mi poradit prosím?
Stáhnul jsem si Wine, nainstaloval. Poté jsem si stáhl program s příponou exe. Nainstaloval, vše proběhlo v pořádku. Akorát když chci spustit tento program, tak nejde spustit. Třeba CCcleaner. PokersStars.
Poraďte prosím, co s tím,
Děkuji

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se spuštěním

#2 Příspěvek od chemik582 »

No jednak wine pokud ho používáte prvně tak jedině ze správce programů !!!
Programy stáhnout a potom na ikonce exe pravým myšítkem a v nabídce vybrat "Otevřít s Zavaděč programů pro Wine". Instalaci projít klasicky (Další další ....... další a konec) a potom z nabídky, spustit.
Tak koukám na výběr programů a u toho PokrsStars to bych třeba i chápal, ale proč ten Ccleaner????
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

stistko2202
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2015, 12:50

Re: problém se spuštěním

#3 Příspěvek od stistko2202 »

Postupoval jsem přesně jak zde popisujete. Akorát zkouším ještě instalaci Javy a Flash Player. Jinak jsem z toho docela na vývrat :lol:

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: problém se spuštěním

#4 Příspěvek od segfault »

Java i flash už jsou v systému/repozitářích. Netahejte tam blbosti z Windows, pokud to není opravdu nutné.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

stistko2202
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2015, 12:50

Re: problém se spuštěním

#5 Příspěvek od stistko2202 »

aha , chápu. Něco tu mám ale špatně a nevím co, protože mi to nejde spustit.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: problém se spuštěním

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:lol: :lol: :lol: CCleaner do LINUXU? Tak to vypadá na kvalitní matroš, :) to si ani já nelajsnu ... :mrgreen:

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: problém se spuštěním

#7 Příspěvek od milhouse »

"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: problém se spuštěním

#8 Příspěvek od juhele2014 »

Správně píše segfault o tom, že "zaplevelit" si Linux balastem je snadná cesta, jak poslat celý systém k šípku ... Každej začátečník to má těžké, to vím dobře (i z vlastní zkušenosti :D ). Počáteční nadšení z ono to funguje, vystřídá fáze co to všechno vydrží?, která končí sakra, co teď? a nejrychlejším řešením problému je - nová instalace. Wine je mocný nástroj, který umožní spuštění win. programů. Ale né všech, takže se nedivme, že něco nefunguje, i když uživatel je zvyklý z Windows, že tam to jede v pohodě. Mě by se taky líbilo, kdybych ze stránky http://www.nirsoft.net/ spustil v LM třeba WirelessNetView, ale bohužel ... nic. Naopak - mnoho pěkných graf. programů (FastStone, irfan, PhotoImpact, RAW therapy, PhotoScape, PhotoFiltre, ap.) fungují k naprosté spokojenosti a uživatel tak není nucen hledat alternativy z linuxové produkce, teda když o téhle možnosti ví, že ano ... ps. mě se ani ten CCleaner nespustil, no ... :mrgreen: :roll:

stistko2202
Příspěvky: 5
Registrován: 13 úno 2015, 12:50

Re: problém se spuštěním

#9 Příspěvek od stistko2202 »

Juhele 2014
-A jaké programy se používají na vyčištění Linuxu?
Po těch nezdarech jsem již nezkoušel nic nainstalovat.

Co se týče programů, tak je ve Win nainstaluji i je spustím tedy mimo CCClear. Tak ten program jsem odinstaloval a už jsem se nepokoušel. Mě zajímá ten pokerstars. Při spuštění se mi vlevo nahoře objeví jen malá lišta a nerozbalí se. program celý.
Nemůžete mi poradit, jestli nemám špatné nastavení Linuxu?

jirkasirka
Příspěvky: 85
Registrován: 14 úno 2014, 22:36

Re: problém se spuštěním

#10 Příspěvek od jirkasirka »

Ahoj, jen reaguju na ten pokerstars, nedávno jsem ho kamarádovi instaloval na Linux Mint a docela jsem se u toho zapotil, pořád mu chyběly nějaký knihovny, nakonec se to tedy povedlo, ale nedokážu ti sem postnout návod, protože si to už nevybavím a pokuď s tím nemáš zkušenosti asi bys to naráz nepobral... :-) holt ne každá aplikace pro win jde spustit tak snadno v Linuxu, no nedokážu si představit spuštění aplikací pro linux ve win :-)

Jinak linux nefunguje jako win a není nutné používat čištění registrů atd...

Pokud Ti jde o mazání historie prohlížení atd. ...je možné použít program Bleachbit

Zamčeno