Serious Sam

Sekce pro uživatele, kteří usilují o hraní her na Linuxu
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Serious Sam

#1 Příspěvek od Sikkim76 »

Ahoj, srdečně Vás tady zdravím všechny. Mám prosbu a dotaz. jelikož jsem linuxový panic, potřebuju detailní návod, jak nainstalovat a zprovoznit hru Serious Sam pod LM 17 64bit. Já moc nehraju, jen strategie, mám 0 A.D., ta je přímo linuxová, ale potřeboval bych pro synka návod na ten Serious Sam. A pokud by byla chuť, tak i třeba, jak rozjet hry pod Wine nebo Play on Linux. Děkuju Vám všem předem moc. Ahoj, Martin.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Serious Sam

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, já všechny hry instaluju přes playonlinux.
1. Nejprve si nainstaluj playonlinux přes Správce software
2. Proveď prvotní spuštění playonlinux
3. Klikni na + - Nainstalovat
4. Do vyhledávacího pole zadej "Serious Sam"
5. Melo by se objevit "Serious Sam - The First Encounter" a "Serious Sam - The Second Encounter"
6. Klikni na požadované a tutoriál tě provede instalací
-----
P.s. pokud budeš instalovat další hry a ty nebudou v seznamu, klikni dole "Nainstalovat program, který není v seznamu" pak si vytvoříš nový virtuální disk s konkrétní verzí wine, tu si vygooglíš přes google např.: https://appdb.winehq.org/objectManager. ... &iId=14996, wine verzi přidáš do playonlinux přes Nástroje - Spravovat verzi wine (32 nebo 64bit)

Jak se instaluje na playonlinux můžeš mrknout třeba zde: http://www.youtube.com/watch?v=H7xah5yFZMI
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Serious Sam

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Tak jsem to zkusil, a PlayOnLinux začne stahovat Wine 1.3.5, ale přitom již mám v Mintu verzi 1.6.2. Takže se domnívám, že pro hraní her je nutné mít primárně naistalováno Wine (pochopitelně) a potom při instalaci hry je postup jasný - vyhledat na CD nebo DVD soubor setup.exe a pravým myšítkem vybrat volbu otevřít s Wine Windows Program Loader. A to je celé. Program se instaluje, jako by byl ve widlích. Hra se spustí z Menu - Wine - název hry, nebo je uložená "na Céčku ve Wine". Jako testík, jestli vám wine běží jak má, si můžete stahnout odsud http://uloz.to/xs24RFpk/sl-7z hru Moorhuhn-X, což jsou slepice, je to jednoduchý jak facka. :) Nedávno sem na to narazil a zavzpomínal na zběsilou střelbu na všechno letící ... je to z doby, kdy fakt ještě žili brontosauři, takže to opravdu poběží svižně na každém počítači ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Serious Sam

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Dlouho tu nebyl žádný příspěvek v herní sekci, tak to trochu posunu. Nebude to nic světoborného, pouze grafy zátěže CPU a teploty při hraní na obyč. počítači. Mám ještě rozehrané tyto dvě hry: serious sam 2, a Flatout ultimate carnage. Grafy vypadají takto:
ss2.jpg
a
flulcar.jpg
Sice to nepotřebuje nějaký extra komentář, ale - obě jádra procáku jedou na 100%, jakmile hru ukončím, padá to na minimální hodnoty (5-15%). U teplot je to podobné, u SS2 je vidět pomalý náběh z
33st. až někam k 50.st, teplota při flatoutu vyběhne někam pod 50.st. celsia. Takže žádná tragedie. Obě hry jedou dobře, tak na střední detaily. Mám wine 4.4 a používám tuto vychytávku viewtopic.php?f=15&t=5426 Že mám typický herní počítač nemusím doufám zdůrazňovat ... ;)viewtopic.php?t=3198

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Serious Sam

#5 Příspěvek od alojz »

...otázka-ked uz mam wine,aj programy vo wine...mozem instalovat pléjonlinuks???...a predosle programy ako spustim v pléjon......???...nikdy som to nepouzival...diky
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Sian
Příspěvky: 32
Registrován: 25 led 2019, 11:29
Bydliště: Děčín

Re: Serious Sam

#6 Příspěvek od Sian »

PlejónLinux využívá své vlastní wine verze, které spravuješ přímo v tom programu.
Linux Mint 19.3 Tricia (64 bit, Xfce)

AMD A10-7800 Radeon R7, 16 GB RAM, ASROCK Radeon RX 570 Phantom Gaming D 8G OC

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Serious Sam

#7 Příspěvek od alojz »

...diky...uz sme to nevyriesili v druhom vlakne... :oops: :oops: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno