šikovné pluginy do Firefoxu

Diskuze, problémy a zkušenosti s programy, nástroji nebo balíčkovacími systémy
Zpráva
Autor
lombardo1981
Vezír Mintu

Re: šikovné pluginy do Firefoxu

#21 Příspěvek od lombardo1981 » 04 zář 2019, 20:17

redhawk píše:
04 zář 2019, 19:51
lombardo1981 píše:
04 zář 2019, 19:08
Jedna bezpečnostná drobnosť Decentraleyes: https://decentraleyes.org/
Jeden nový a chrumkavý speedial NightTab (Sú dostupné aj rozšírenia): https://github.com/zombieFox/nightTab

Ak nemáte radi google, existuje Ungoogled-Chromium. A odgooglený je poriadne. Nič pre pohodlných užívateľov. :D
Ak nechcete Mozillu, tak existuje Librefox. Zatiaľ iba v podobe konfiguračného súboru.

A tu projekt, ktorý sa volá Spyware Watchdog. Ten sleduje sledovanie niektorých projektov. Články sú síce staršie, ale nemyslím, že v prípade Chrome, Slimjet, SRWare Iron či Opera sa niečo zmenilo k lepšiemu. A spomínam ich kvôli tomu, že sú na špici s hodnotením EXTREMELY HIGH.
odkedy schromovatela mozilla je to s nou este horsie ako s klasickym google chrome.
Ked tak waterfox (bohuzial obcasne problemy na strankach)
Inak podla bezpecnosti je momentalne (august) rebricek nespehujucich a bezpecnych prehliadacov takito:
1. iridium browser
2. GNUzilla IceCat
3. Eloston
4. Waterfox
5. SRW Iron
6. Yandex browser
7. Chromium
8. Brave
9. Flashpeak Slimjet
10. Palemoon
Čo sa týka Firefox, tam máš také nastavenia, o ktorých sa užívateľovi Chrome a based ani nesníva. :D V jednom zozname je dokonca takýto upravený Firefox na špici. :D
Čo sa týka porovnania Iridium a Ungoogled-Chromium, tak Ungoogled-Chromium v základe menej zvedavý. Aj keď si myslíš, že je to medzi nimi vyrovnané. Ani na jednom nenainštaluješ doplnky klasickým spôsobom. Používala som oba. Takže viem porovnať. A v mainstream zoznamoch moc nie je, nakoľko sa neprofiluje ako samostatný nový prehliadač, ale len ako projekt, ktorý sa snaží o úplné odstránenie prepojenia s google. Plus prináša nejaké bezpečnostné vylepšenia.
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire TC-705; i3wm; Intel Core i3-4160 CPU @ 3.6GHz; GeForce GTX 745; 8GB RAM DDR3
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire V13 Aluminium; i3wm; Intel Core i5 5257U @ 2.7GHz; Intel Iris Graphics 6100 ; 8GB RAM DDR3L

juhele2014
Guru Mintu

#22 Příspěvek od juhele2014 » 04 zář 2019, 20:23

Já to tušil ... Každopádně, Lombardo, díky za info, přelouskal jsem si pár stránek o prohlížečích a celkem to chápu. O některých se to ví, že to je špaténka (Chrome), ale např. Iron překvapil, taky je to pěknej šmírák. Na internet používám nejčastěji Palemoon, nyní ve verzi 28.7.0. Funguje to docela obstojně. Ještě malé info - pokud se chcete dozvědět, kam se browser "kouká", zadejte do terminálu netstat -at a pusťte ho. Sranda. Ve widlích je výborná utilita smartsniff http://nirsoft.net/utils/smsniff.html , to by se mi tady v linuxu moc líbilo. Samozřejmě, o
wiresharku vím, ale to mě připadá někdy jako jít s kanonem na vrabce ... ;)

alojz
Poradce Mintu

#23 Příspěvek od alojz » 05 zář 2019, 22:11

...NO COIN...velmi aktualné......
AMD Ryzen 5 2400G
AMD A9-9425 RADEON R5-prekliaté
AMD A6-5200 APU

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od kamowski » 17 zář 2019, 07:24

Save PDF
vyskúšal som mnohé doplnky na ukladanie stránok vo formáte pdf ale tento to robí (zatiaľ) najlepšie
napr. na našom webe, chcem aby mi články uložil aj s diskusiou, tam sú totiž často vysvetlenia, doplňujúce info, ...
tento doplnok mi to robí presne tak, dokonca mi ponúkne názov článku ako názov ukladaného dokumentu, samozrejme s tým, že si môžem vybrať adresár na umiestnenie
čiže všetko tak, ako má byť
---
ak tam diskusia nie je, aby som v pdf-ku nemal ten balast zo stránky okolo textu, prepnem sa do režimu "Čítačka", tento režim "vyčistí" aj diskusiu, na druhej strane je to pekne upraviteľné :)

Odpovědět