LM - zvuk vychází ze sluchátek i reproduktorů zároveň

Sekce pro uživatele, kteří usilují o hraní her na Linuxu
Zamčeno
Zpráva
Autor
Mates732
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2016, 19:46

LM - zvuk vychází ze sluchátek i reproduktorů zároveň

#1 Příspěvek od Mates732 »

Dobrý den, mám linux mint 17.3 rosa a když zapojím sluchátka, pustím hudbu např. na youtube, hru atd. , tak zvuk vychází jak ze sluchátek, tak i z reproduktorů notebooku naráz, co mám udělat? Jak to mám udělat aby mi šel zvuk jenom ze sluchátek? zkoušel jsem i jiná sluchátka, i dokonce připojit k ntb externí reproduktory a také to nešlo s těmi sluchátky.. předem děkuji za odpověd..
8-) :twisted: :cry:
ntb - 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 mate 64bit- hp 255 g4
mobil- cores 4x1,5GHz, 2GB ram, graphics Adreno, android 5.1.1
Arduino nano
sudo apt-get upgrade
cd home

George9
Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2017, 20:15

Re: sluchátka, reproduktory,help

#2 Příspěvek od George9 »

Bohužel musím oživit toto vlákno, protože mám stejnej problém jako Mates732. Po zapojení sluchátek se mi nedeaktivuje výstup na reproduktory, a zvuk jde z obou, tedy repro i sluchátka, Dle rady Redhawka jsem v nastavení zvuku na záložce hardware nastavil "analogové duplexní stereo", ale nic se nezměnilo. když otevřu záložku "výstup", a zapojím sluchátka, tak se mi v poli Konektor změní položka "analogové stereo" na "analogová sluchátka". Takže systém pozná, že jsou sluchátka připojena, ale prostě signál do reproduktorů nevypne.
Zvuková karta je integrovaná na základní desce, PC je HP Compaq 7800SFF (na záložce "hardware" v nastavení zvuku je detekována jako "Vnitřní zvukový systém - analogové duplexní stereo"
Nainstalovaný mám Mint 18.1 MATE, čerstvá, 2 dny stará instalace, a tento problém byl hned od začátku. Po instalaci jsem udělal aktualizace, kromě úrovně 5, tedy update firmware a kernelu. Aktuální kernel mám 4.4.0-53. Rád bych taky poskytnul výpis nějakého příkazu z terminálu, ale jako linuxový nováček nevím jakého (pokud by to tedy bylo něco platné). Máte někdo tušení, v čem by mohl být problém?

Timothyjexia
Příspěvky: 5
Registrován: 25 led 2019, 07:04
Bydliště: Denmark
Kontaktovat uživatele:

LM zvuk vychazi ze sluchatek i reproduktoru zaroven

#3 Příspěvek od Timothyjexia »

Zdravim: Mam mandrivu 09.1 a oproti 09.0 jsem se setkala se zasadnim problemem. Uz mi jde i zvuk, ale nechce se mu do sluchatek ci pridatnych repro. Mam takovy dojem, ze nemam napajenou tu jack zdirku, protoze vzdycky svitila cervene a ted ne. Ve Win s tim problem nemam. Jak to zapnu? Zatim jsem nic takoveho na foru nenasla. Diky
Mam asus A3FC a zvukovku intel 82801G ICH7 Family High Definition Audio Controller.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: LM - zvuk vychází ze sluchátek i reproduktorů zároveň

#4 Příspěvek od vxmery »

Mandriva je ukončená distribúcia pokiaľ viem
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LM - zvuk vychází ze sluchátek i reproduktorů zároveň

#5 Příspěvek od juhele2014 »

Můžeš se trochu rozepsat o tom notebuku? Je to novější nebo starší typ? A windousy? Operační systém je Mandriva z roku 2009? Je potřeba trochu víc o tom vědět, aby se mohlo cíleně pomoci. ;)

Daisyler
Příspěvky: 4
Registrován: 14 kvě 2019, 10:36
Bydliště: Sri Lanka
Kontaktovat uživatele:

LM zvuk vychazi ze sluchatek i reproduktoru zaroven

#6 Příspěvek od Daisyler »

Jenom pro doplneni - s PS4 se da normalne pouzit bezny USB DAC, neni potreba pouzit opticky vystup. Nicmene tento konkretni pripad pouziti sluchatek s PC a PS4 bez prepojovani to neresi.

Zamčeno