Stránka 1 z 1

Přeinstalace. [vyřešeno]

Napsal: 03 bře 2017, 22:01
od Salus
Pozdrav všem,
mám dotaz ohledně možnosti nějak předělat text oken z angličtiny do češtiny viz příloha, tak aby se nemusel přeinstalovávat celý systém. A pokud ano, tak jak postupovat při nové instalaci, tak aby ta čeština tam byla. Samozřejmě při této instalaci jsem v úvodu zadal jazyk i lokalita "CZ" a někde je čeština a někde angličtina.

Děkuji předem za pomoc.

Salus

Re: Přeinstalace

Napsal: 04 bře 2017, 06:43
od kamowski
preinštalovať nič nemusíš, podľa obrázkov tam češtinu máš, len zrejme nie kompletnú

1) v okne "Nastavení jazyka" (druhý obrázok) si klikni na "Přidat...." a skontroluj, či ti nechýbajú niektoré dostupné preklady, zrejme áno, tak to daj doinštalovať
2) podľa tretieho obrázku ti chýba minimálne preklad LO, ten si vieš pridať aj cez synaptic, vyhľadaj libreoffice-l10n-cs a nainštaluj
po vykonaní bodu 1) by to však malo byť vyriešené a nemusíš už nič robiť
---
ak preklady nie sú pre OS ako taký k dispozícii, môže to byť tým, že nie sú pre LM 18.1 a tvoje prostredie ešte hotové na 100%, v takom prípade ...., no, buď sa pridáš k prekladateľskému týmu a urýchliš to alebo sa obrníš trpezlivosťou :)
ak sa jedná o konkrétny sw, nie je isté, že autor robil preklad aj do cs, možností je opäť niekoľko, ale to je už asi mimo tému :)

Re: Přeinstalace

Napsal: 04 bře 2017, 09:57
od Salus
Přeji pěkný den,

Vezíre moc děkuji už to funguje.
Mám ještě jeden dotaz. Myslíš, že jde zvětšit velikost oken viz příloha. Na starém "NB" ty okna mám větší a přehlednější. Nevím jestli to není dané tipem konkrétního "NB" a už to tam mají nastavené na pevno.

Díky.

Salus

Re: Přeinstalace

Napsal: 04 bře 2017, 19:35
od kamowski
fajn, som rád, že sa to vyriešilo
na druhú otázku začni prosím nové vlákno, v rámci možností správne zaraď, výstižne ho pomenuj, čo najlepšie popíš problém, kedy a ako sa prejavuje, daj nejaké info o mašine, na ktorej sa problém rieši, o grafike, rozlíšení, prostredí, ...
vidím, že tam máš nejakú tému, tak o nej tiež niečo napíš
v čom je problém, čo ti vadí, ako by si to chcel mať, ..., pridaj obrázky, čím viac, tým lepšie, ...
vieš, tie veštecké gule sa nám míňajú, ak ti má niekto pomôcť, z vody nenavarí

Re: Přeinstalace

Napsal: 04 bře 2017, 21:23
od Salus
Ok.

Salus.

Re: Přeinstalace

Napsal: 04 bře 2017, 21:59
od Salus
Mám "NB" Dell 6530, rozlišení je 1920x1080 (16:9) a velikost "NB" 15,6

Salus

Jinak jsem otevřel nové téma jak si psal.