LM odinstalace [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
solta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2017, 01:08

LM odinstalace [vyřešeno]

#1 Příspěvek od solta »

Ahoj

při instalaci linux mint jsem dal možnost instalovat vedle windows 10 a to je volba kterou jsem nedomyslel potřeboval bych ted linux odinstalovat tak aby zůstala zachována funkčnost win 10 a tak ho nainstalovat znovu. Jde to nějak udělat?

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: odinstalace

#2 Příspěvek od menom »

solta píše:Ahoj

při instalaci linux mint jsem dal možnost instalovat vedle windows 10 a to je volba kterou jsem nedomyslel
Co to presne znamena, prebehla instalacia do konca, daju sa spustit oba systemy , secure boot je zapnuty,
Podla jakeho navodu si postupoval ?
solta píše: potřeboval bych ted linux odinstalovat tak aby zůstala zachována funkčnost win 10 a tak ho nainstalovat znovu. Jde to nějak udělat?
Da sa to cez spusteny LIVE system z dvd alebo usb instalacky, s volbou vyzkouset, a cez program GParted formatovat
partition(s) s linuxom napriklad na Ext4.

Potom pri dalsej instalacii, zvolit moznost Neco jineho/Something else a rucne zvolit partition kam sa bude instalovat


.
.

solta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2017, 01:08

Re: odinstalace

#3 Příspěvek od solta »

instalace proběhla úspěšně a oba systémy funguji při instalaci jsem zvolil tuto moznost viz obrazek
Obrázek

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: odinstalace

#4 Příspěvek od RadekD »

Někde na windows forech si najdi, jak obnovit zavaděč W10 (bohužel neporadím, od W8 to jde mimo mne). Jakmile se ti to podaří a W 10 spolehlivě nabíhají, můžeš pomoci nějakého partition manageru zrušit/přeformátovat oddíl s linuxem. Do té doby můžeš při problémech pomocí live DVD obnovit Grub a tím zprovoznit jak W tak Linux.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

solta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2017, 01:08

Re: odinstalace

#5 Příspěvek od solta »

Děkuji oběma

Zamčeno