Rozdělený disk - jak smazat (odinstalovat?) Windows XP

Sem pokládejte dotazy ohledně instalace Mintu a případných problémů s jeho bootováním.
Zpráva
Autor
munu
Poradce Mintu

Re: Rozdělený disk - jak smazat (odinstalovat?) Windows XP

#31 Příspěvek od munu » 16 zář 2018, 11:26

Tu asi nejde o to, že by trebalo mazať - linux nevytvára toľko odpadu. A ked user ani nevie čo by mal mazať, lepšie urobí ked nič nemaže.
Skôr by bolo zaujímavé vedieť čo je v súboroch Dokumenty, Stažené, Hudba, Obrazky atd., ktoré sú pod rootom. V tomto prípade by bolo výhodnejšie keby existoval oddiel home - bolo by asi menej problémov.

Ahoj

#32 Příspěvek od Ahoj » 16 zář 2018, 13:33

juhele2014 píše:
16 zář 2018, 07:52
Může být, že v tom má ahoj trošku guláš, ale existují prográmky na mazání, které jsou poměrně neškodné. Teda aspoň zde na LM 19 xfce mě to zatím funguje jakš takš. Jde o kremator https://drive.google.com/file/d/0ByLRdY ... pxbVU/view , info zde https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08 ... h-zaznamu/ a program BleachBit, který je běžně dostupný ve Správě software.
Díkybohuzazáchranu! Už jsem včera v panice, že mi to kiksne dřív, než zjistím, co má munu na mysli, začala zálohovat věci v pc, protože mi přestávalo všechno tak nějak fungovat. V Krematoru mi to nešlo: "Operace zamítnuta, nelze odstranit", ale BleachBit zafungoval a z 0MB mám 4GB a zmizely mi tu další různé "podivnosti", na které jsem se chtěla ptát ... vše se to vyřešilo tímto. Nevím, jestli mi to smazalo i něco, co potřebuju, uvidí se, ale počítač zatím nekiksnul a to je hlavní. Ještě jednou díky. Teď jdu dát oddych a potom se asi vrhnu na to, co psal munu ... což vlastně znamená spoustu dalších dotazů :oops: :D

juhele2014
Velkovezír Mintu

#33 Příspěvek od juhele2014 » 16 zář 2018, 23:32

Každej disk jednou kiksne, čím starší, tím je ta šance větší. Mě už 80GB kiksla před mnoha léty, že ti to ještě funguje, to máš asi kliku. Ale je možný, že máš nějaký odolný model, čert ví. Pokud na disku máš nějaký fotky, dokumenty, videa, který jsou vzácný, tak bych neváhal a přeci jen bych to zkopíroval jinam ... :idea:

Odpovědět