Meniny v paneli

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

Meniny v paneli

#1 Příspěvek od kamowski »

Možnosti prostredia XFCE využívam, nakoľko len viem. Okrem klávesových skratiek a množstva "Vlastných akcií" v Thunare, v hojnej miere používam aj panely, v ktorých mám množstvo užitočných doplnkov.
Chýbal mi však nejaký doplnok, ktorý by mi zobrazoval meniny.
Vidím dátum, čas (panel), zobrazujú sa mi upozornenia, úlohy, sviatky, narodeniny (orage kalendár), ..., len nikdy neviem, kto má meniny, komu nesmiem zabudnúť zavolať, napísať, ...
Skúšal som to riešiť v Orage kalendár,i ale to nie je schodná cesta Každý deň je potom označený hrubým písmom a stráca to prehľadnosť.
V Thunderbirde síce mám aj Menný kalendár, ale otvárať kvôli tomu TB sa mi nechce.
Našiel som jedno šikovné riešenie:
Doplnok do Unity panela "Svátkový indikátor"
Článok je síce staršieho dáta a pre Unity, ale ppa funguje aj v LM 18.3 a zobrazuje sa mi aj v XFCE paneli.
Toto som chcel, som rád, som spokojný :D
Autorovi patrí veľká vďaka.

kamowski

Re: Meniny v paneli

#2 Příspěvek od kamowski »

mám nastavenú slovenskú sadu mien
niektoré mená sú zadané zle, napr. na 25.11 sa mi zobrazuje Katerína, čo je samozrejme len preklep
ak si to chcete opraviť, ako správca si otvorte súbor:
/usr/share/indicator-nameday/db/sk.names
opravte, uložte
potom sa prepnite na inú sadu mien a opäť sa vráťte na tú slovenskú sadu, tým sa načíta opravený súbor

kamowski

Re: Meniny v paneli

#3 Příspěvek od kamowski »

doplnok funguje aj v live LM 19.3 xfce :) mal by teda aj na nainštalovanom systéme
ppa sa síce nedá nainštalovať ale zo stránky http://gdhnotes.blogspot.com/p/svatkovy-applet.html sa dá stiahnuť balíček pre Unity panel: indicator-nameday_0.2.4_all.deb
ak vám pri inštalácii vyskočí chyba, nejaké nesplnené závislosti, jednoducho zadajte:

Kód: Vybrat vše

apt install -f
balíček radšej stiahnem sem k nám :)
meniny.tar
(20 KiB) Staženo 250 x

kamowski

Re: Meniny v paneli

#4 Příspěvek od kamowski »

v tejto ver. 0.2.4 sa chyby - zle zobrazené meno, preklep, ... - upravujú priamo v spúšťanom skripte:
/usr/bin/indicator-nameday
tento si otvorte ako správca

Kód: Vybrat vše

xed admin:///usr/bin/indicator-nameday 
a dajte (ctrl+h/f) vyhľadať chybne napísané meno, opravte, uložte, doplnok v paneli zatvorte a spustite opäť z menu (svátkový-indikátor)
---
pekný zoznam, ktorým si to môžete poprepisovať som našiel tuto: https://www.zones.sk/kalendar-udalosti/meniny

Zamčeno