Nemo - lagy

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
libor007

Re: Nemo - lagy

#11 Příspěvek od libor007 » 13 srp 2018, 14:48

Můžu cpu zkusit přepastovat, ale s polámanou rukou to bude muset počkat. Jinak to nemo při lagu cpu zatíží na plno. Systém jinak asi 3 roky šlape stabilně i při zátěži a teplota nejde do mezních hodnot, ventilátor se poflakuje - mám dobrý chladič, rozumnou pastu. Po pravdě, mint jsem po dalších chybách zálohoval clonezillou, právě si hraju s kubuntu a to šlape, jak blesk a zatím kupodivu stabilně(při vydání katastrofa). Jen díky nemocenské tomu dávám víc času, jinak prostě chci nahodit systém a minimálně 2roky na to zas nešahat.
Mint 18 Cinnamon

juhele2014
Velkovezír Mintu

#12 Příspěvek od juhele2014 » 13 srp 2018, 15:36

Takže to bude vokenicema, resp. se to jmenuje správce oken - když se ti povede nainstalovat openbox, tak to posviští. Ale - asi se sešlo více faktorů - verze jádra, vyhlazování, systemd (ano-ne), aktualizace, a pod. :!:

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od redhawk » 13 srp 2018, 18:32

libor007 píše:
13 srp 2018, 14:48
Můžu cpu zkusit přepastovat, ale s polámanou rukou to bude muset počkat. Jinak to nemo při lagu cpu zatíží na plno. Systém jinak asi 3 roky šlape stabilně i při zátěži a teplota nejde do mezních hodnot, ventilátor se poflakuje - mám dobrý chladič, rozumnou pastu. Po pravdě, mint jsem po dalších chybách zálohoval clonezillou, právě si hraju s kubuntu a to šlape, jak blesk a zatím kupodivu stabilně(při vydání katastrofa). Jen díky nemocenské tomu dávám víc času, jinak prostě chci nahodit systém a minimálně 2roky na to zas nešahat.
tak to bude vytazenim.
treba odsledovat, co to vytazuje (bud top, htop alebo atop v terminali)

no ja som na Acer ES1 (baytrail atom, 2 GB ram a eMMC 32GB) supol xubuntu 18.04 a prekvapivo to ide stabilne a rychlo, rovnako derivaty ubuntu 18.04.

Ak tam boli chyby, moze byt ze je posahany system, ja som teraz od decembra reinstaloval na desktope mx, proste 2 upgrady verzii + ked nieco testujem to uz zaprasilo aj linux. Takze reinstal by mozno pomohol
Smrt nikdy nelže

libor007

#14 Příspěvek od libor007 » 13 srp 2018, 23:48

Tak mě klepne. Mám vytuněné kubuntu a nakonec zjistím, že nejde root pro grafické appky(luckybackup apod) :-) S takovou s pokorou skončím u xubuntu...
Mint 18 Cinnamon

Odpovědět