Zaheslovaný BIOS Lenovo E51 [vyřešeno] Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Zaheslovaný BIOS Lenovo E51 [vyřešeno]

#1 Příspěvek od tomsa91 »

Zdravím dnes mi kámoš donesl svůj novy notebook Lenovo E51 a žádal mne abych mu tam naistaloval Linux Mint protože tam má Windows 10. Bohužel jsem se nedostal do biosu ani po vytažení biosu ze základové desky takže pokud má někdo nějakou radu jak heslo resetovat budu velice rád. Protože mi to nenabootuje ani z DVD a ani z Flash disku.
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zaheslovaný BIOS Lenovo E51

#2 Příspěvek od juhele2014 »

To si kámoš nepamatuje heslo? A když odpojíš baterii 3V z bordu, co na to bios?

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaheslovaný BIOS Lenovo E51

#3 Příspěvek od tomsa91 »

On ho nezahesloval kdyz jej ma novy a ani v papirech neni napsane a lenovo support nereaguje na jeho zadost i kdyz zadal sériové číslo. To sem take zkoušel a bios stale zaheslovany zlaty asus staci vytahnout bios a heslo se resetuje. Fakt netusim jak to heslo resetovat.

Nebo mne napadlo vytahnout hdd a nainstalovat mu mint v mem pc ale to nainstaluje ovladace na wifi bluetooth i ovladace na mou zakladni desku nebo jsou to universalni pro vsechny a az bych to dal zpet do notebooku tak potom aktualizovat system??
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zaheslovaný BIOS Lenovo E51

#4 Příspěvek od menom »

tomsa91 píše: 16 říj 2018, 18:49 On ho nezahealoval kdyz jej ma novy a ani v papirech neni napsane a lenovo suport nereaguje na jeho zadost i kdyz zadal sériové čislo. To sem take zkoušel a bios stale zaheslovany zlaty asus staci vytahnou bios a heslo se resetuje. Fakt netusim jak to heslo resetovat
To asi nekupil v kamennom obchode.Priatelka pred par rokmi kupila v eshope NAY notebook od Lenovo a vsetko vporadku, len po zapnuti tam bolo (nie na BIOS/UEFI) heslo na windowse.
V papieroch nic a piatok vecer na telefonne cislo sa nedalo dovolat.
Tak az na druhy den na predajni predavac musel zistit co je tam za heslo.

Takze obcas sa stavaju taketo pripady.
Nebo mne napadlo vytahnou hdd a naistalovat mi mint v mem pc ale to naistaluje ovladace na wifi bluetooth i ovladace na mou zakladni desku nebo jsou to universalni pro vsechny a az bych to dal zpet do notebooku tak potom aktualizovat system??


Osobne by som s tym vobec nelaboroval.Novy notebook bud predajca alebo ten support znova vyskusat.

.
.

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaheslovaný BIOS Lenovo E51

#5 Příspěvek od tomsa91 »

tak už jsem na to přišel heslo na bios je uložené v hdd po smazání hdd vše funguje
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zaheslovaný BIOS Lenovo E51

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Asi jsem stará škola, ale heslo pro vstup do biosu nemá s hardiskem nic společnýho. Nebo mi něco uteklo?
Jak to teda je ?

Uživatelský avatar
tomsa91
Příspěvky: 67
Registrován: 28 čer 2013, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaheslovaný BIOS Lenovo E51

#7 Příspěvek od tomsa91 »

Nevim ja se do biosu nedostal ani po vytazeni ze zaklad. desky ale jak sem u toho lenova vytahl hdd a zformatoval jej na svem pc tak jsem se do biosu dostal takze nevim jak to ma resene lenovo ale pri instalaci mintu to chtelo po mne vytvoreni noveho hesla pro bios instaloval jsem to oem instalace protoze klasicka nefungovala
Linux Mint 19.3 xfce
Kernel: 5.9.3-lowlatency
CPU: AMD A4-9125
RAM: 8GB
Grafická karta: AMD R3 (integrovaná)
Ovladače: AMD STONEY (LLVM 10.0.1)

Zamčeno