Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#251 Příspěvek od Ventero1 »

Tohle se povedlo - námět na řešení svépomocí. Neřešit prostor pod horním víkem, protože to se vyřeší samo:
https://www.fanlesstech.com/2021/10/cha ... e-mod.html

Ještě jsem objevil tohle, ale je to s J-řadou:
https://www.aliexpress.com/item/4001166656473.html
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#252 Příspěvek od Livan »

Ventero1 píše: 27 říj 2021, 13:40 Tohle se povedlo - námět na řešení svépomocí. Neřešit prostor pod horním víkem, protože to se vyřeší samo:
https://www.fanlesstech.com/2021/10/cha ... e-mod.html
Tak toto už hej. Presne na takéto niečo s Ryzenom 4700U alebo 4800U mám zálusk (TDP 15W). Škoda, že to nie je profesionálne riešenie.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#253 Příspěvek od stani »

Jo, J-série jsou v Číně dost. Ale do toho bych nešel, to už je starší architektura. Raději novější procesory (10 nm a níže), pokud jsou už k dispozici.

Jasně, jak už jsem psal, když se tam dá nějaký brutální chladič, dá se udělat pasiv i s vyšším TDP. Jenže pak už to opravdu nevypadá jako minipc, o snadné přenosnosti nemůže být ani řeč, a to už je lepší a hlavně levnější udělat mini nebo midi ATX - tam jsou k dispozici normálně case i pasivní chladiče, a nemusím nic bastlit.


-----------------

:D :mrgreen: :lol:

Obrázek

:D :mrgreen: :lol:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#254 Příspěvek od Ventero1 »

Livan píše: 27 říj 2021, 13:51 Tak toto už hej. Presne na takéto niečo s Ryzenom 4700U alebo 4800U mám zálusk (TDP 15W). Škoda, že to nie je profesionálne riešenie.
.. a přitom by to nebyl žádný problém. Podobně to má řešené Zotac u CA621 s tím, že ho má roztáhnutý do stran a je to provozuschopné. Ještě by mohli ve FW nastavit výkon TDPna těch min. 12W místo na default 15W - vlastně nechápu, proč to neudělali ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#255 Příspěvek od stani »

Jinak ten ARCTIC Alpine AM4 Passive není drahý, naopak.

Obrázek

A tady je to bastlení.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#256 Příspěvek od Livan »

Ventero1 píše: 27 říj 2021, 14:30
Livan píše: 27 říj 2021, 13:51 Tak toto už hej. Presne na takéto niečo s Ryzenom 4700U alebo 4800U mám zálusk (TDP 15W). Škoda, že to nie je profesionálne riešenie.
.. a přitom by to nebyl žádný problém. Podobně to má řešené Zotac u CA621 s tím, že ho má roztáhnutý do stran a je to provozuschopné. Ještě by mohli ve FW nastavit výkon TDPna těch min. 12W místo na default 15W - vlastně nechápu, proč to neudělali ..
Tam píšu, že ten pasív dokáže uchladiť až 47W, takže zníženie TDP nie je potrebné.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#257 Příspěvek od stani »

No, nevím, zda to dokáže v pohodě (tedy i v zátěži a dlouhodobě) uchladit 47W, obzvláště když je to hliník, ale tak těch max 15W bych věřil.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 51
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#258 Příspěvek od danix64 »

Tu su slubene fotky Gigabyte Brix s N6005. Do prispevku sa vosli iba 3 (zmensene), tu su v plnom rozliseni: https://imgur.com/a/9959vav

dosku som len otocil o 90°. Na poslednej fotke je doska na svojom mieste (CPU s chladicom je v hornej casti produktu). Ale jednoducho to asi nepôjde prerobiť na pasív
Přílohy
IMG_20211027_153131(1).jpg
IMG_20211027_153205(1).jpg
IMG_20211027_153434(1).jpg

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#259 Příspěvek od stani »

danix64: díky. Máš pravdu, jednoduché by to nebylo. Hlavní problém vidím v tom, že horní deska je s předním panelem dohromady. Myslel jsem si, že kdyby horní deska byla samostatně, dala by se vyměnit za dírkovaný plech. To ostatní by šlo - vyhodit větrák a dát tam co největší (i do šířky a délky) měděný chladič. Jen pro zajímavost: jak vysoký je ten větrák vč. toho plastu?
Takto by nezbývalo, než provrtat ten horní kryt, nikdy jsem to nedělal, ale asi by to byla pakoška.

Edit: třeba někdy bude Gigabyte prodávat jen tu all-in-one desku, to by se mi líbilo, ale asi jen zbožné přání.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#260 Příspěvek od Ventero1 »

Ale jo - to by šlo s tou mědí na celou plochu a dalo by se využít, že i krabička je zespodu plechová spolu s pastou rovnou naplácnout ten vyrobený měděný chladič. Ale to by chtělo max. desetinkové obrábění toho chladiče. A plastový vrch perforovat jen k tomu plechovému podloží.
Edit: třeba někdy bude Gigabyte prodávat jen tu all-in-one desku, to by se mi líbilo, ale asi jen zbožné přání.
Však právě tuhle můžeš vyndat - je to na to vhodná koncepce, že ovládání je via dráty. Tím pádem můžeš snadněji umístit do jiného obalu a nemusíš řešit ty pružinoví mikrospínače - to je v domácích podmínkách prakticky neřešitelné.

Chuvi se s tím nepárají - mají tam plošný chladič z hlíny myslím a obal je homogenní z plastu a děrování jen po obvodu vršku. Taky to má ve střední zátěži přes 80°C - na obrázku po zvětšení dobře vidět.
herobox-pro_07.jpg
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět