Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#221 Příspěvek od stani »

To se dalo čekat - uzavřená krabice skoro bez větracích otvorů.
I když tady v hodnocení jeden píše, že je tichý, a navíc v popisu produktu je "Fanless".
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#222 Příspěvek od Ventero1 »

Bohuzel oficialni informace na strankach Asus jsou katastrofa, protoze jsou obecne pro celou radu a sama hvezdicka, kde se jen dozvis, ze pro nektere modely tak a pro nektere jinak a bez upresneni pro ktere.

Ptal jsem se RH, kde to zjistil, ale zatim neodpovedel.

Osobne si myslim, ze s N6000 by mohl byt pasiv a s N6005 (vyssi frekvence a nastaven vyssi prikrm - PL) to uz bude aktiv.

To ze u pasivnich modelu takoveho vyrobce chybi vrchni perforace na prime salani mi je zahadou - mam tendenci to povazovat za umysl pro zkraceni zivotnosti. Tedy pokud case neni kovovy a v primem kontaktu s heatspreaderem.

Mozna to taky opravfu Intel prestrelil a tato serie se jim nepovedla a maji tam skutecne TDP vyssi, nez predpokladane.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#223 Příspěvek od stani »

No, já si myslím, že Intel má ty info správné. Viz nejnovější notebooky Acer s N6000 - jsou údajně bezvětrákové, a tam je ten design dost uzavřený.

Jinak nejlepší design-provedení má asi Zotac - máme ho (již několik let) v práci, sice větší krabička, ale celokovová+navíc větrací otvory snad ze všech stran.
Kdybych vzal tu samou krabičku s N6005 a pořádným pasivním chladičem, tak by to myslím šlo.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#224 Příspěvek od Ventero1 »

Zotac zatim jen CI331 s N5100 BE za osmicku - a to je prestrel podle me ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#225 Příspěvek od stani »

Uvažoval jsem ještě o tom, postavit si něco sám, příklad zde a zde. Anebo ještě lépe nano-ITX, anebo nejlépe EPIC, ETX/XTX, PC/104.

Jenže nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, ale hlavně nevím o nějakých "mini" deskách s požadovanými procesory.

Jako, asi by to šlo, kdyby byla vhodná kompletní (All-in-one) mini deska s N6000, N6005, vhodná krabička (nejlépe celokovová) - by se snad nějaká našla. Pasivní chladič, napájení, to už by nebyl problém.

Hlavní problém je zřejmě ta kompletní mini deska s vhodným procesorem, nikde jsem je zatím neviděl...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#226 Příspěvek od stani »

GPD POCKET 3 - Handheld PC s N6000.
Dobrý stroj, tak o tom budu přemýšlet. ;)
Jediné mínus (na které jsem zatím přišel): Thermal Design: Active cooling with large fans.
A nejasné je i toto: Support TPM 2.0s, Latest Windows 11. Pokud vím, W11 přeci vyžadují displej > 9"... :?:
Naposledy upravil(a) stani dne 24 říj 2021, 14:45, celkem upraveno 1 x.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#227 Příspěvek od Ventero1 »

To nejspise nebude - to uz si pak koupit nejlevnejsi hotove reseni, desku vypreparovat a nejakou case s chlazenim tomu prizpusobit ,nabastlit a vytunit nebo si rovnou udelat sam/nechat nekde udelat. Ale to mi prijde nerentabilni ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#228 Příspěvek od Ventero1 »

Super strojek - pro nejakeho profesionalniho servisaka jiste hodne prinosny. Urcite bude drahy a pro me by to byla jenom machrovinka :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#229 Příspěvek od stani »

Tak jsem objevil N6005 fanless. s podporou DDR4 :)

Gigabyte Triline Profi Mini 6005 Pro za zajímavou cenu (ale asi to bude to samé jako psal danix64 - Gigabyte BRIX).
Naposledy upravil(a) stani dne 24 říj 2021, 15:21, celkem upraveno 2 x.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#230 Příspěvek od stani »

Ventero1 píše: 24 říj 2021, 14:51 Super strojek - pro nejakeho profesionalniho servisaka jiste hodne prinosny. Urcite bude drahy a pro me by to byla jenom machrovinka :)
No, dá se k tomu připojit externí monitor (dokonce dva), takže by to mohlo sloužit nejen jako přenosné zařízení na cesty, ale i jako minipc desktop. Ale souhlas, asi to bude drahé. Má vyjít 01/2022.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Odpovědět