Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Stasek
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2017, 19:12

Zvažujem kúpu mini PC

#1 Příspěvek od Stasek »

Zvažujem kúpu mini PC k vačšiemu monitoru 32", ktorý by slúžil hlavne na pozeranie filmov, fotiek, ale aj browsovanie.
Nainštaloval by som tam nejaky Linux.
Prosím o radu, či máte niečo odskúšané, čo by v pohode fungovalo. Poprípade na čo si dať pozor.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:lol:
Ja wol
Dej si pozor na BEEG . .... .. . .. . . . . . . E. . . :mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#3 Příspěvek od Ventero1 »

A nejakej minipasiv s wifi a core i3 nebo aspon s Geckem? BT by taky nebyl spatny, ale prinejhorsim kolicek ...

Koukal jsem na HP prodesk, ale ty asi nejsou pasiv a nemaj wifi - vite nekdo?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#4 Příspěvek od Ventero1 »

To urcite - ale rozmerove uz je zase vetsi. A notas stejke porad sustiaz huci. Tak jestli prece nejaky tip ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Pri i - petkach to jsou pasivy? Nebyva s tim potiz treba kdyz jsou vedra?

Kdyz jsem se po tedlech strojich koukal, tak byl prave z popsanych parametru problem zjistit, jestli je to pasiv. Coz je pro me smerodatne. Muze tam byt i slabsi cpu - treba Gecko - hlavne bez vetraku. Nebo starsi generace i3 - treba repas nejakej ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Stasek
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2017, 19:12

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#6 Příspěvek od Stasek »

redhawk píše: 18 lis 2018, 22:58
Ventero1 píše: 18 lis 2018, 21:49 Pri i - petkach to jsou pasivy? Nebyva s tim potiz treba kdyz jsou vedra?

Kdyz jsem se po tedlech strojich koukal, tak byl prave z popsanych parametru problem zjistit, jestli je to pasiv. Coz je pro me smerodatne. Muze tam byt i slabsi cpu - treba Gecko - hlavne bez vetraku. Nebo starsi generace i3 - treba repas nejakej ...
zotac je pasiv,
Pasiv je len rada CI, podľa testov má povrch skrinky pri plnej záťaži cez 60 st. Celzia.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#7 Příspěvek od stani »

Už jsem to také řešil (třeba tady), ale dokud nebude schopný procesor s nízkým TDP (Ice Lake-Y 10nm), tak je pouze na výběr ze dvou možností: aktivně chlazené s nepříjemně svištícím větráčkem (bez rozdílu, všechno stejné), anebo nepříliš výkonné pasivy, ovšem za cenu, že se to přehřívá (např. Zotac - pozor u nich navíc dochází k samovolným restartům).

Hotové miniPC které by mělo výkon, pasivní chlazení a nepřehřívalo se, zatím není. Bude, až bude Ice Lake-Y 10nm - možná za rok, za rok a půl?..
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#8 Příspěvek od stani »

Co myslíte, šel by na Zidoo Z9S rozchodit Linux? Něco naznačují tady.

Jinak je to docela namakaná krabička, jako multimediální centrum+IPTV, recenze tady: 1, 2.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#9 Příspěvek od stani »

Pokud to někoho ještě zajímá, tady jsem dnes něco našel.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

ok1ufc
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2019, 16:44

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#10 Příspěvek od ok1ufc »

Tak tohle téma mě mimořádně zajímá. Myslím, že tento číňan je dost podobný: https://www.ebay.com/itm/Mini-PC-HTPC-F ... ition=1000
Uvažuji o pasivně chlazeném. Teplot se bojím. Teď mám ve službě Lenovo Idea Pad Q180. Dopadlo tak, že jsem vykuchal větráček procesoru, ale neporadil jsem si jednoduše s diagnostikou ve flash, která trvala na zpětné vazbě, že se větrák točí. Jinak to vypnulo asi tak po startu OS. Vyřešil jsem nakonec HW obvodem. Sice se, díky velkému chladiči nepřehřívá procesor, ale nakonec došlo na vykuchání CD mechaniky a v jejím prostoru jsou dva 40 mm větráčky, které odsávají vzduch. SSD Disk Crucial 500 MX měl docela vysoké teploty. Jede to s LM 18.3. Asi rok po úpravě to jede, ale cca před měsícem popolezly teploty SSD ze 42°C na nějakých 53°a bylo třeba vyčistit mřížky sání kolem SSD. Proto bych rád něco s pasivním chladičem, nízkou spotřebou a nejlépe v Al škatuli. Tak se pochlubte, co kdo máte.
Ještě mám maličký servřík ftp a http s Asus TinkerBoard, Debianem a externím diskem USB. Jde o SBC (jednodeskáč velikosti kreditky, ARM, pasivní chladič). To se moc nehřeje, bere to asi 3 Amp z 5V zdroje, když se dělá s diskem. Jenže to není PC architektura.

Odpovědět