Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

#1 Příspěvek od vlasta21 »

Asi nebude to pravé vymazat je z etc/font, že? Vadí mě, že se musím probíjet seznamem fontů, které nepotřebuji. Instalací nových fontů se zabývá více autorů a různých webů, ale odebrání jsem asi přehlédl. Není někde nějaký tweakovací softík? Nevadilo by mi ani jít na to přes terminál. Díky.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Zkus bleachbit, tam nějaká volba ohl. fontů je.

Je to v synapticu, nebo zde: https://www.bleachbit.org/download/linux

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

#3 Příspěvek od vlasta21 »

Zdravím. BleachBit v sobě má sice užitečné funkce, ale fontů se netýkají. Nainstaloval jsem Font Manager, v něm jsou vidět všechny fonty. Lze je ovšem jen zakázat. V nastavení Writeru je stále vidím, pokud je volím, ty zakázané, systém je nějak nahradí zřejmě systémovým fontem Ubuntu a jde s nimi i psát česky s tím, že písmo s diakritikou je typově jiné. Pokud by bylo možné fonty, které nepotřebuji zcela vyjmout aby je třeba Open Office nenabízely, bylo by to fajn. Prošel jsem i nějaká fora, ale nezmoudřel jsem z toho. No, při mém věku to už jde ztěžka. Budu se v tom chvíli vrtat a pokud neuspěji, co nadělám, uklidím Mint do předchozího stavu a smířím se se stavem věcí. Za zájem o můj problém ti děkuji, přeji prima dny v pohodě.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

#4 Příspěvek od vlasta21 »

Díky redhawk! Konečně stařík zvítězil. No, ono mě ani nenapadlo, že by to takhle parádně šlo. Opět se, s praskotem v zádech, musím sklonit před tvůrci Linuxu a lidem z komunity, kteří dokážou napovědět třemi slovy a jednou spojkou. Všecha arabská písma jsou pryč a ještě něco zbylo, s tím si poradím. Nechtěl jsem vyvraždit zase všechno najednou. První pokus vyšel na 100%. Hezké dny všem.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

Zamčeno