Nefunkční otevíraní Url odkazu

Problémy s čtením, kopírováním, otevíráním a dalšími operacemi s obecnými soubory
Zpráva
Autor
juhele2014
Guru Mintu

Re: Nefunkční otevíraní Url odkazu

#11 Příspěvek od juhele2014 » 07 říj 2019, 17:54

Nechápu jednu věc - proč nejsou ty odkazy, např. na hudbu, vytvořené přímo v záložkách? Zkus sem dát přímo pár odkazů na tu hudbu, jestli to není problém někde jinde, např. tento odkaz https://ininfinitum.cz/cs/lecive-frekvence/ napíše, že je https nedostupné.

edit: Používám Palemoon. Plugin firelink nepotřebuji, teď jsem si to upřesnil. Kliknu na ploše, a můžu si libovolně tvořit odkazy jak na webový stránky, tak na libovolné umístění souboru v počítači.

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kamowski » 07 říj 2019, 20:30

somi píše:
05 říj 2019, 19:58
Desktop Entry]
Icon=text-html
Type=Link
URL[$e]=https://ininfinitum.cz/cs/lecive-frekvence/
ak vymažem [$e], tak to funguje (teda ten link nie ale odkaz reaguje ako má)
na čo to tam je? ako sa to tam dostalo?

juhele2014
Guru Mintu

#13 Příspěvek od juhele2014 » 08 říj 2019, 22:22

Vytváří to Delfín. I když to upravím, tak to nejde.

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od kamowski » 09 říj 2019, 05:46

juhele2014 píše:
08 říj 2019, 22:22
Vytváří to Delfín. I když to upravím, tak to nejde.
čo znamená "nejde"?
na ploche si vytvorím súbor test.desktop, vložim ten tvoj text, v ktorom vymažem ten zhluk znakov a link zamením za funkčný:

Kód: Vybrat vše

[Desktop Entry]
Icon=text-html
Type=Link
URL=https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?t=6017&p=32675#p32675
a toto ti neotvára v prehliadači?

lombardo1981
Vezír Mintu

#15 Příspěvek od lombardo1981 » 09 říj 2019, 11:34

somi píše:
05 říj 2019, 19:58
Nefunguje. Místo stránky mi to vypíše např. :

[Desktop Entry]
Icon=text-html
Type=Link
URL[$e]=https://ininfinitum.cz/cs/lecive-frekvence/
Nainštalovala som Dolphin 19.08.1. Dvojklik funguje tak, že sa zobrazí okno s ponukou spustiteľného súboru (viď obrázok). Takže možno bude chyba v Dolphin. Možno pomôže povýšenie. Zmazaním [$e] sa nič nezmenilo.
okno.png
okno.png (10.49 KiB) Zobrazeno 249 x
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire TC-705; i3wm; Intel Core i3-4160 CPU @ 3.6GHz; GeForce GTX 745; 8GB RAM DDR3
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire V13 Aluminium; i3wm; Intel Core i5 5257U @ 2.7GHz; Intel Iris Graphics 6100 ; 8GB RAM DDR3L

zeleno110
Poradce Mintu

#16 Příspěvek od zeleno110 » 09 říj 2019, 20:06

U mňa odkaz na URL vytvorený v dolphine sa po kliknutí otvorí v prehliadači
Screenshot_20190708_144652.png
Odkaz musí byť vytvorený v adresári Desktop, ak je vytvorený v inom, zobrazí sa to, čo dala lombardo.

takyradejianonymne

#17 Příspěvek od takyradejianonymne » 10 říj 2019, 09:57

Mám tady právě Dolphin 18.12.1 a když odkaz vytvořený skrze Dolphin tj. včetně onoho "URL[$e]" přetáhnu myší na plochu tak kliknutím myší na tento odkaz již na ploše(!) je to spustitelné a v pořádku tj. do webové stránky. Takže to "URL[$e]" nevadí!
Pochopitelně odkaz jako soubor je nyní také v adresáři Plocha a zde skrze Dolphin ho do webové stránky opět nespustím, jen do textu který je v tom odkazu obsažený. Používám Chrome/Chromium.

*** Píšu to sem proto, že zde by mohla být cesta jak ven z nastálé patálie. Máme tu svobodu a proto mne ani nenapadá někomu něco vnucovat, že, ale osobně by mne postup který používá až dosud tazatel připadal velmi krkolomný.
Protože a jak bylo už poznamenáno přede mnou, zde se v prvé řadě nabízí využít systému záložek, ten lze i skrze Správce záložek strukturovat do úrovní dle libosti a ... především ... pokud mám zapnutou synchronizaci tak mám ošetřeno i zálohování! Navíc přístup a třeba právě k hudbě (v odkazech) mám díky synchronizaci nejen doma ale na PC vlastně kdekoliv a třeba na návštěvě u tety, jen je třeba se nezapomenout tam potom odhlásit, že :!:
Z tohoto také důvodu já používám Chrome/Chromium a i když někteří (nejen) z ideových důvodů na něj srší oheň a síru, ale webovým prohlížečům které nemají možnost synchronizace a slušné práce se záložkami tak se rozhodně já vyhýbám.

Tudíž pokud tazatel nechce měnit prostředí (KDE5?) a které je navázáno na správce souborů Dolphin (jednoklik nebo dvojklik se v KDE5 obecně nastavuje v Chování pracovního prostředí/plochy v Nastavení systému) tak asi nejmenší odpor "co s tím" je převést a i postupně odkazy na plochu, odtud jsou normálka spustitelné kliknutím myší a i ty které skrze Dolphin nejsou ... a z webového prohlížeče je (v prohlížeči) převést do záložek a Správcem záložek si je potom zařadit do odpovídající struktury tj. která byla vedená v nějakých adresářích pod Dolphinem.
Tak třeba já mám pro některá témata až 4 úrovně záložek s odkazy ale zde to je už méně přehledné, ale dá se to při troše šikovnosti :P

Poznámka zcela na závěr: ono je stejně třeba jednou za čas provést v odkazech inventůůůůru protože některé odkazy jsou po čase (po už půl roce) nefunkční a především to platí pro hudbu na Youtube!

takyradejianonymne

#18 Příspěvek od takyradejianonymne » 10 říj 2019, 10:20

zeleno110: u mne to žel nepomohlo, jinak můj zde příspěvek

lombardo1981
Vezír Mintu

#19 Příspěvek od lombardo1981 » 10 říj 2019, 11:31

takyradejianonymne píše:
10 říj 2019, 09:57
Mám tady právě Dolphin 18.12.1 a když odkaz vytvořený skrze Dolphin tj. včetně onoho "URL[$e]" přetáhnu myší na plochu tak kliknutím myší na tento odkaz již na ploše(!) je to spustitelné a v pořádku tj. do webové stránky. Takže to "URL[$e]" nevadí!
Pochopitelně odkaz jako soubor je nyní také v adresáři Plocha a zde skrze Dolphin ho do webové stránky opět nespustím, jen do textu který je v tom odkazu obsažený. Používám Chrome/Chromium.

*** Píšu to sem proto, že zde by mohla být cesta jak ven z nastálé patálie. Máme tu svobodu a proto mne ani nenapadá někomu něco vnucovat, že, ale osobně by mne postup který používá až dosud tazatel připadal velmi krkolomný.
Protože a jak bylo už poznamenáno přede mnou, zde se v prvé řadě nabízí využít systému záložek, ten lze i skrze Správce záložek strukturovat do úrovní dle libosti a ... především ... pokud mám zapnutou synchronizaci tak mám ošetřeno i zálohování! Navíc přístup a třeba právě k hudbě (v odkazech) mám díky synchronizaci nejen doma ale na PC vlastně kdekoliv a třeba na návštěvě u tety, jen je třeba se nezapomenout tam potom odhlásit, že :!:
Z tohoto také důvodu já používám Chrome/Chromium a i když někteří (nejen) z ideových důvodů na něj srší oheň a síru, ale webovým prohlížečům které nemají možnost synchronizace a slušné práce se záložkami tak se rozhodně já vyhýbám.

Tudíž pokud tazatel nechce měnit prostředí (KDE5?) a které je navázáno na správce souborů Dolphin (jednoklik nebo dvojklik se v KDE5 obecně nastavuje v Chování pracovního prostředí/plochy v Nastavení systému) tak asi nejmenší odpor "co s tím" je převést a i postupně odkazy na plochu, odtud jsou normálka spustitelné kliknutím myší a i ty které skrze Dolphin nejsou ... a z webového prohlížeče je (v prohlížeči) převést do záložek a Správcem záložek si je potom zařadit do odpovídající struktury tj. která byla vedená v nějakých adresářích pod Dolphinem.
Tak třeba já mám pro některá témata až 4 úrovně záložek s odkazy ale zde to je už méně přehledné, ale dá se to při troše šikovnosti :P

Poznámka zcela na závěr: ono je stejně třeba jednou za čas provést v odkazech inventůůůůru protože některé odkazy jsou po čase (po už půl roce) nefunkční a především to platí pro hudbu na Youtube!
V mojom prípade s Dolphin 19.08.1. je jedno, kde to je (plocha či iný priečinok) alebo či obsahuje [$e]. Vždy sa zobrazí okno s ponukou spustiteľnosti. Vo Firefox sa odkaz spustí ako som popisovala. No s Ungooged Chromium či Iridium (Chromium-based) sa stiahne spustený súbor. Je jedno, či obsahuje [$e] alebo nie.
V PCManFM 1.3.1, ktorý je môj predvolený správca súborov to funguje nasledovne: S [$e] sa vo všetkých prehliadačoch chce uložiť spustený súbor. Bez [$e] sa vo všetkých otvorí.
V Thunar 1.8.9 sa s [$e] objaví hláška o neplatnom kľúči. Bez ho Firefox otvorí, Ungoogled a Iridium nie.
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire TC-705; i3wm; Intel Core i3-4160 CPU @ 3.6GHz; GeForce GTX 745; 8GB RAM DDR3
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire V13 Aluminium; i3wm; Intel Core i5 5257U @ 2.7GHz; Intel Iris Graphics 6100 ; 8GB RAM DDR3L

takyradejianonymne

#20 Příspěvek od takyradejianonymne » 10 říj 2019, 13:40

Mám právě tady natažené KDE5 s Plasma 5.14.4 a když vytvořím odkaz na umístění nikoli(!) v Dolphin ale přímo na ploše (tj. klik pravým tlačítkem myši na ploše a výběr funkce Vytvořit nový ) tak odkaz se objeví na ploše (tím pádem i jako soubor v adresáři Plocha) a ... je tam URL[$e] ... a z plochy a jak už jsem psal tak kliknutím v pořádku vyvolám co očekávám tj. webový prohlížeč a jím zobrazím webovou stránku dle odkazované adresy. Takže tady se to chová konzistentně, ano je tam pokaždé URL[$e] .

Tady za pokus by ještě stálo (pokud tazatel trvá na svých dosavadních postupech a má KDE5) tak doinstalovat Dolphin ve verzi KDE4? Já kdysi pod Xfce (v Mintu) doinstalovával základ pro KDE5 ale měl jsem doinstalovaný právě i Dolphin4 z KDE4, zde a jak se pamatuji jednoklik/dvojklik se nastavuje v Dolphin4. Tehdy bylo KDE5 a na Mintu (Dolphin5) ještě příliš pro něco čerstvé.
Já to ovšem zkoušet s Dolphin z KDE4 nyní nebudu a protože si nechci tím zaprasit současnou instalaci. Také to pokládám za krok zpět protože Dolphin z KDE4 je už minulost a mj. tam jistě budou problémy s nekompletní nabídkou náhledů na soubory a na adresáře a pro mne to je důležité. Navíc si myslím, že pro činnost kterou tazatel provádí jsou především určeny ony záložky ve vhodném prohlížeči.

Ještě zkusím jak se to chová v KDE Neon, tam by mělo být KDE5 zcela to poslední, ehm, myslím teoreticky. To ale musím tady nejdřív odkliknout a znovu natáhnout ten jiný systém :P

Odpovědět