Ďalšie smerovanie stránky Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Ďalšie smerovanie stránky

#1 Příspěvek od Livan »

juhele2014 píše: 24 říj 2019, 00:32 Každopádně primárně jdeme rozšířit komunitu. To je zajímavá myšlenka, vypadá možná logicky, ale vzápětí mě napadne - PROČ ? Co tím získá, ta komunita. Víc čtenářů neznamená automaticky víc přispěvatelů.
Pôvodne som na toto nechcel reagovať, pretože primárne LM nepoužívam (používam Manjaro a Arch linux). Avšak dosť ma to, čo tu čítam dožralo, pretože je to svojim spôsobom kontraproduktívne. Na jednej strane píšeme, že web slúži na propagáciu a popularizáciu Linuxu a vzápätí toto. Myslím si, že správne nemá otázka znieť PROČ ale JAK. Napríklad v Nitre robíme pre rozšírenie komunity toto http://linuxos.sk/forum/23386/. Myslím si, že by sa poniektorí mali nad sebou zamyslieť a prehodnotiť svoj prístup. Ak nám naozaj záleží na rozšírení linuxu medzi širšiu verejnosť, tak nám takéto hašterenie skôr škodí, ako pomáha. Je to moja reakcia k viacerým príspevkom v tomto vlákne, nie iba k tomu, čo som citoval. V minulosti som na tuto stánku veľmi rád chodil, to bolo v čase, kedy to tu moderoval ale hlavne skoro denne prispieval článkami Satapouch. Nevadilo ani, že som LM až tak nepoužíval, pretože informácie z článkov sa dali použiť i v iných distribúciách. Myslím, že povedomiu linuxu by prospelo, keby tu naďalej vznikali články zamerané na oboznamovanie čitateľov s funkčnosťou linuxových ekvivalentov windowsáckých programov. Tým by sa uľahčil ich prechod k linuxu. Ide o to, že návodov v češtine či slovenčine k linuxáckym programom je ako šafranu a nie každý má chuť a schopnosti lúskať tie návody v angličtine.

kamowski

Re: Hledá se nový správce

#2 Příspěvek od kamowski »

Livan píše: 26 říj 2019, 14:13
juhele2014 píše: 24 říj 2019, 00:32 Každopádně primárně jdeme rozšířit komunitu. To je zajímavá myšlenka, vypadá možná logicky, ale vzápětí mě napadne - PROČ ? Co tím získá, ta komunita. Víc čtenářů neznamená automaticky víc přispěvatelů.
Pôvodne som na toto nechcel reagovať, pretože primárne LM nepoužívam (používam Manjaro a Arch linux). Avšak dosť ma to, čo tu čítam dožralo, pretože je to svojim spôsobom kontraproduktívne. Na jednej strane píšeme, že web slúži na propagáciu a popularizáciu Linuxu a vzápätí toto. Myslím si, že správne nemá otázka znieť PROČ ale JAK. Napríklad v Nitre robíme pre rozšírenie komunity toto http://linuxos.sk/forum/23386/. Myslím si, že by sa poniektorí mali nad sebou zamyslieť a prehodnotiť svoj prístup. Ak nám naozaj záleží na rozšírení linuxu medzi širšiu verejnosť, tak nám takéto hašterenie skôr škodí, ako pomáha. Je to moja reakcia k viacerým príspevkom v tomto vlákne, nie iba k tomu, čo som citoval. V minulosti som na tuto stánku veľmi rád chodil, to bolo v čase, kedy to tu moderoval ale hlavne skoro denne prispieval článkami Satapouch. Nevadilo ani, že som LM až tak nepoužíval, pretože informácie z článkov sa dali použiť i v iných distribúciách. Myslím, že povedomiu linuxu by prospelo, keby tu naďalej vznikali články zamerané na oboznamovanie čitateľov s funkčnosťou linuxových ekvivalentov windowsáckých programov. Tým by sa uľahčil ich prechod k linuxu. Ide o to, že návodov v češtine či slovenčine k linuxáckym programom je ako šafranu a nie každý má chuť a schopnosti lúskať tie návody v angličtine.
dobre, k tejto diskusii raz muselo dôjsť, tak keď sme sa rozbehli ....
tvoj príspevok presúvam do nového vlákna, kde sa to môže rozoberať

kamowski

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#3 Příspěvek od kamowski »

s tvojím volaním po osvete môžem len súhlasiť, napriek tomu sa budem opakovať a opäť pripomeniem, že sme na stránkach linux-mint-czech.cz
áno, mnohé veci z článkov boli použiteľné nielen na rodine *buntu, či *.deb ale aj inde, stále však ten hlavný prúd mal a má byť o LM
možno mám niečo s optikou, nejaký uhol pohľadu mi uniká, ale nevidím dôvod, prečo by užívateľ archu, manjara, *buntu, fedory, ... začal prispievať na našich stránkach, keď chce písať o svojom distre?
to samozrejme nevylučuje, že sem bude chodiť čítať (ak bude čo) alebo žiadať o radu
a tak isto sa budem opakovať, že máme zabehnuté, známe všeobecné stránky o linuxe, tak načo nasilu vyrábať ďalšiu?
no ale rád si prečítam logické vysvetlenie a nemám problém svoj názor vo svetle nových skutočností zmeniť
nie, nie som konzerva, ak by došlo k zatvoreniu tohoto tu, bez mihnutia oka ponúknem svoje články na týchto všeobecných stránkach, teda požiadam o možnosť uverejňovať ich u nich na blogu

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#4 Příspěvek od Livan »

Rozvediem troška myšlienku z môjho prvého príspevku. Určite je na tejto stránke veľa skúsených linuxákov, ktorí používajú linux k bežným činnostiam. Ide mi hlavne o také veci, ako je napríklad úprava fotografií, prevody filmov, editovanie zvuku a iné činnosti, ktoré bežne ľudia používajú windows a ktorí tvrdia, že na linuxe nie je alternatíva a to jim bráni prejsť na linux. Ako často uvádzaný príklad uvediem taký Photoshop. Ak teda rutinne používate programy pre linux, ktoré môžu nahradiť tie windowsácke, dajte to na papier a podelte sa s ostatnými s Vašimi skúsenosťami a vráťte tak komunite, časť toho, čo komunita dala v minulosti Vám. Admini by mali dať vedieť, ako je to možné uverejniť na stránke aj ľuďom, ktorí neovládajú HTML a nemajú pridelené prístupové práva na publikovanie.

kamowski

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#5 Příspěvek od kamowski »

horstfuchs píše: 26 říj 2019, 14:56 Jo, je to LM, jenomze kdyz neni o cem, proc neudelat clanek s distrem na kterem delam a k tomu udelam verzi pro LM, Ubu, atd, at to vypada neutralne ;)
položil som otázku a odpovedáš mi otázkou?
tak fajn, napíšeš článok o suse (to tu ešte nebolo spomenuté :D) a proforma to ušiješ aj pre LM a potom čo?
všetkých užívateľov suse pošlem sem na LM? a čo oni, tí užívatelia suse (*,*,, hocičoho) na to? že si zvyknú?
o tomto hovorím, tu nejde o LM ale o teba ako autora pre ... hocikoho, ja nie som proti (ani o tom nerozhodujem) len tomu nerozumiem, ak chceš písať, píš, ja osobne budem len rád a dúfam, že je vás aspoň za vagón :lol:

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#6 Příspěvek od Livan »

kamowski píše: 26 říj 2019, 14:53 s tvojím volaním po osvete môžem len súhlasiť, napriek tomu sa budem opakovať a opäť pripomeniem, že sme na stránkach linux-mint-czech.cz
áno, mnohé veci z článkov boli použiteľné nielen na rodine *buntu, či *.deb ale aj inde, stále však ten hlavný prúd mal a má byť o LM
možno mám niečo s optikou, nejaký uhol pohľadu mi uniká, ale nevidím dôvod, prečo by užívateľ archu, manjara, *buntu, fedory, ... začal prispievať na našich stránkach, keď chce písať o svojom distre?
Ide o to, že veľa článkov môže byť o programoch, ktoré nie sú zviazané s konkrétnym distrom ale sú obecné pre všetky distra, napr. článok o sieťach, o programe Etcher a pod. Tam sa to líši iba spôsobom inštalácie v konkrétnom distre ale ovládanie programu je nezávislé na distribúcii. Samozrejme najlogickejšie je, ak to urobí užívateľ LM, avšak nie je rozumné v tom brániť ani užívateľom iných distribúcií, pokiaľ budú mať o publikovanie na tejto stránke záujem.
Naposledy upravil(a) Livan dne 26 říj 2019, 15:20, celkem upraveno 2 x.

kamowski

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#7 Příspěvek od kamowski »

@Livan, lombardo1981
a? vari niekto tomu niekedy bránil? hnev nech vám nezakryje zrak a neoberie vás o súdnosť, veď je nepíšem nič, čo by tomu protirečilo
už neviem ako to mám inak napísať
ak to napíšeš hoci pre guličkové počítadlo ale povieš užívateľovi LM, ako tvoj článok môže použiť on, nikto nikdy proti tomu nenamietal
ale ak chceš mať samostatnú sekciu pre guličkové počítadlá, tak tomu nerozumiem, budeš tých guličkárov posielať na LM? prečo sem? prečo si neurobíš samostatnú stránku?
alebo príde niekto a chce písať o win, lebo on to používa? však ho nechajme? nie
lombardo1981 , ako by si reagovala, ak by som u vás na archu chcel článok o LM? myslím, že by si mi to pekne írečito vysvetlila, kde sú mantineli, či sa mýlim? :lol:

kamowski

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#8 Příspěvek od kamowski »

tak si to zhrňme, nech sa to tu nenaťahuje:
1) je a ostane to tu o Linux Minte?
áno, tak to bolo aj bude
2) je tu možné uverejniť príspevok písaný priamo pre iné distro ale prispôsobený, upravený, dopísaný,... pre užívateľa LM?
áno, tak to bolo aj bude
3) je tu možné uverejniť príspevok písaný všeobecne pre gnu/linux ale v prípade potreby prispôsobený, upravený, dopísaný,... pre užívateľa LM?
áno, tak to bolo aj bude
4) bude tu samostatná sekcia (okrem už existujúcej na fóre) pre iné distribúcie?
za mňa - NIE - nežiadúce
---
fakt neviem, čo tu riešime, možno som na niečo zabudol :D

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#9 Příspěvek od Livan »

No vidím, že to tu začíná naberať konfrontačný smer. Buď kľudný, hnev nám nezakrýva zrak, ak to tak na teba pôsobilo, je to poľutovania hodný omyl. Naopak, chceli sme tým povedať, že existuje veľa možností na písanie a uverejňovanie článkov, ktoré nie sú apriori zviazané s nejakým distrom.

kamowski

Re: Ďalšie smerovanie stránky

#10 Příspěvek od kamowski »

Livan píše: 26 říj 2019, 15:57 No vidím, že to tu začíná naberať konfrontačný smer. Buď kľudný, hnev nám nezakrýva zrak, ak to tak na teba pôsobilo, je to poľutovania hodný omyl. Naopak, chceli sme tým povedať, že existuje veľa možností na písanie a uverejňovanie článkov, ktoré nie sú apriori zviazané s nejakým distrom.
ak odmyslíme články o nových verziách LM tak všetky články sú presne o tom, samozrejme s prihliadnutím na použitie v LM
tvrdíte, že je to mokré a ja, že, veď hovorím, že je to mokré
v pohode, ideme ďalej :)

Zamčeno