Pravidla fóra Linux Mint CZ&SK

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
mstanke
Příspěvky: 27
Registrován: 04 črc 2021, 10:58

Pravidla fóra Linux Mint CZ&SK

#1 Příspěvek od mstanke »

Registrací na fóru souhlasíte s níže uvedenými pravidly. Před registrací si je tedy prosím pečlivě pročtěte. Smyslem pravidel je zajistit hladký chod fóra za účelem podpory a propagace používání distribuce Linux Mint, Linuxu obecně a s tím spojené problematiky. Změna pravidel je vyhrazena.

Příspěvky, témata nebo jiný obsah, které nějaké pravidlo poruší, mohou být upraveny nebo smazány. Uživateli, zejména pokud pravidla poruší opakovaně, může být na fórum zamezen další přístup.

Administrátoři, moderátoři, vlastník domény, vlastník serveru, ani nikdo jiný nezodpovídá za případné škody vzniklé užíváním tohoto fóra nebo následováním rad a návodů, které na něm sdílí jednotliví uživatelé.

Obecná pravidla

1. Rozhodnutí administrátorů a moderátorů

Všichni administrátoři, moderátoři a správci fóra jsou dobrovolníci a věnují se mu ve svém volném čase. Jejich rozhodnutí prosím respektujte.
Pokud s nějakým rozhodnutím nesouhlasíte nebo na něj chcete jakkoliv reagovat, napište soukromou zprávu nebo e-mail přímo konkrétnímu moderátorovi nebo administrátorovi. Pokud nedojdete shody, eskalujte situaci skrze soukromou zprávu nebo e-mail k dalším administrátorům a správcům.
Stálí a dlouhodobí přispěvatelé, bez nichž by fórum postrádalo funkčnost a smysl, jsou důležití pro jeho chod. V konečném rozhodnutí bude brán ohled na jejich názor.

2. Pravidla slušného chování

Jakýkoliv urážlivý obsah včetně nadávek je zakázán. To se vztahuje nejen na text samotných příspěvků, ale také na uživatelská jména, podpisy, avatary, soukromé zprávy atd. Nahrazení části sprostých slov hvězdičkou nebo jiným znakem je stále považováno za nadávky.
Stejně tak jsou zakázány projevy nenávisti vůči ostatním uživatelům, konkrétním osobám nebo jakýmkoliv např. společenským skupinám.
Zakázán je rovněž obsah nebo odkazy na obsah určený pouze pro dospělé, zejména pornografii.
Témata obsahující příspěvky s citlivými tématy (např. náboženskými nebo politickými) mohou být odstraněna, pokud poruší legislativu České nebo Slovenské republiky, budou v rozporu s obecnou etikou či jinak vybočí ze zásad slušného chování. Odstraněny budou i příspěvky, které by mohly uškodit funkci a dobrému obrazu fóra nebo budou jinak příliš vyhroceny.

3. Nesouvisející obsah, reklama a spam

Do sekcí na fórum je povoleno vkládat pouze obsah určený v popisu konkrétní sekce.
Na fórum je zakázáno vkládat spam, reklamu, inzerci, očividně nesouvisející odkazy, nebo na fóru propagovat vlastní projekty. To se vztahuje nejen na text samotných příspěvků, ale také na uživatelská jména, podpisy, avatary, soukromé zprávy atd.
Prosté odkazy na osobní stránky v podpisech povoleny jsou, pokud jejich cílem není reklama a neporušují žádné z ostatních pravidel.

4. Nelegální obsah

Na fóru je zakázán obsah a chování, které je v rozporu se zákony České nebo Slovenské republiky, jiné jejich porušování, žádosti a nabádání k jejich porušování nebo obhajování jejich porušování. Zejména je tak zakázáno vkládání nelegálního obsahu nebo odkazů na nelegální obsah, např. warez.

5. Trolling a provokování

Tzv. "trolení" nebo "trollování" je posílání příspěvků nebo zpráv, které odklání debatu od věcného tématu, jsou v rozporu se základními znalostmi, obsahují očividný sarkasmus nebo vyvolávají emotivní či zbytečné reakce. Takové příspěvky a zprávy slouží jen pro dosažení osobního cíle jejich odesílatele a jsou tedy na fóru zakázány.

6. Bezpečné příkazy

Pokud na fórum vkládáte nějaké příkazy, ujistěte se, že je bezpečné je používat i pro méně zkušené uživatele. Vkládání příkazů, které mohou nebo dokonce mají za cíl uškodit jiným uživatelům, i kdyby jen v žertu, je striktně zakázáno.

Zamčeno