Predvoleny jazyk klavesnice

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Predvoleny jazyk klavesnice

#1 Příspěvek od POST »

Zdravim,
malokedy pouzivam fora a i tu som dlhsiu dobu nebol, no len co sa mi nacitala stranka fora ostal som zarazeny. Naozaj prijemne prostredie, absolutne prehladne a zvolene dobre farby. Proste tu je radost nieco hladat v porovnani s mnohymi inymi forami.

No nenasiel som. Po starte LM 19 (64) Mate (1.20.1) sa mi zobrazi v spodnom panelu "sk" - pre jazyk klavesnice. Potreboval by som nastavit "cs", no neviem si rady.

V Nastaveniach / Jazyky - mam nainstalovany len "cs" jazyk, jak pre rozhranie tak pre region a uplatnene pre cely system (Minta mam v cestine).
V Nastaveniach / Klavesnica / karta Rozlozenia - mam 2 jazyky (cs, sk) a "cs" je v poradi prvy no vzdy po starte systemu sa mi v Oznamovacej oblasti zobrazuje "sk".

A este k danej volbe jazyka klavesnice: obcs sa mi stava ze prepinanie do ineho rozlozenia sa mi proste zasekne, ovsem vzdy len pri zvolenom "sk" a nefunguje to ani myskou i ked sa mi vo volbe zobrazuju dva jazyky. Skratku prepinajucu do ineho rozlozenia mam nastavenu rovnako uz par rokov.

Za pripadne rady vopred Dakujem.
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Predvoleny jazyk klavesnice

#2 Příspěvek od Livan »

Tuto http://linuxos.sk/forum/23148/ sa riešilo niečo podobné, pozri, či ti to nepomôže.

POST
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2014, 20:48

Re: Predvoleny jazyk klavesnice

#3 Příspěvek od POST »

Dakujem, pomohlo to.
Jednoducha uprava suboru: /etc/default/ keyboard (riadok 6)
povodne: XKBLAYOUT="sk"
zmenene: XKBLAYOUT="cs"
Prajem pekný deň
20.2 Uma/Mate (1.24.0) 64bit, Jadro 5.4.0-74-generic x86_64

Zamčeno