Olympus Workspace

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zpráva
Autor
zeleno110
Poradce Mintu

Olympus Workspace

#1 Příspěvek od zeleno110 » 06 pro 2019, 14:01

Na potulkách po internete som narazil na tento program https://app.olympus-imaging.com/olympusworkspace/en/
stiahol 32 bit verziu a skúsil nainštalovať
Snímka obrazovky.png
Mohol by to odskúšať nejaký fotograf /juhele/ :) či to spolupracuje aj s foťákom a ako sa to správa s raw fotkami.
Ja som naposledy fotil s týmto aparátom http://www.pokorka.wz.cz/fotaky/ljubitel2.html

alojz
Vezír Mintu

Re: Olympus Workspace

#2 Příspěvek od alojz » 06 pro 2019, 20:05

...este mam SMENA 3M fotak...prisne sovietskej vyroby...v jej sláve este neboli farebné filmy...nedavno som vyskusal dat do nej farebny film...prekvapivo dobré fotky robil...
ps.-odvtedy aj do telefonu kupujem farebny film,na fotenie......
AMD Ryzen 5 2400G Raven Ridge
AMD Ryzen 3 3200U

juhele2014
Guru Mintu

#3 Příspěvek od juhele2014 » 07 pro 2019, 09:04

Už to stahuju. Ljubitěla znám, fotil s tím můj otec. Já začínal na aparátu Smena 8M, pak jsem se přes Prakticu dostal k digitálům ...
Tak bohužel, wine, resp. instalace píše:
Přílohy
orez784.jpg
orez784.jpg (7.71 KiB) Zobrazeno 1868 x

zeleno110
Poradce Mintu

#4 Příspěvek od zeleno110 » 07 pro 2019, 10:40

V Playonlinuxe som skúsil aj verziu pre 64 bit OS s wine 4.21 staging. Tú otravnú tabulku s registrovaním sa dá odstrániť v registroch prepísaním hodnoty 0 na 1
Snímka obrazovky-2.png

Ps: začínal som na takomto
Snímka obrazovky-1.png
Pozri, akú máš vo wine nastavenú verziu windows, treba dať win7 a vyššie.
Ak máš len 64 bitové wine, skús tú verziu pre x64

alojz
Vezír Mintu

#5 Příspěvek od alojz » 07 pro 2019, 20:45

...potom nezabudni zdielat a hodnotit funkcnost programu......diky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5 2400G Raven Ridge
AMD Ryzen 3 3200U

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kamowski » 09 pro 2019, 18:14

zbytok som presunul sem: viewtopic.php?t=6102&p=33609#p33609

zeleno110
Poradce Mintu

#7 Příspěvek od zeleno110 » 10 pro 2019, 20:25

Áno, presunul a zablokoval, aby si sa nedozvedel, že niečo robíš zle. Uzamkneš aj túto tému. :?:

Ventero1
Velkovezír Mintu

#8 Příspěvek od Ventero1 » 10 pro 2019, 22:09

Kamowski: To nebylo šťastné řešení zamknout to ve chvíli, kdy se to schylovalo ke smíru.

To není možné kolik lidí tady za poslední dobu blázní - ta májská a védská proroctví mají nejspíš pravdu ...

Zeleno: Neber to tak prosím, pokračuj v tom co děláš a nenech se vytočit - buďme trpělivý a snad brzy některým dojde, že svými postoji a činy tady toto fórum poškozují - uvědomí si, že vlastně jdou proti komunitě i proti sobě ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski
Velkovezír Mintu
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kamowski » 11 pro 2019, 07:16

nič som nezmazal, len presunul a tu som nechal link, takže to nie je ani skryté,
@Ventero1
prestaň prosím mentorovať, k akému zmieru?
namiešal si tu lejno, uplietol z toho bič a zeleno110 sa toho chytil
z môjho textu si si vycucal jednu časť a domyslel tam niečo, čo tam ani nie je a teraz tu o tej fabulácii chcete vypisovať?
no píšte,
hlavne všetkým napíš polopate, čo ti tak vadí, čo ťa až tak dojalo, ako sa zeleno musel cítiť, a ták ... a prečo vlastne?
tu je ten text, nech nemusíš chodiť ďaleko:
priamo k téme sa neviem vyjadriť ale mám dve poznámky,
- predpokladám, že softvér používate legálne, v súlade so SOFTWARE LICENSE AGREEMENT
určite áno, inak by ste porušovali minimálne pravidlá tohoto fóra
- sám som tu písal o softvéri spúšťanom pod wine alebo playonlinux, jednalo sa o fakturačný softvér, nakoľko som napriek dlhodobému hľadaniu nenašiel soft. písaný pre linux (flexibee na mojom hw nechcelo plynule fungovať), takže nie som apriori proti a konieckoncov, na to je táto sekcia vytvorená
ak pracujete s fotkami, iste by mnohí privítali nejaký ten návod, informačný článok, ... (je to určite široká téma) a ak by to bolo možné, tak s využitím linuxového softvéru :)
písal som to niekoľkokrát, nemusíte byť ani spisovateľom ani profesorom, netreba napísať román ani vedeckú prácu, jednoducho sa podeľte s nami o vaše skúsenosti, tak ako píše aj alojz, teda ak chcete
len prosím ostaň vo vecnej a slušnej rovine
---
pre mňa je to uzavreté, táto nezmyselná prestrelka, a toto je aj vaše zrkadlo :)

zeleno110
Poradce Mintu

#10 Příspěvek od zeleno110 » 11 pro 2019, 13:38

Myslím si, že celé nedorozumenie vzniklo preto, že si kamovski nepozrel, čo je to za program a teda že je zadarmo pre všetkých užívateľov bezzrkadloviek Olympus https://www.ephoto.sk/fototechnika/rece ... workspace/ a to, že ja som sa snažil ukázať, že program sa dá používať aj v linuxe, pravdepodobne považoval svojou pripomienkou /predpokladám, že softvér používate legálne, v súlade so SOFTWARE LICENSE AGREEMENT
určite áno, inak by ste porušovali minimálne pravidlá tohoto fóra
/ za šírenie warezu. :!:
Ináč, aj ja som od administrátora čakal skôr pochvalu, že som našiel zaujímavý program a od skúšal jeho inštaláciu vo Wine, ako výčitky :)

Odpovědět