Pomoc s upgradem Linux Mint

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
mardon
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2019, 10:07

Pomoc s upgradem Linux Mint

#1 Příspěvek od mardon »

Ahoj,
nán naistalovany Linux Mint 18.3. Primárně používám k vývoji v PHP a teď se prokousávám i Pythonem. Instalaci Linux Mint jsem si prováděla sama dle toho co jsem dohledala na naetu. Teď bych ale chtěla přejí na verzi 19 a ráda bych nějaké rady jak to co nejlépe provést bez ztráty kytičky. Trochu taky váham se současným rozdělením disku zda je optimální. Mám stroj s 16GB RAm a dva disky jeden je SSD 256GB a druhý je normal 1TB. Je ochoten mi nekdo poradit a mit se mnou trpelivost. Predem dekuji

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pomoc s upgradem Linux Mint

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Hmm, asi bych zkusil instalovat nový LM 19.2 vedle té 18ky. SSD máš dosti veliký, když vytvoříš prázdný oddíl, já nevim třeba 40Gb pro tu 19, a sem to instaluješ, tak si to v klidu vyzkoušíš a když se ti to nebude líbit, v klidu přejdeš zpět na 18ku. Ale tobě jde asi o adr. HOME, že ano. Určitě se ozvou za chvilku profíci s nějakým kloudným řešením. Já osobně dělám čistou instalaci, někdo celý HOME (i ten balast, co je uvnitř) přenáší do nového systému ...

mardon
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2019, 10:07

Re: Pomoc s upgradem Linux Mint

#3 Příspěvek od mardon »

díky,

takže doporučuješ zálohovat home a udělat čistou instalaci. A co to rozdělení disku ?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pomoc s upgradem Linux Mint

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:)
Popravdě řečeno, já si zálohuju pouze záložky z firefoxu, a (možná) pár textových souborů, který mám na ploše. Zbytek (audio + video) je na 1Tb disku, na kterej se nešahá. Ale je tady otázka - co ti chybí z 19ky, že chceš povýšit? Nijak markantně se to neliší. Programy sou ty samý, kernel si nainstaluješ, jaký chceš, a krom toho - na cestě je už LM 19.3, už to můžeš testovat, viz viewtopic.php?f=15&t=6106 ;)

Dělení disku? Máš 16Gb RAM, tak bych to neřešil ...

mardon
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2019, 10:07

Re: Pomoc s upgradem Linux Mint

#5 Příspěvek od mardon »

No já se právě chystám na tu 19.3 velikost swapu mam 16GB to je ok?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pomoc s upgradem Linux Mint

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Jedno staré české přísloví praví - KDO CHCE KAM, POMOZME MU TAM ... :) Takže není nic jednoduššího, než si do flešky nahrát ten novej LM 19.3 a vytvořit programem gparted (je tam verze 0.30.0) prázdný oddíl, jak sem psal třeba o velikosti 40Gb. A při instalaci vedle stávajícího systému se vytvoří dualboot, takže 18 bude na sda, a 19 bude na sdb, boot bude na sda. Snad to píšu správně. Takže o žádnou kytičku nepřijdeš. A zároveň se procvičíš v instalaci, to musíš umět jako když bičem mrská, i kdyby tě vzbudili o půlnoci ... :)

Zamčeno