Kopírování instalací

Dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint obecně
Zpráva
Autor
klocek

Re: Kopírování instalací

#21 Příspěvek od klocek » 16 led 2020, 09:18

[/quote]
vetsina problemu je vyresitelna cistou instalaci.
Pri 19.3 se to doporucuje protoze je tam spousta novinek a odstrani se tim i historie.
Instalace a doladeni cca 1-2 hodky
[/quote]

Jenže já jsem si ty problémy na 19.1. velmi pracně odladil a teď mi systém jede. Chci tento. Nechci novou instalaci a znovu odlazovat. Proto chci klonovat.

Instalace nového OS je opravdu záležitost chvíle. Snad i nainstalování programů. Ale to už je docela pracné, neboť si musím ty programy vypsat, které používám. Nevím totiž, které jsou po instalaci OS ihned k dispozici. Nastavení Pidgina, abych mohl kecat přes messenger je obtížné. Milion hesel uložených ve FF lze přetáhnout účtem u FF, ale vím já, jak se ten účet ovládá, jak to použiju jednou za X let? Nevím. Jasně, někde se to ukládá do složky, která by se dala zkopírovat. Ale nevím, která to je. Může mi to tu někdo napsat, ale to je jen jeden program. A to se už dostáváme daleko za časový limit 1-2h...

menom
Guru Mintu

#22 Příspěvek od menom » 16 led 2020, 19:00

.
klocek píše:Jenže já jsem si ty problémy na 19.1. velmi pracně odladil a teď mi systém jede. Chci tento. Nechci novou instalaci a znovu odlazovat. Proto chci klonovat.
Ked je tvoj problem tak specialni,
odpoved ti dal Ventero1 v prispevku c.4 - Clonezilla
klocek píše:Clonezilla je vcelku jasná jak facka, ale nefungovala mi.
Velice podrobny navod k pouziti:
https://www.linuxexpres.cz/praxe/clonez ... ku-v-praxi

.

juhele2014
Guru Mintu

#23 Příspěvek od juhele2014 » 16 led 2020, 20:45

:arrow: kamowski
Hlásím - úspěšné klonování SSD provedeno. Přesně dle příkazu:

Kód: Vybrat vše

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb

sem to pustil, a doběhlo to asi za půl hodiny. Teda, příkaz status=progress nějak neprošel, ale to neva. Na konci to vypadalo
takto:
kafe.jpg
Celou akci jsem provedl z flešky LM 17.3 cinnamon, ale to je vcelku nepodstatný. Jako
zdrojový disk byl 120GB Patriot, cílový 120GB Apacer. Po akci je nutné dát na kšandu SATA ten správný disk a v biosu ho nastavit
jako první v pořadí butování. Celou akci zvládne i taková BFU lama, jako sem já ... ;)

Ventero1
Vezír Mintu

#24 Příspěvek od Ventero1 » 16 led 2020, 21:10

Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět