Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#81 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: alojz
Děkuji ti za morální podporu, ubuntu jako takový je za zenitem, trochu mě připomíná plzeňskou Viktorku. Aneb všechna sláva polní tráva ... :?

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#82 Příspěvek od akojak »

alojz píše: 09 kvě 2021, 20:58 ...MX som nechal na zaloznom notbuku znacky HádamPojde...a kvoly podpore som zamyslel nad ubuntu 20.04,a doinstalovat MATE,na hlavny notbuk...som trocha,celkom zmateny,ani pismo sa neda zvacsit...v nastaveniach mozem vybrat z troch vzhladoch,a haslo alebo zhaslo...suhlasim so zakladatelom vlakna...
Alojze nebuď smutný. Ubuntu skrachoval ale svet sa ešte nekončí...
Môžeš si zlepšiť náladu vyskúšaním všetkých ponúk...
https://distrowatch.com/search.php?desktop=MATE

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#83 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 09 kvě 2021, 20:58 ...MX som nechal na zaloznom notbuku znacky HádamPojde...a kvoly podpore som zamyslel nad ubuntu 20.04,a doinstalovat MATE,na hlavny notbuk...som trocha,celkom zmateny,ani pismo sa neda zvacsit...v nastaveniach mozem vybrat z troch vzhladoch,a haslo alebo zhaslo...suhlasim so zakladatelom vlakna...
no tak to odporucam skusit Fedoru :D
inak preco do ubuntu instalovat mate a nie rovno https://ubuntu-mate.org/

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#84 Příspěvek od alojz »

Here-are-Collaboras.jpg
Here-are-Collaboras.jpg (29.45 KiB) Zobrazeno 2692 x

...mx uz bolo sklamanie,dalsiu nechcem,na zaciatkoch som dost natestoval,pokial som nasiel vhodne distro...kvoli podpore som chcel do ubuntu doinstalovat MATE...inac šecki moje dovody som uz napisal...ja som zasadovy občan,a vsetko musi fungovat,tak ako uz roky funguje...a co funguje,to nemenim...vynimka je zena,ona starne... :lol: :roll: :oops: :mrgreen:
...na zaver-dost traumaticke bolo,ze niektore programy uz v 20.04-ke nefungovaly,nahrada cez wine... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#85 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 10 kvě 2021, 10:02 Here-are-Collaboras.jpg


...mx uz bolo sklamanie,dalsiu nechcem,na zaciatkoch som dost natestoval,pokial som nasiel vhodne distro...kvoli podpore som chcel do ubuntu doinstalovat MATE...inac šecki moje dovody som uz napisal...ja som zasadovy občan,a vsetko musi fungovat,tak ako uz roky funguje...a co funguje,to nemenim...vynimka je zena,ona starne... :lol: :roll: :oops: :mrgreen:
...na zaver-dost traumaticke bolo,ze niektore programy uz v 20.04-ke nefungovaly,nahrada cez wine... :shock: :shock: :shock:
jo bohuzial.
MX ma coraz viac much ale stale je to lepsie ako LM/Ubuntu (predpokladam ze docasu)



X-krat som uz pisal ze asi sa treba vratit ku korenom distribucii (Debian/Devuan, Voidlinux, Manjaro/Arch, GhostBSD / *BSD, RedHat, Gentoo, Slackware)

S tym MATE som nerypal, len som sa pytal.
Lebo ked ubuntu, tak sa mi osvedcilo Ubuntu Mate alebo Xubuntu oboje maju vlastne ISO s moznostou minimal instalacie.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#86 Příspěvek od alojz »

...vzdy pouzivam ubuntu mate,len kvoli podpore som chcel doinstalovat,ci nebude mat 5 rocnu podporu,akoze celu podporu...dnes som skusil ZORIN...prekvapivo privetive,rychle distro...pravy protiklad MX...malo nastavení,málo balanstu a funguje...toto je prvy dojem... :geek: :shock: :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#87 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 10 kvě 2021, 19:36 ...vzdy pouzivam ubuntu mate,len kvoli podpore som chcel doinstalovat,ci nebude mat 5 rocnu podporu,akoze celu podporu...dnes som skusil ZORIN...prekvapivo privetive,rychle distro...pravy protiklad MX...malo nastavení,málo balanstu a funguje...toto je prvy dojem... :geek: :shock: :o
jj zorin je bfu distro.
isty cas som pre jedneho znameho daval education

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#88 Příspěvek od alojz »

...potom som vyskusal SOLUS...aj mate,aj budgie...ma to fantaziu... :roll: :roll: :roll:
1F6A3.png
1F6A3.png (4.62 KiB) Zobrazeno 2546 x
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#89 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: alojz
Vod tý doby, co máš na hlavě tu plechovku, tak je s tebou konec ... :lol:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#90 Příspěvek od alojz »

...dnes som este testnul endeavouros,alebotaknijak...s AMD dobre rozumel,ale som sa stracal v OS,ziadny repo...potom som stravil par hodin nad PARROT...parrot mate...zamerane na bezpecnost,je to aj rolling zalozene na debiane...software centrum treba doinstalovat...celkom pouzitelne... :mrgreen: :mrgreen: :roll:
...ps-prilbu kcem apgrejdovat...online...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno