Co byste chtěli vědět

Podělte se o své zkušenosti, tipy, triky a zlepšováky, které jsou příliš malé na článek na našem webu.
Nehledejte zde odpovědi na obecné dotazy.
Odpovědět
Zpráva
Autor
labeent
Poradce Mintu

Re: Co byste chtěli vědět

#51 Příspěvek od labeent » 26 kvě 2020, 20:38

snl píše:
26 kvě 2020, 19:14
Kdybych byl vládce Mintu, tak despoticky rozhodnu, že se bude všechno úsilí soustředit na jedno vybrané prostředí (ať už by to bylo Xfce, Mate, nebo Cinamon) a tam bych si zakládal na naprosté dokonalosti - žádné nefunkční kopírování na plochu by nemohlo vůbec vzniknout :D

Pak věřím, že by se klidně Mint vártil na vrchol žebříčků...

Možná někoho ... ale řekl bych k tomu toto:

Linux pokud má být úspěšný, tak musí přijít s tím, v čem Windows zaostává. Tím že bude přebírat ty největší ... z W10 určitě díru do světa neudělá.

A lidi chcou od operačního systému hlavně aby - pokud možno vůbec nevěděli že tam něco takovýho v tom počítači je :mrgreen:
To se dost blbě rozhoduje, když Mint přišel se dvěma z nejúspěšnějších prostředí. A co nešlo Tobě, třeba jde ostatním. Měl jsi si zvolit Cinnamon, tam jsem žádné problémy nezaznamenal :mrgreen:
Obrázek

Livan
Poradce Mintu

#52 Příspěvek od Livan » 26 kvě 2020, 20:59

snl píše:
Kdybych byl vládce Mintu, tak despoticky rozhodnu, že se bude všechno úsilí soustředit na jedno vybrané prostředí (ať už by to bylo Xfce, Mate, nebo Cinamon) a tam bych si zakládal na naprosté dokonalosti - žádné nefunkční kopírování na plochu by nemohlo vůbec vzniknout :D
Kupodivu, to co ty považuješ za vadu, já považuju za výhodu. Kopírování čehokoliv na plochu považuju za zhovadilost. Snesu tam maximálně pár nejdúležitějších ikon. Když vidím na windows u dětí 200 čehosi na ploše, tak mě chytají mrákoty. Lidi to učí nepřehlednému nepořádku a i když to mají na ploše na očích, tak často tam nemohou nic najít. Pokud takovou možnost nemají, ukládají to pěkně na disku do adresářú a je v tom pořádek.

snl
Poradce Mintu

#53 Příspěvek od snl » 26 kvě 2020, 21:17

Livan píše:
26 kvě 2020, 20:59
snl píše:
Kupodivu, to co ty považuješ za vadu, já považuju za výhodu. Kopírování čehokoliv na plochu považuju za zhovadilost. Snesu tam maximálně pár nejdúležitějších ikon. Když vidím na windows u dětí 200 čehosi na ploše, tak mě chytají mrákoty. Lidi to učí nepřehlednému nepořádku a i když to mají na ploše na očích, tak často tam nemohou nic najít. Pokud takovou možnost nemají, ukládají to pěkně na disku do adresářú a je v tom pořádek.
Tohle je přesně ukázka toho, proč linux nikdy nemůže uspět :lol:

snl
Poradce Mintu

#54 Příspěvek od snl » 26 kvě 2020, 21:28

Já bych tedy osobně šel dál - nejlépe kdyby ten OS vůbec nenastaratoval - stejně lidi u těch počítačů zbytečně moc vysedávají :mrgreen:

Ventero1
Velkovezír Mintu

#55 Příspěvek od Ventero1 » 26 kvě 2020, 21:46

Ty jo - doporucovat Cinnamon - podle zaznamu na forech nejproblematictejsi prostredi poslednich min. 4 let ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

snl
Poradce Mintu

#56 Příspěvek od snl » 26 kvě 2020, 22:17

No a to je přesně vono - kdyby bylo jedno prostředí tak se nikdo o tom nebude dohadovat

Ventero1
Velkovezír Mintu

#57 Příspěvek od Ventero1 » 26 kvě 2020, 23:11

Je dobre, ze je vic prostredi - podle vykonosti PC. Jen je skoda, ze jak to neni ucelene zastresene, tak se v tom prase vyznej hned z kraje uzivani.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Guru Mintu

#58 Příspěvek od juhele2014 » 27 kvě 2020, 10:21

Pořádek je pro blbce, inteligent zvládne chaos ... ;)

snl
Poradce Mintu

#59 Příspěvek od snl » 27 kvě 2020, 10:53

Intelitentů moc není a nebo mají na práci jiný věci než linuxovej chaos

labeent
Poradce Mintu

#60 Příspěvek od labeent » 27 kvě 2020, 11:58

Ventero1 píše:
26 kvě 2020, 21:46
Ty jo - doporucovat Cinnamon - podle zaznamu na forech nejproblematictejsi prostredi poslednich min. 4 let ...
No vidíš. A já mohu říct, že je to blbost a spíš předsudky. Používám ho od doby, co vzniklo, je naopak více odladěné a jde v něm nastavovat více věcí než dřív, má perfektní témata, applety a rozšíření. Lze jej přizpůsobovat lehce k obrazu svému.
Dnes již ani není nějak extra náročné. Potřebuje o trochu více paměti než lehká prostředí, ale s tím nebývá problém. Systém s míň než 1 (2)GB RAM už dnes provozuje málokdo.

Já osobně ho provozuji od Celerona, přes Quad až po I7. A rozhodně nevidím nějaký problém. Mám ho i v jiných distribucích co mám, nebo jsem zkoušel (MX linux, Ubuntu Mate, Ubuntu Studio, Ubuntu Cinnamon, Antegros či jak se jmenovala ta distribuce, Debian, Devuan). A všude pokud byl problém, tak byl jinde, ne v Cinnamonu.
Takže tvrdit něco je jedna věc a zda to tak je je druhá. Třeba ty problémy jsou ale jen s konkrétním (třeba mírně exotickým) hardwarem. Na běžných pc se s tím nemusíš vůbec setkat.

A zkoušel jsem dost prostředí a v současné době bych Cinnamon rozhodně neměnil.
Obrázek

Odpovědět