VB- pri vytvarani VM doslo k nehode

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
copovedat
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2020, 23:17
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

VB- pri vytvarani VM doslo k nehode

#1 Příspěvek od copovedat »

:roll: DA SA TOTO OPRAVIT ?
Ahojte, mám taký netypický problem hah.
Frajerovi som dala na nb mint mate a furt ma otravoval ze chce hrat EmpireEarth starsiu strategicku hru na win.
(Podotazka: da sa tato hra pustat vobec, ak ano ako? ak viete teda)
Kedze ja sama som amater zaciatocnik co sa tyka linuxu tak som googlila.. usudila som ze cez Virtualbox by to mohlo ist tak som mu tam nainstaalovala VB. Potom som zacala vytvarat VM win 7 a pri kroku kde sa prideluje kolko virtualnej pamate dam tomu win som si nebola uplne ista a chcela som mu tam nastavit len tolko kolko bude nezbytne potrebovat pre system a pre tu danu hru aby som mu co najviac pamate nechala na linuxe, preto som to nechala na chvilu tak a skocila som na druhy nb googlit kolko by som tam mala tej pamate nastavit a medzitym moj frajer minimalizoval vsetky okna co som tam mala spustene a potom restartoval pocitac pretoze povedal: ze chcel ist na internet a nejako dlho mu to nacitavalo tak restartoval komp :)
Taaak samozrejme po restarte uz nema ziadnu pamat pretoze niekolko stoviek GB je pod zlozkou vo VB aby toho nebolo malo tak ta VM sa sice akosik vytvorila a vzala mu pamat co tam bola zrovna ale ani sa mi dana VM neukazuje jak vo VB v grafickom rozhrani mi neukazuje nic..tak ani cez terminal ked som zadavala vsetky mozne prikazy na zistenie ake VM su, ake bezia... ANI TUK:) CO S TYM? Da sa chytit usb boot mint mate a nabootovat to nanovo? pomohlo by to alebo nie?
BTW: Prikazy typu ukaz tuto konkretnu VM som neskusala a ani nemozem lebo si nepamatam ake meno som jej dala na zaciatku.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: VB- pri vytvarani VM doslo k nehode

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Všecko smaž a znova. Je to rychlejší, než látat systém. Virtualbox je (dle mně) nevyzpytatelný soft. Zkusil bych wine, i když to není jednoduchý. Viz https://www.ee2.eu/linux/
Když nic nepude, tak to řeší klasický dual boot.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: VB- pri vytvarani VM doslo k nehode

#3 Příspěvek od labeent »

copovedat píše: 03 čer 2020, 00:16 :roll: DA SA TOTO OPRAVIT ?
Ahojte, mám taký netypický problem hah.
Frajerovi som dala na nb mint mate a furt ma otravoval ze chce hrat
Buď přes VM Windows nebo Dualboot. Každopádně nejjednodušší nová instalace obojího. V případě dualbootu neinstalovat hry do c:/ ale vytvořit si druhý oddíl na disku (většinou E:/, pokud máte optickou mechaniku). Pokud není nutné připojení na Net pro tu hru, tak Windows po instalaci úplně odpojit od internetu a mělo by zabezpečení být v pohodě.
Obrázek

Zamčeno