Místní fórum Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zpráva
Autor
Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Místní fórum

#1 Příspěvek od Fargotroniac »

Ahoj,

Po dlouhé době jsem se podíval na místní stránky a měl bych tu pár slov. :)

Jako první mám dotaz k maximální velikosti nahrávaného avataru. Bylo by možné velikost navýšít? Momentálně je maximum 6.00 KiB a to je v současné době už hodně málo. Šlo by to alespoň na 30 KiB? :)

Dále jsem si všiml, že se tu dost často ukazují spam boti. Jestli chcete, můžu nabídnout volné ruce jak s moderováním tak i s případnou správnou phpBB. Se systémem jsem pracoval pár let (prakticky od vydání verze 3.0.0) a něco málo z toho umím. :)

Nakonec ke vzhledu fóra. Co takhle nasadit trochu "modernější" vzhled fóra než tento vypadající jako subsilver v zelené? Neříkám tenhle úplně vyhodit, ale v moderní době "frčí" ty uhlazené hrany a podobné pitomůstky. Bylo by fajn, kdyby se místní fórum s tímto trendem trochu drželo. Když otevřu stránky jako úplně nový uživatel, tak mě jako první trkne, že stránky (fórum) už asi mají nějaký ten pátek za sebou. :)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Místní fórum

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - pomoc se nejspis vzdy hodi a 6 KiB je opravdu nic.
S poslednim vsak nesouhlasim. Toto forum ma snad nejlepsi vzhled, co jsem kdy kde videl. Je ladny, je napadity i decentni zaroven a take evokuje stabilitu a duveryhodnost. Moderni ultrahranate nebarevne a disgraficke trendy je treba potirat a nikoliv jimi vse zosklivovat. 90% stranek a rozhrani (treba W10) dle "moderniho" trendu pripomina koncentrak a ne neco, kde by se clovek citil utulne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Místní fórum

#3 Příspěvek od alojz »

...suhlasim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Místní fórum

#4 Příspěvek od vxmery »

ale v moderní době "frčí" ty uhlazené hrany a podobné pitomůstky
V modernej dobe frčí tetovanie, piercing, maľovanie chalanov, zneistenie ľudí stredného veku či na ulici vidia chalana či babu. Preto si myslím,. že tento portál má zostať taký aký je, na aký sú návštevníci zvyknutí a preto nemusí podliehať idiotským výstrelkom osôb, krorí ešte nevedia, či sú on alebo ona
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Místní fórum

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Uhlazene hrany a barevna kompozice prave uz peknou dobu nefrci a proto je temer vse tak studene a nezvhledne. Coz zrcadli, jak uz vetsina lidi uvnitr ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Místní fórum

#6 Příspěvek od juhele2014 »

V modernej dobe frčí tetovanie, piercing, maľovanie chalanov, A sakra, to sem nějak zaspal. Možná to bude tím, že nejsem ani buzna, ani ligovej fotbalista, ba ani kriminálník, takže tyhle libůstky dou kolem mě. Ale třeba jednou ... :lol:
ps : doufám že se neleknete ...
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Místní fórum

#7 Příspěvek od labeent »

Fargotroniac píše: 15 čer 2020, 17:08 Ahoj,

Po dlouhé době jsem se podíval na místní stránky a měl bych tu pár slov. :)

Jako první mám dotaz k maximální velikosti nahrávaného avataru. Bylo by možné velikost navýšít? Momentálně je maximum 6.00 KiB a to je v současné době už hodně málo. Šlo by to alespoň na 30 KiB? :)

Dále jsem si všiml, že se tu dost často ukazují spam boti. Jestli chcete, můžu nabídnout volné ruce jak s moderováním tak i s případnou správnou phpBB. Se systémem jsem pracoval pár let (prakticky od vydání verze 3.0.0) a něco málo z toho umím. :)

Nakonec ke vzhledu fóra. Co takhle nasadit trochu "modernější" vzhled fóra než tento vypadající jako subsilver v zelené? Neříkám tenhle úplně vyhodit, ale v moderní době "frčí" ty uhlazené hrany a podobné pitomůstky. Bylo by fajn, kdyby se místní fórum s tímto trendem trochu drželo. Když otevřu stránky jako úplně nový uživatel, tak mě jako první trkne, že stránky (fórum) už asi mají nějaký ten pátek za sebou. :)
Za sebe bych řekl, že pomoc s fórem by byla velmi vítaná.
1) ÚPRAVA VZHLEDU: Já bych to viděl tak, že bys udělal náhledový obrázek a lidé by si k tomu mohli něco říct. A pak není problém nechat dvě témata a uživatel si vybere to, které mu bude více vyhovovat. Asi bych uvítal možnost světlého (tento + případně upravený) a tmavého tématu. Sice jsou dobré doplňky pro internetové prohlížeče, které umí udělat tmavý vzhled, ale zrovna tady nevypadá moc hezky ...

2) Vylepšení antispamové ochrany - určitě by bylo dobré to ještě vylepšit. Zrovna tak na stránkách, tam to sice funguje více méně dobře, ale je tam obrovská fronta spamu, kterou musí jednotliví autoři ručně odmazat, což někteří nejspíš ani neví. Jiní autoři ji za ni odmazat nemohou. Takže třeba Ventero1 tam má pěknou frontu :lol:

Díky za nabídku, můj názor je, že pokud se spojíš s vxmerym, který je admin, tak by to bylo fajn.
Obrázek

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Místní fórum

#8 Příspěvek od Adem »

ad1 omezení velikosti avataru mne nemrzí, větší důraz bych přikládal obsahu příspěvku. Nicméně proti jeho navýšení nejsem, asi v dnešní době úložiště fóra nepřetíží.
ad2 spam boti. To je nejhodnotnější nabídka, pokud bude funkce korektní. To by bylo fajn.
ad3 ...Nevidím v ozvláštnění fóra přínos. Nyní je přehledné a nechává čtenáři příležitost zamýšlet se nad dotazem, informací nebo odpovědí bez odvádění pozornosti. I v operačních systémech je důležitá setrvačnost zvyklostí a návyků.
Pochybuji, že pestrost vzhledu přiláká ty pravé uživatele. Snad jen tím, kdyby stránka (titulní záhlaví, border) připomínala desktop LinuxMint s nejdůležitějším softwarem.
Neexistence toho naopak pomáhá rychlosti zobrazení fóra.

Pokud ale to bude připomínat supermarket, kde je potřeba nasměrovat návštěvníka odbočkami, než oči najdou, pro co si přišel, bude to spíš na škodu.

Tím se tedy dostávám k tomu, že nejdůležitější funkcí je vyhledávání a možná zadávání klíčových slov, která by pomohla nalezení na webech jako google a podobně.
Naposledy upravil(a) Adem dne 16 čer 2020, 08:32, celkem upraveno 1 x.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Místní fórum

#9 Příspěvek od Ventero1 »

To je zvlastni - predtim mi chodil email, ze je tam komentar ke schvaleni - ted mi nic nechodi, coz je asi uprava kvuli enormnimu narustu toho spamu. Mrknu na to.
Vice vzhledu je jiste dobre reseni ...
Pokud jde zdokonalit vyhledavaci engine, to je take jiste prinos, nicmene zde je jeste uchazejici oproti Ubu-foru ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Místní fórum

#10 Příspěvek od Adem »

Fargotroniac píše: 15 čer 2020, 17:08 Ahoj, ..... Nakonec ke vzhledu fóra. Co takhle nasadit trochu "modernější" vzhled fóra než tento v........ :)
Jak už tu někdo poptal, mohl bys někde umístit svou grafickou představu, ať víme, jak to myslíš, případně následně by se dalo hlasovat?
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

Zamčeno