Místní fórum Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Místní fórum

#21 Příspěvek od Ventero1 »

Asi jo - zní to logicky - k tomu ale ať se vyjádří někdo zkušenější, kdo tu má na starosti stránky přímo - třeba Segfault.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#22 Příspěvek od Fargotroniac »

Ventero1 píše: 19 čer 2020, 12:39 Asi jo - zní to logicky - k tomu ale ať se vyjádří někdo zkušenější, kdo tu má na starosti stránky přímo - třeba Segfault.
Dneska jsem mu psal SZ ohledně nabídky pomoci. Ke zprávě jsem přiložil i odkaz na toto téma, tak uvidíme až bude mít chvilku času. :)

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Místní fórum

#23 Příspěvek od Livan »

Samotný vzhled fóra nebudu řešit, myslím, že na to má každý jiný názor. Mně se to zelené ladění moc nelíbí, avšak chápu, že je to v souladu se základním barevným laděním LM. Co se mi však nelíbí je to, že se na hlavní stránku nedá přihlásit přímo, tak, jak do fóra a ve výsledku je potom nutno čekat na schválení příspěvku k článkům, což strašně zdržuje a reakce jsou neadekvátně pomalé. Někdy to trvá i několik hodin. Nebylo by možné zařídit, aby se na hlavní stránku i do fóra přihlašovalo na jednom místě a přihlášení platilo pro obě stránky? Potom by reakce mohly probíhat bez toho otravného schvalování.

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#24 Příspěvek od Fargotroniac »

Livan píše: 19 čer 2020, 20:24 Samotný vzhled fóra nebudu řešit, myslím, že na to má každý jiný názor. Mně se to zelené ladění moc nelíbí, avšak chápu, že je to v souladu se základním barevným laděním LM. Co se mi však nelíbí je to, že se na hlavní stránku nedá přihlásit přímo, tak, jak do fóra a ve výsledku je potom nutno čekat na schválení příspěvku k článkům, což strašně zdržuje a reakce jsou neadekvátně pomalé. Někdy to trvá i několik hodin. Nebylo by možné zařídit, aby se na hlavní stránku i do fóra přihlašovalo na jednom místě a přihlášení platilo pro obě stránky? Potom by reakce mohly probíhat bez toho otravného schvalování.
Jestli má "hlavní stránka" oddělenou DB uživatelů (tedy se přihlašuješ jiným účtem než jaký máš zde na fóru) tak by se musely DB propojit a přenášet session mimo fórum což není úplně jednoduché. V tomhle opět stojím za tím co jsem už psal a to všechny tyhle články a diskuze směrovat na fórum.

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Místní fórum

#25 Příspěvek od segfault »

Pročetl jsem si diskusi a odpovím na pár stěžejních bodů:

1) velikost avatara: 6 KiB by se asi dalo navýšit, ale velikost úložiště není nekonečná :). Časem budou muset padnout oběti v podobě starších vláken, která již nejsou aktuální, nebo nemají až takový přínos. Například vlákno s wallpapery o sedmdesáti stranách. Můžeš zkusit mozjpeg encoder, který zachová vizuální kvalitu s desetinovou velikostí.

2) registrace na web se pro uživatele rušily, protože docházelo ke zmatení mezi loginem na fórum a web. Čímž se dostáváme k tomu, že myšlenka přesunu hlavního obsahu na forum není špatná. Otázkou je, jak to tu strukturovat. Založit extra sekci pro autorský obsah? Je fórum vhodné pro editaci článků?

3) github - máme https://github.com/linux-mint-czech a dal by se určitě využít pro návrh "modernějšího" rozhraní nebo doladění barviček

4) pomoc s moderováním se přijímá

5) reCaptcha tu je ve verzi 3 - noCaptcha
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#26 Příspěvek od Fargotroniac »

1) Nevím kolik je na webhostingu momentálně místa?
Případně by se dalo řešit vytvořením sekce Archiv s nastavením automatického mazání starších témat. Třeba po roce nebo tak.

2) Otázkou je co všechno je v editaci článku potřeba?
Extra sekci? Asi by to bylo jednodušší. Opět je ale otázkou co všechno se vlastně dává na stránky (novinky a nějaké návody)?

3)Github bych řešil pokud by bylo potřeba více práce a pracovalo by na tom více lidí. Kvůli jedné drobnosti by jsme to asi zbytečně komplikovali.

5) Zmátlo mě, že jsem tam právě žádnou neviděl. :)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Místní fórum

#27 Příspěvek od Ventero1 »

Určitě bych nemazal nic, kde by bylo něco, co je ještě použitelné - byť by se to týkalo starších verzí OS - někdy je na starší stroje použít právě nějakou i dosti starou verzi a pak se hodí návody ...

Vlákno wallpaper by se umazávat mohlo - všechny obrázky může dát autor do nějakého veřejného alba (třeba něco jako fotky google, ale radši od jiné společnosti) s tím, že by se už přidával nějaký odkaz místo fotky samotné a ty, co jsou starší třeba půl roku by se odmázly. A nebo tam nechat jen ten odkaz, kde by si zájemce mohl nová díla prohlédnout a stáhnout ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Místní fórum

#28 Příspěvek od juhele2014 »

automatického mazání starších témat. Prd. Nic nemazat. Jestli nemáte chlapci na 1TB disk, napište, oslovte členy fora a vybereme love na provoz. Nějakou kačku bych klidně obětoval ... :idea:

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Místní fórum

#29 Příspěvek od sasa.chetan »

juhele2014 píše: 22 čer 2020, 17:29 automatického mazání starších témat. Prd. Nic nemazat. Jestli nemáte chlapci na 1TB disk, napište, oslovte členy fora a vybereme love na provoz. Nějakou kačku bych klidně obětoval ... :idea:
preco?
ved je super premazat veci, niektore veci nie su potrebne.
Ako moje

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Místní fórum

#30 Příspěvek od juhele2014 »

premazat veci, niektore veci nie su potrebne. To znám. 10 let leží někde doma nepotřebnej bazmek. Uklízíš a vyhodíš ho. Jako na potvoru to za týden potřebuješ. Zcela běžná situace. Takže mířím tam, že v diskuzi něco "starýho" smázneš, ale druhej den to může někdo hledat ... Taky mě napadá, že na kategorii "nepotřebné věci" budou mít uživatelé a návštěvníci fora rozdílné názory, ostatně jako na všechno okolo. A pokud něco "potichu" zmizí, možná to nikdo hledat nebude, i to je řešení situace. Akorát doufám, že se nebude vorat s rubrikama a nebude se forum nějak hrubě abgrejdovat, snad to v této formě nějaký pátek vydrží ...

Zamčeno