Místní fórum Vyřešeno

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zpráva
Autor
vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Místní fórum

#11 Příspěvek od vxmery »

pokud se spojíš s vxmerym, který je admin, tak by to bylo fajn
Žiaľ, môj profil mi neumožňuje pridávať užívateľov alebo meniť práva. Treba kontaktovať segfault-a.
V každom prípade je pomoc vítaná, LM si ju zaslúži ;)
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#12 Příspěvek od Fargotroniac »

V posledních dnech moc nestíhám, takže se omlouvám za pozdější reakci. :)

U sebe žádný návrh nemám, ale kouknu na phpbb.com co mají za styly v nabídce. To je mimimum. :)

Neříkám, že má aktuální vzhled zmizet. Já jenom nemusím úplně zelenou. Přidal bych k tomu klidně dva další (světlou + tmavou variantu).

K tomu spamu na webovkách. Nevím jak je to tam dělané, ale co to trochu překopat? Články nepsat na stránky, ale přímo sem do fóra a na webovky dát jenom export? Něco na způsob co mají na phpbb.cz. V ten okamžik by i samotná diskuze, k tomu určitému článku, probíhala zde na fóru. Bylo by to pak jednodušší i z hlediska moderování a zabezpečení proti spamu. Forum se v tomhle dá zabezpečit poměrně krásně a žádný spam se sem nedostane. :)

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Místní fórum

#13 Příspěvek od labeent »

Fargotroniac píše: 17 čer 2020, 10:17 V posledních dnech moc nestíhám, takže se omlouvám za pozdější reakci. :)

U sebe žádný návrh nemám, ale kouknu na phpbb.com co mají za styly v nabídce. To je mimimum. :)

Neříkám, že má aktuální vzhled zmizet. Já jenom nemusím úplně zelenou. Přidal bych k tomu klidně dva další (světlou + tmavou variantu).

K tomu spamu na webovkách. Nevím jak je to tam dělané, ale co to trochu překopat? Články nepsat na stránky, ale přímo sem do fóra a na webovky dát jenom export? Něco na způsob co mají na phpbb.cz. V ten okamžik by i samotná diskuze, k tomu určitému článku, probíhala zde na fóru. Bylo by to pak jednodušší i z hlediska moderování a zabezpečení proti spamu. Forum se v tomhle dá zabezpečit poměrně krásně a žádný spam se sem nedostane. :)
No, to nevím, to by bylo nutné to vidět. Stránky jsou chráněné možná líp než fórum. Tady občas pronikne nějaký spam, na stránkách méně. To propojení by bylo možná dobré, o tom jsem psal už dávno, že bych místo komentářů k článku měl raději odkaz na vytvořené (nejlépe automaticky) fórum. Ale to jsem myslel spíš obrácené propojení.

Možná bych Tě pak někdy v budoucnu poprosil o pomoc na mých stránkách. Na rozdíl od Mintu by to nebyla kombinace Wordpress + phpBB, ale Drupal + phpBB.
Díky

A viděl bych to tmavé + světlé téma, ale určitě i v zelené, protože Mint (Máta) je prostě zelený ... :mrgreen:
Obrázek

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#14 Příspěvek od Fargotroniac »

Až budu mít delší chvilku, tak kouknu jaké vzhledy jsou k dispozici a hodím sem nějaký návrh.

Já právě nevím jak na tom ty stránky jsou, reagoval jsem na komentář ohledně fronty spamu.

Propojení, kdy na stránkách bude pouze export, je podle mě jednodušší po technické stránce. :)

Obrátit se klidně můžeš, otázkou je zda budu nějak užitečný. :D

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Místní fórum

#15 Příspěvek od alojz »

...ja zas zelenu musim...šecky varianty...asitaknijak...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#16 Příspěvek od Fargotroniac »

Tak mám konečně chvilku.

Začnu tedy tím vzhledem. Osobně má zkušenost se vzhledem Maxthon, kde je docela jednoduše dělají úpravy a není překombinovaný kódem, kde by nějaká úprava byla problém. Tmavý vzhled se z toho dá vytvořit také úpravou css (popřípadě i zelená).

Dále mě docela zaujal [ALPHA] Apatite for phpBB 3.3.0. Vypadá moderněji a zároveň to není úplně přehnané. Mají tam odkaz i na tmavou verzi, ale ta mě moc nezaujala.

Tenhle mě úplně nezaujal, ale pro výběr ho sem dám: Aero for phpBB 3.3.0

K zabezpečení. Zkoušel jsem si dneska otevřít registraci tady na fóru a neběží tam žádná ochrana proti botům (potvrzení registrace na e-mailu nelze počítat za účinou ochranu). Jako dobrá ochrana je reCaptcha popřípadě i zodpovězení otázky při registraci. Pokud se k tomu přidá funkce Nových členů fóra tak je to téměř neprolomitelné. Funkce nových členů zajišťuje, že například první 3 příspěvky uživatele musí moderátor schválit před jejich zveřejněním. Po dosažení nastaveného počtu má uživatel přístup ke všem funkcím fóra. :)

Další otázkou je, na jaké verzi phpBB fórum vůbec běží.

Pokud se ke kódu dostane pouze pár lidí co nemá moc čas, dá se uvažovat i nad "otevřením" kódu veřejnosti. Lze použít třeba GitHub, kde nás více může pracovat na úpravách, aktualizacích a podobně. Český hosting podporuje git, takže "správce" pak pouze obsah GitHubu hodí přes git na hosting a změny se promítnou na stránkách. Správcům by to ušetřilo dost času, stačílo by pak pouze spouštění aktualizace databáze a podobné drobnosti.

Samotné phpBB se dá rozšířit i o další funkce pomocí rozšíření. Jde jenom o to, co by se tu hodilo. Například tady je rozšíření pro jinou ochranu proti botům: Sortables Captcha. Těch rozšíření v současné době existuje spousta. V podstatě je možné na phpBB postavit i celé stránky, kdy už se vše ovládá přes ACP fóra, včetně vytváření dalších stránek a podobně.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Místní fórum

#17 Příspěvek od alojz »

...definuj vyraz moderny vzhlad???...diky...bo ten apatite je dost ubohy,a pusty...ale vzhlad fora nie ja budem vyberat...to bola ta pozitivna sprava......
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#18 Příspěvek od Fargotroniac »

Mě je to ve finále jedno, ať si tu klidně zůstane aktuální vzhled. :) Já za roky používání phpBB jsem asi alergický na styly subSilver.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Místní fórum

#19 Příspěvek od Ventero1 »

Maxthon - fuj - to je jeden z těch co připomínají koncentrák a ještě ke všemu se načítá 10x pomaleji, než to co tu máme.
Alpha - to je zas jak ledový království obklopené šedí a nudou - to si taky moc nepomůžeme.
Aero-Demo Board - to už má alespoň nějaký nápad a vkus, ale v těchto barvách by to bylo tak na fórum o vodních sportech.
Bez urážky - vkus opravdu nemáš a současný vzhled je moc fajn. Ale jestli máš znalosti, jak se tu vypořádat se spamem, tak v tomto směru budeme vděční za pomoc - něco hutnějšího pro registraci by bodlo, aby nemohla být provedena automaticky a nějak ošetřit ty komentáře ke článkům - tam ten spam je opravdu strašný - mazal jsem snad 10 minut.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Místní fórum

#20 Příspěvek od Fargotroniac »

Já neříkal, že mám vkus. :D Ale nemusím hledat jenom já, můžete kouknout na Vzhledy ve vývoji nebo na DB vzhledů a rovnou si je tam prohlédnout.

O Maxthonu jsem psal, že s ním mám akorát zkušenosti.

Aero má i více barev, můžeš kouknout tady: [RC] Aero for phpBB 3.3.0.

Aero + Alpha: U každého vzhledu se dá spousty věcí upravit. Barvy, ikony,.... Každý vzhled můžeš brát v podstatě jako šablonu jak to přibližně může vypadat. Barvu si můžeš upravit jak chceš, ikony můžeš nahradit za vlastní.

Ke spamu, s fórem pomoci mohu. Je to jenom trocha nastavení, ale to zvládne úplně každý. Jak jsou řešené stránky nevím, proto jsem tu navrhoval koncept těch stránek trochu jiný. Nepsat články na webu, ale sem do fóra a na stránky udělat pouze export. Samotná diskuze ke článkům (a tedy i jejich moderování + ochrana proti spamu) by spadala pod fórum.

Zamčeno