War Thunder

Sekce pro uživatele, kteří usilují o hraní her na Linuxu
Zpráva
Autor
Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

War Thunder

#1 Příspěvek od Andreas »

Ahoj,
podařilo se někomu spustit v linux mintu letadla War Thunder?

Díky..

---------------------------------------------------------------------------------------------
LM 13 Mate
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: War Thunder

#2 Příspěvek od Andreas »

Trošku jsem googlil a našel jsem na foru ubuntu, že se to někomu povedlo rozjet přes PlayOnLinux. Bohužel s tímto programem nemám zkušenost a nevím jestli se musí doplnit nějaké knihovny nebo být k tomu nainstalovaný ještě Wine. Pokud se to někomu podařilo rozjet budu vděčný za návod, jak postupovat..

Díky..

---------------------------------------------------------------------------------------------
LM 13 Mate x32
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: War Thunder

#3 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, postup je tento:
1. Instalace Playonlinux ze správce software
2. Spustit Playonlinux z menu - hry
3. Vybrat nainstalovat
4. Vyhledat World of Tanks (na tomto virtuálu mi jede většina her)
5. Všechno co se objeví nainstalovat
6. Vybrat Nastavit
7. Vybrat World of tanks
8. Vybrat Různé - Otevřít složku virtuální mechaniky
9. Otevřít drive_c a vytvořit např. adresář install
10. Nahrát do install soubor wt_launcher_1.0.1.355.exe (přetažením myší)
11. Zavřít virtuální složku
12. Přepnout na záložku Wine
13. Spustit příkazový řádek a napsat:
c:
cd install
wt_launcher_1.0.1.355.exe
14. Nainstaluje se launcher
15. Záložka Obecné a dát Vytvořit nového zástupce virtuální mechaniky a vybrat launcher.exe
16. Přidá se ikona přes kterou se bude hra spouštět pak už jen počkat až se stáhne klient
Přílohy
Snímek obrazovky.png
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: War Thunder

#4 Příspěvek od Andreas »

Tak jsem se dneska s nadšením pustil do instalace War Thunderu a postupoval jsem podle postupu, a dostal jsem se sem

dal jsem hrát tak mi to napsalo přizpůsobení ke grafické kartě dal jsem OK a pak nic s černala obrazovka zůstala tak asi 3 min a najednou se mi objevili ikony s plochou byly velké jako když chybí ovladač na grafiku. Jak jsem se tu dočetl najel jsem do ovladačů a našel jich asi 5 na výběr z toho 1 doporučený. Vyzkoušel jsem všechny ale žádná změna spíš to bylo horší vrátil jsem to do původního stavu.

Nějaká rada, jak se s tím poprat?
Přílohy
ovladače grafiky.png
war thunder.png
war thnunder nastavení.png

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: War Thunder

#5 Příspěvek od Andreas »

Když jsem zkoušel nainstalovat world of tanks, tak mi to házelo po pár Mb hlášku, tak jsem dal OK spadlo to najelo a zase to stáhlo pár Mb a zase ta hláška..
Přílohy
error world of tanks.png

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: War Thunder

#6 Příspěvek od Andreas »

Pro upřesnění:

Moje sestava je stará 5 let.

LM 13 Mate (x32)

Intel Pentium dual core E2180
2Gb RAM
Nvidia 9500GT (512)

Na widlích xp to normálně spustím a rád bych to spustil na LM abych mohl widle poslat k šípku..

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: War Thunder

#7 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, určitě je to problém ovladače, zkoušel jsem to na pc co mám v profilu, ale na starším PC jsem měl taky grafiku NVIDIA a fungoval mi tam nejlépe tento ovladač tak můžeš vyzkoušet:
------------------------------------------------------------
sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings
------------------------------------------------------------
co se týká toho World of Tanks tak to ti funguje správně. Mě to tak taky padalo, dělá to jen do té doby než se stáhne ten klient. Takže jsou 2 možnosti, buď furt klikat a restartovat launcher nebo si stáhnout plnou instalaci tady sice píšou že by měla být: http://worldoftanks.eu/en/content/guide ... tions/#a3a ale je to asi zase jen ta klientská, dřív to ale šlo, s tou verzí 9 to nějak celý zbastlili :-) Takže nezbývá než klikat až se stáhne těch 7GB pak už to při instalaci nepadá.
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: War Thunder

#8 Příspěvek od Andreas »

Tak mi to trochu trvalo, ale konečně můžu reagovat.. :-)

Měl jsi pravdu Allconiusi byl to opravdu problém ovladače GK. U LM 13 mate x64 mi od Nvidia neseděl ani jeden ovladač v nabídce. Do dnes netuším proč.. Včera se mi podařilo zprovoznit Nvidii za pomoci Satapoucha a podle tvého návodu mi War Thunder frčí :-) Sice okolo FPS 20 snímků, ale co bych od PC, které je staré asi 6 let chtěl.. :-)
¨
Takže děkuju za návod :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------
LM 17 Mate x64
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

Andreas
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2013, 21:25

Re: War Thunder

#9 Příspěvek od Andreas »

Ahoj ,
zajímalo by mě, jestli se War Thunder a WOT dá hrát na integrované grafice.? Kolik máte FPS? Stačí svobodný ovladač nebo se musí nainstalovat ovladač od intelu?

Jde mi o integrovane:

Intel HD Graphics 2500
Intel HD Graphics 4400
Intel HD Graphics 4600

Díky.. :shock:

---------------------------------------------------------------------------------------------
LM 17 Mate x64
intel Pentium dual core 2.00 GHz, RAM 2GB, Nvidia 9500GT

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: War Thunder

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:idea: Jo :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=7R2QA--3YCc
World of Tanks - On Intel HD Graphics 4600 (Haswell)

Zamčeno