sekani - video

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: sekani - video

#11 Příspěvek od akojak »

uu
Naposledy upravil(a) akojak dne 04 črc 2020, 23:42, celkem upraveno 1 x.

Uran
Příspěvky: 9
Registrován: 20 srp 2014, 15:22

Re: sekani - video

#12 Příspěvek od Uran »

akojak píše: 04 črc 2020, 23:38
akojak píše: 04 črc 2020, 23:38
Nevím jestli je to HW problém (je to komplet nové PC). Tak nevím jestli to ve verzích 19.2/3 bude funkční, proto jsem zkusil poslední LTS verzi 20.

Ked sa jedná o nové pc a nepoznáš ho prečo tam dávaš nepreverené beta verzie?
Skús ho najprv so stabilným, funkčným systémom. Aspoň toľko mi hovorí sedliacky rozum, možno je to inak .....
[/quote]

Ale Linux Mint 20 je přece poslední stabilní relase?

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: sekani - video

#13 Příspěvek od akojak »

Je? Určite? Nevyzerá to tak....

Uran
Příspěvky: 9
Registrován: 20 srp 2014, 15:22

Re: sekani - video

#14 Příspěvek od Uran »

akojak píše: 04 črc 2020, 23:38
akojak píše: 04 črc 2020, 23:38
Nevím jestli je to HW problém (je to komplet nové PC). Tak nevím jestli to ve verzích 19.2/3 bude funkční, proto jsem zkusil poslední LTS verzi 20.

Ked sa jedná o nové pc a nepoznáš ho prečo tam dávaš nepreverené beta verzie?
Skús ho najprv so stabilným, funkčným systémom. Aspoň toľko mi hovorí sedliacky rozum, možno je to inak .....
[/quote]

Hlavním důvodem proč jsem nasadil Linux Mint 20 (není to beta, ale stable relase) byla podpora "Fractional Scaling". Mám dva monitory jeden QHD a druhy full hd.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: sekani - video

#15 Příspěvek od labeent »

Ano, Linux Mint 20 je poslední stabilní verze.
Ale také je fungl nová a tak někteří lidé zastávají názor, že je lépe počkat, až se vyladí opravami problémů, se kterými se setkají uživatelé. Tito lidé doporučují instalovat až od druhé verze (LMxx.1).
Toto doporučení je v případě problémů podložené, pokud vše běží tak zbytečné.

Chce si to prostě testnout.

Něco podobného mi dělalo Ubuntu 20.04, Mint to nedělá. Může to být třeba i nastavením zvuku. Co používáš jako zvukovku a jak je propojena s hw na zvuk? Jedeš zvuk přes grafiku nebo vestavěnou zvukovku?
Já to mám teď nastavené přes zvukovku (interní, ale ne integrovaná Sound Blaster Audigy 2) a je to OK. Když jsem měl na U20 použitý zvuk přes HDMI z grafiky, tak mi to dělalo, co popisuješ. Jako hw mám to z Audigy posláno optikou do receiveru (+ samozřejmě z grafiky HDMI) a z něj pak repro.

Osobně si myslím, že problém bude spíše ve správném nastavení pc, než že by to byl bug operačního systému. Možná také doporučím otestovat poslední verzi jádra, lépe vybrat LTS. Tam se totiž řeší podpora nového hardwaru, což Ty zjevně máš ...

P.S.: Na kolik Tě ta mašina vyšla? Alespoň přibližně.
Obrázek

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: sekani - video

#16 Příspěvek od sasa.chetan »

Uran píše: 04 črc 2020, 23:08
Ovladače grafiky používám proprietární.
https://launchpad.net/~graphics-drivers ... ubuntu/ppa
odporucam stiahnut z nvidia stranok ovladac na rtx2070
LINUX X64 (AMD64/EM64T) DISPLAY DRIVER
Driver Version: 440.10
Uran píše: 04 črc 2020, 23:08 Naposledy jsem používal na přehrávaní videa VLC. Maximální spokojenost v Linux Mint 19.2/3 a předchozích verzích.
naco potom davat LM 20?

Zamčeno