Nějak se nám ty linuxy nelepší...

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#31 Příspěvek od stani »

Ty vole, ty jsi magor... :shock:

Řečnická otázka(!) "A že by na ubuntím (mintím) foru byly jen samý hlupáci-začátečníci, který neví nic o tom zázračném distru Debian?" je podle tebe tvrzení, že tys napsal že je někdo hlupák??? ("Buď nechápeš, nebo schválně překrucuješ, co jsem napsal. NIKDY nepíšu, že je někdo hlupák !" )

A další řečnická otázka ("Takže nejoblíbenější a nejrozšířenější je Debian, a Ubuntu a Mint jsou daleko za ním, že?") je taktéž podle tebe tvrzení, žes napsal že Debian je nejoblíbenější...?!

Ach jo... :roll:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#32 Příspěvek od vxmery »

Ach jo...
Presne tak, sfúknite kolty a serte na to, aj tak to nikam nevedie a nepovedie. Mne osobne je u prdele, či je rozšírenejší Debian, Mint alebo Ubuntu. A porovnávať fóra? Načo? :D :D :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#33 Příspěvek od RadekD »

No, ono by to asi chtělo přečíst si můj původní příspěvek a reakci "stani" na něj. Já jsem jen reagoval na tento jeho příspěvek viewtopic.php?f=12&t=7185#p38741 a uvedl svoje zkušenosti s Debianem, nijak jsem ho nepovyšoval, nijak jsem neřešil jeho rozšíření mezi uživateli a ani jsem netvrdil, že je zázračný. Podle mne je prostě stejný s jedinou výjimkou - je dlouhodobě stabilní. Ani instalace není složitější než třeba Mint nebo Ubuntu. A otázka porovnání fór - pokud to někdo nepochopil, nebo jsem se vyjádřil blbě - myslel jsem tím, že je tak obsáhlé hlavně kvůli neustálým problémům s HW a chybám SW. Nic jiného.
Asi jsem opravdu magor, když jsem si myslel, že v sekci "Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS" mohu svůj názor vyjádřit. Ale podle reakcí asi ne.
A šmytec. Zakopávám válečnou sekeru a vytahuji dýmku míru :D
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#34 Příspěvek od vxmery »

Asi jsem opravdu magor
To určite nie si ;)
Zakopávám válečnou sekeru a vytahuji dýmku míru
Tvoj biely brat chváli tvoje rozhodnutie :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#35 Příspěvek od sasa.chetan »

RadekD píše: 19 srp 2020, 18:34uvedl svoje zkušenosti s Debianem, nijak jsem ho nepovyšoval, nijak jsem neřešil jeho rozšíření mezi uživateli a ani jsem netvrdil, že je zázračný. Podle mne je prostě stejný s jedinou výjimkou - je dlouhodobě stabilní. Ani instalace není složitější než třeba Mint nebo Ubuntu.
plny suhlas
RadekD píše: 19 srp 2020, 18:34 Asi jsem opravdu magor, když jsem si myslel, že v sekci "Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS" mohu svůj názor vyjádřit. Ale podle reakcí asi ne.
tu sa za vyjadrenie nazoru krizuje a napada.
obcas vyhadzuje :-)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#36 Příspěvek od juhele2014 »

Upřesnil bych to - ne, že se nám ty linuxy nelepší, ale Ubunťák vyloženě stagnuje, respektive jde to s ním z kopce. Naproti tomu - Minťák si vede zdatně, vyrovnaně, a čím dál lépe ... ;) Podívejte se tady na ty grafy:

ubuntu https://www.abclinuxu.cz/images/screens ... 432299.png

mint https://www.abclinuxu.cz/images/screens ... 058575.png

Zajímavý - má někdo něco k tématu? Nemá ... :D

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#37 Příspěvek od alojz »

.aha.super info,aj grafi...aspon viem ako som na tom sihicki... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#38 Příspěvek od sasa.chetan »

juhele2014 píše: 20 srp 2020, 16:55 Upřesnil bych to - ne, že se nám ty linuxy nelepší, ale Ubunťák vyloženě stagnuje, respektive jde to s ním z kopce. Naproti tomu - Minťák si vede zdatně, vyrovnaně, a čím dál lépe ... ;) Podívejte se tady na ty grafy:

ubuntu https://www.abclinuxu.cz/images/screens ... 432299.png

mint https://www.abclinuxu.cz/images/screens ... 058575.png

Zajímavý - má někdo něco k tématu? Nemá ... :D
co ma navstevnost spolocne s kvalitou ?
skor by som povedal vyssia navstevnost viac problemov resp. viac uzivatelov s problemami.

pokial viem tak najrozsirenejsim distrom je RedHat + jeho rodina (Fedora + Centos), za nim je debian nasledne Ubuntu a jeho rodina (Xubuntu, kubuntu, ubuntu Mate, Ubuntu server a Linux Mint) nenasiel som statistiku linux mint samotnu.
ale ked vezmem pocet navstevdomovskej stranky linuxmintcom (3,86 miliona navstev) a ubuntu (7,86miliona) tak si myslim ze mint je na tom horsie.
dalsia vec je ze mint nenapreduje, stagnuje (zmena vzdy prichadza az s novym ubuntu a implementaciou noviniek z ubuntu)

ina vec je LMDE, ale ten je az tretorady

Zamčeno