Nějak se nám ty linuxy nelepší...

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#21 Příspěvek od alojz »

.Windows je vinikajucim miestom,kde dokazes upustit uzdu fantazii a v porovnani s konkurencnymi operacnymi systemami mozes dosiahnut daleko osobnejsi zazitok......pise marek pillar,nad nadpisom,ze microsoft pokazil dalsie aktualizacie W10.nefunguju zakladne casti systemu......
...tak to je naozaj daleko osobnejsi zazitok...ale momentalne to vynecham,akoze ten zazitokkk...
...zdroj-spravy v telefone,asi od gugel...... :o :o :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#22 Příspěvek od menom »

.
Windows je vinikajucim miestom,kde dokazes upustit uzdu fantazii a v porovnani s konkurencnymi operacnymi systemami mozes dosiahnut daleko osobnejsi zazitok....


Ked to zoberem tak vseobecne, tak osobne som presvedceny, ze kto pouziva Linux, tak urcite zazil osobny "zazitok",
ktory ho nasledne priviedol k linuxu ....

Teda nebola to nahoda, ale ze nejake konkretne veci lezli krkom cloveku a povedal si ze Stacilo ! nebudu mi redmonďáci
urcovat co mam pouzivat (a hltat tie ich vyplody)

A to je podla mna rozhodujuce v procese premeny neuvedomeleho vidlaka na uvedomeleho pouzivatela slobodneho softvéru.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#23 Příspěvek od Ventero1 »

Rekl bych, ze je to o tom mentalnim moru, ktery zasahl soucasne pokoleni - je to videt v IT, politice i v kazdodennim zivote: Resi se a vrazi spusta energie do veci marginalniho vyznamu ci plne nepodstatnych a to nosne skutecne efektivity a ergonomie se uplne opomiji ba spise miji - ti lide na tech pozicich uz na to nemaji kognitivni dispozice. A to je tan zasadni problem.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#24 Příspěvek od juhele2014 »

o tom mentalnim moru, ktery zasahl soucasne pokoleni No a co jako? Proč by mladý a nadšený měli řešit nějakej linux, když není IN ? To je pro nějaký divný chytrolíny, což voni nejsou, a takže to neřešej. Taky sem jako mladej neřešil vedoucí úlohu komunistický strany, poněvač to bylo naprosto vo ničem. Takže současný zblblý pokolení řeší jen věci v souladu s oficiální reklamou a propagandou, a čemu nerozuměj, jdou od toho. Tak je to správné a tak to má být ... ;) Až bruselskej židobolševik rozjede ZELENOU DOHODU PRO EVROPU, to bude kolotoč. Máme se na co těšit, a jestli bude linux lepší nebo horší, to bych nechal koňovi ...

http://dfens-cz.com/zelena-dohoda-pro-e ... si-pohled/

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#25 Příspěvek od akojak »

juhele2014 píše: 16 srp 2020, 20:34 o tom mentalnim moru, ktery zasahl soucasne pokoleni No a co jako? Proč by mladý a nadšený měli řešit nějakej linux, když není IN ? To je pro nějaký divný chytrolíny, což voni nejsou, a takže to neřešej. Taky sem jako mladej neřešil vedoucí úlohu komunistický strany, poněvač to bylo naprosto vo ničem. Takže současný zblblý pokolení řeší jen věci v souladu s oficiální reklamou a propagandou, a čemu nerozuměj, jdou od toho. Tak je to správné a tak to má být ... ;) Až bruselskej židobolševik rozjede ZELENOU DOHODU PRO EVROPU, to bude kolotoč. Máme se na co těšit, a jestli bude linux lepší nebo horší, to bych nechal koňovi ...

http://dfens-cz.com/zelena-dohoda-pro-e ... si-pohled/
Vyzerá to tak, že nastal čas začať využívať voľné energie, ktoré sú nekonečné a veľmi lacné.
Možností je viac. Je tu napr. studená fúzia – technológia je vyvinutá a funkčná treba ešte dopracovať zariadenia pre konečného spotrebiteľa a použitie.
Priekopníkom studenej fúzie (prachovej fúzie) je George Egely:
https://www.youtube.com/watch?v=9hd2Idp-D2Y
https://www.youtube.com/watch?v=iSenorAkK_E
https://www.youtube.com/watch?v=Ms411WCBEZk

Ďalšou možnosťou je plynový pohon motorových zariadení. Pohon na vzácne plyny vyvinul jeden z najväčších géniov aký kedy bol na Zemi – Joseph Papp a v USA nespočetne krát predviedol svoj vynález. Bol terčom mnohých útokov a atentátov, ktoré s neuveriteľným šťastím prežil…
http://infinite-energy.com/iemagazine/issue51/papp.html

A ešte niečo pre kutilov. Technológia, ktorú si môže každý vyskúšať doma v dielni.
Jedná sa o tzv. vodný plyn – nemá oficiálny názov – jeho výroba je jednoduchá.
Je ním možné poháňať rôzne motory, zariadenia (autá sú poháňané týmto plynom) a má využitie aj v biotechnológii a v potravinárstve.
Jeho špeciálnou vlastnosťou je, že odstraňuje rádioaktivitu, odparuje kovy studeným plameňom atd…
https://www.youtube.com/watch?v=hAlhKaWWzLM
https://www.youtube.com/c/MartinFleisch ... ect/videos

Možnosti sú len treba nad tým uvažovať a trochu čenelovať, než bedákať nad nefunkčnosťou chcípajúcich linuxových distribúcií…..

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#26 Příspěvek od Ventero1 »

No, ja jsem se trefoval spis do vyvojaru ...
V ramci toho, co psal Juhele, tak to se snad nejde netrefit nijak ... :D

Linux je uz taky celkem zbruselovatej - cimdal horsi jako temer vsechno ostatni ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#27 Příspěvek od RadekD »

stani píše: 15 srp 2020, 07:14
RadekD píše: 15 srp 2020, 06:42 Ale podle mne to není nezájmem uživatelů, pouze vše funguje a tak není co řešit! Narozdíl od obrovského ubuntího fóra a dalších...
Aha, takže o Debian je obrovský zájem, zřejmě ho má každý druhý.
A že by na ubuntím (mintím) foru byly jen samý hlupáci-začátečníci, který neví nic o tom zázračném distru Debian?
Takže nejoblíbenější a nejrozšířenější je Debian, a Ubuntu a Mint jsou daleko za ním, že? :mrgreen:
Buď nechápeš, nebo schválně překrucuješ, co jsem napsal. NIKDY nepíšu, že je někdo hlupák ! Ani jsem nenapsal, že Debian je nejoblíbenější. Napsal jsem, že se ho lidé bojí, protože je pořád někdo straší. A to, že je nějaké fórum velice rozsáhlé podle mne znamená mj. že je sice distro rozšířené, ale obsahuje tolik chyb a problémů, že se musí stále něco řešit. NIC VÍC a NIC MÍŇ ! Tak ze mne nedělej nepřítele Mintu nebo něčeho jiného.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#28 Příspěvek od stani »

Já jsem někde napsal, že tys napsal, že je někdo hlupák? .. Nebuď hysterik :D

A na otázku o rozšířenosti distra jsi neodpověděl... Je tedy Debian oblíbenější a rozšířenější než Mint, Ubuntu?...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#29 Příspěvek od Ventero1 »

ajaj - zase jsou skvrny na slunci :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Nějak se nám ty linuxy nelepší...

#30 Příspěvek od RadekD »

stani píše: 17 srp 2020, 08:57 Já jsem někde napsal, že tys napsal, že je někdo hlupák? .. Nebuď hysterik :D

A na otázku o rozšířenosti distra jsi neodpověděl... Je tedy Debian oblíbenější a rozšířenější než Mint, Ubuntu?...
Tak nevím, asi tu mám jiné příspěvky než ty, cituji tvoje vyjádření:
"A že by na ubuntím (mintím) foru byly jen samý hlupáci-začátečníci, který neví nic o tom zázračném distru Debian?"
A o rozšířenosti distra jsem já napsal:
"Ani jsem nenapsal, že Debian je nejoblíbenější. "
Vidíš tam někde, že bych tvrdil, že Debian je rozšířenější než Ubuntu/Mint... ? Já tedy ne. Já tím jen vyjadřuji svůj názor s ohledem předchozí příspěvky v tomto vláknu, tedy že např.: v Mintu je čím dál víc problémů, které dřív nebývaly. Jestli o Debianu někdo ví nebo ne neumím posoudit, a taky jsem nepsal, že by byl zázračný. To jsou tvoje slova. Pro mne je důležité, že je stabilní a mohu se spolehnout, že NB funguje kdykoli ho zapnu, stejně jako server, na kterém Debian jede už dva roky bez vypnutí, jen dělám bezpečnostní aktualizace.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno