Pop!_OS

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Pop!_OS

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Je to distro zamerene a koncipovame na hry. Jeden cesky recenzent tam dokonce v nejake hre nameril za urcitych HW podminek o 10% vyssi vykon, nez W10 ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Pop!_OS

#2 Příspěvek od sasa.chetan »

Pop!_OS je dalsi fork ubuntu.
je to robene ako "univerzalne" ale v podstate je to mimo zariadeni od System76 dost nestabilny
Dalsi problem je ak uzivatelovi nevyhovuje Gnome

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Pop!_OS

#3 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 15 říj 2020, 16:16 Je to distro zamerene a koncipovame na hry. Jeden cesky recenzent tam dokonce v nejake hre nameril za urcitych HW podminek o 10% vyssi vykon, nez W10 ...
je tam len by default nahadzane Steam, Lutris, GameHub a nejake upravy.
Inak je to take splacane na vsetko, na AI, deeplearning, codding a je prioritne pre nove systemy (ale ma problem s Ryzenmi)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Pop!_OS

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Stáhnul jsem to a zkouším to. Co mě překvapilo - rel. velký počet puštěných úloh po startu, 208, rozhodně víc než v LM. Běží to tak nějak normálně, neseká se to, hudbu (mp3) si pustím, video (mp4) nikoliv, musím dostahovat kodeky. Firefox kupodivu necuká při přehrávání videa, akorát to chce okamžitě ublock, je to úplně "holé". Terminálů se dá spustit něúrekom (volba přes plochu) . Českou klávesnici lze po chvilce hledání zprovoznit. Programů není nijak nazbyt, většina se musí dotahat. Instaloval jsem si inxi a hlásí to:

Kód: Vybrat vše

System:
  Host: pop-os Kernel: 5.4.0-7642-generic x86_64 bits: 64 
  Desktop: Gnome 3.36.4 Distro: Pop!_OS 20.04 LTS 
takže systém běží s kernelem 5.4. Vcelku nemám výhrady, vzhledem k tomu, že tento OS mě nijak extra neoslovuje, mám dojem, že delfín, který má zde taky vlákno, je něco dost podobnýho ... ;)

Zamčeno